Działania uboczne szczepień

cyt. ”

Zaryzykuję jednak parę uwag dalekich od urzędowego oświeceniowego optymizmu prezentowanego tu przez niektórych Przedmówców:

Jeżeli szczepionki są tak skuteczne, to po cholerę powtarzane co kilka lat obowiązkowo w szkołach próby tuberkulinowe (ongiś, nie wiem jak teraz), a w czasach PRL dodatkowo obowiązkowe okresowe zdjęcia RTG klatki piersiowej, na które mogła człowieka doprowadzić milicja? Dlaczego – jak ktoś się zgłosi z zababraną ziemią raną na ostry dyżur chirurgii to pytają go o szczepienie przeciwko tężcowi, a jak było robione dawno, to jest traktowany jak osoba nieszczepiona i dostaje anatoksynę z antytoksyną? Bo wszystkie szczepionki grzecznie działają, a ten tężec to taka świnia, że po kilku latach wyparowuje?

Poproszę o wyniki badań na reprezentatywnych próbach populacji np. 60-, 50- i 40-latków: wykazanie obecności odporności przeciwko chorobom „szczepionkowym”, wykazanie, że takie, a nie inne miano przeciwciał wystarczy do ochrony przed daną chorobą i wreszcie – potwierdzenie obecności u osób szczepionych pół wieku temu sławnych limfocytów T helperowych, „komórek pamięci”. Czy my coś w ogóle wiemy na temat odległej skuteczności populacyjnej programów masowych szczepień?

I proszę mi nie mówić, że dowodem skuteczności szczepionek jest brak chorób „szczepionkowych” w populacji, bo żyjemy w nieporównywalnie innych warunkach socjalnych i higienicznych. Dane prekursora CDC z XIX-wiecznych Stanów Zjednoczonych wskazywały spadek zachorowalności na niektóre choroby „szczepionkowe” zanim wprowadzono programy szczepień. Był on spowodowany stopniową poprawą warunków bytowych w II połowie XIX w.

Warto zwrócić uwagę na chronologię zdarzeń: szczepienia upowszechniły się przed erą antybiotyków, a tym bardziej – leków przeciwwirusowych (pierwsze zastosowanie penicyliny w medycynie: 1940, brytyjski policjant, który zaciął się przy goleniu i wpadł w posocznicę). A zatem: jeżeli alternatywą była śmierć lub poważne kalectwo – nikt szczepionek nie kwestionował. Teraz medycyna stoi na zupełnie innej pozycji. Epidemia krztuśca w Kalifornii mało mnie wzrusza, zmartwiłabym się, gdyby UMIERALNOŚĆ mieli na poziomie XIX wieku. Ale wtedy byłaby to sprawa dla prawników (jakaś wyjątkowa nieudolność lekarzy, albo rodzice, którzy odmówili leczenia swoich dzieci).

Dane o działaniach niepożądanych szczepionek powinny gromadzić lokalne Sanepidy. A to oznacza, że każdy rodzic w momencie zaszczepienia dziecka powinien dostawać do łapki formularz umożliwiający mu zgłoszenie wszystkiego, co zaobserwuje u dziecka w związku ze szczepionką, z nalepioną w nagłówku serią i nazwą szczepionki. Te dane, w odniesieniu do szczepionek obowiązkowych powinny być obowiązkowo rejestrowane, analizowane statystycznie i publikowane, choćby dlatego, że jako podatnik mam prawo wiedzieć, czy to, co finansuję innym jest dla nich bezpieczne.

Jeżeli prof. Mozer-Lisewska deklaruje, że w ciągu kilkunastu lat pracy w ośrodku najwyższego stopnia referencji widziała jeden przypadek poważnego odczynu poszczepiennego, to znaczy, że szczepionki mają korzystniejszy profil bezpieczeństwa od aspiryny i mogą być sprzedawane z automatów w supermarketach razem ze Snickersami i Coca-Colą.

Ogólnie rzecz biorąc, pewien niedosyt Evidence Based Medicine tu odczuwam.

Jak ktoś ma takie dane – niech powie, gdzie szukać.”

cyt. „poszczepiennych zarejestrowanych w ogolnie dostepnej amerykanskiej bazie danych. W badaniu po szczepieniach DTaP, umieralnosc niemowlat wyniosla ok 1 na 1000. I to jest pogrom! I co ciekawe, dane te podaje firmowa ulotka do szczepionki. A wiec firmy ostrzegaja, przed zagrozeniem ze strony szczepien, ale przekupieni lobbysci reklamuja je ukrywajac dowody tych zagrozen.”

z emaila:

cyt. „„W ciagu ostatnich dwóch dekad przemysł farmaceutyczny daleko odszedł od oryginalnego celu wynajdywania i produkowania nowych użytecznych leków. Teraz, będąc głównie maszyną marketingową do sprzedawania leków wątpliwej użyteczności, przemysł ten wykorzystuje swoje bogactwo i siłę do korumpowania każdej instytucji, która może stać na jego drodze, włącznie z Amerykańskim Kongresem, FDA, medycznymi centrami akademickimi, i samą profesją medyczną.„

Oto słowa wypowiedziane przez amerykańską lekarkę, uprzednią zasłużoną redaktor naczelną bardzo prestiżowego czasopisama medycznego „New England Journal of Medicine” z siedzibą w Uniwersytecie Medycznym Harvarda. One najlepiej opisują okoliczności przyjęcia w Polsce totalitarnej ustawy o przymusowych szczepieniach.

Przemysł farmaceutyczny stał się dziś tak pazerny i zdenegenerowany, że uznał, iż nie opłaca się produkować leków dla ludzi naturalnie chorych, bo jest ich zbyt mało. Lepiej zatruwać szczepionkami ludzi zdrowych i zamieniać ich w chronicznie chorych. A jeśli przy okazji zabije się miliony, to należy to uznać za koszty biznesowe. Wystarczy zrobić proste obliczenie. Jeśli firma wyprodukuje szczepionkę na wymyśloną pandemię i przekupi decydentów do ich zakupienia za publiczne pieniądze i do podania ich miliardom ludzi, to zarobi na tym dziesiątki miliardów $. (Np. jeśli sprzeda 5 miliarów bezużytecznych „pandemicznych” szczepionek po 20$ za sztukę, to zarobi 100 miliardów). Nawet jeśli potem zapłaci za te przekręty kary wielkości 5 czy 10 miliarów , to i tak na czysto zostanie jej ok. min. 90 miliardów. I pomnóżmy to przez dziesiątki różnych szczepionek. Te gigantyczne zarobki dają temu biznesowi totalitarną władzę nad światem, która może okazać się znacznie bardziej zbrodnicza i ludobójcza niż nazim i stalinizm razem wzięte. To też w znaczym stopniu tłumaczy przyczyny obecnego kryzysu światowego.

dr M. Majewska”

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.