Banki piorą pieniądze bossów narkotykowych

Brudne pieniądze gangów narkotykowych

Komentarz Jarek Kefir: celem ułatwień dla narkotykowych bossów (CIA i banki) jak i jednoczesnej prohibicji i karania drobnych użytkowników jest jedno. Czyli: windowanie cen, i trzymanie ludzi za mordę. Wiadomo, że jak świat światem, człowiek odurza się i będzie się odurzał. Według mnie nie ma większego znaczenia, czy dana osoba umrze po narkotykach legalnych (jak dotąd miliony ofiar alkoholu i papierosów) czy nielegalnych (np incydentalne wypadki samochodowe po marihuanie). Jeśli jesteście zwolennikami prohibicji, przeciwnikami narkotyków, no i chcecie wychowywać młodzież w trzeźwości – czemu nie wysuwacie postulatów całkowitej delegalizacji najgorszych narkotyków, czyli: alkoholu, tytoniu, leków psychotropowych? Niech zgadnę: bo sami lubicie co piątek upić się w trupa?


Cytat. „W najnowszym skandalu dotyczącym kryminalnych działań największych banków, amerykański Departament Sprawiedliwości ogłosił w czwartek ugodę z brytyjskim bankiem HSCB na zapłacenie przez bank kwoty 1.9 miliarda dolarów kary, w związku z zarzutami prania na masową skalę brudnych pieniędzy meksykańskich i kolumbijskich karteli narkotykowych.

Ugoda została zaprojektowana specjalnie, aby uniknąć postawienia kryminalnych zarzutów zarówno bankowi, największemu w Europie i trzeciemu co do wielkości na świecie, jak i jego najwyższemu kierownictwu. Mimo, że bank przyznał się do wyprania miliardów dolarów pieniędzy bossów narkotykowych oraz łamania amerykańskich sankcji finansowych nałożonych na Iran, Libię, Birmę i Kubę, administracja Obamy nie postawiła nikomu zarzutów na podstawie „porozumienia o odroczeniu oskarżenia“.

Porozumienie to wpisuje się w politykę reżimu amerykańskiego, polegającą na osłanianiu najważniejszych bankierów przed jakąkolwiek odpowiedzialnością za nielegalną działalność, która doprowadziła do kolapsu systemu finansowego w 2008 roku i spowodowała recesję na świecie. Ani jeden dyrektor banku nie został skazany czy wsadzony do więzienia za oszukańczą działalność, która spowodowała obecny kryzys, prowadzając do destrukcji milionów miejsc pracy i zdziesiątkowania standardu życia ludzi pracujących w Stanach Zjednoczonych i poza nimi.

Pod osłoną państwa dzika spekulacja i oszukańcza działalność banków rozwija się w najlepsze, umożliwiając bankom rekordowe zyski i siedmiocyfrowe premie dla bankierów.

We wtorkowym artykule na pierwszej stronie New York Times opisuje wewnętrzną dyskusję w administracji Obamy, która doprowadziła do podjęcia decyzji o nie postawieniu zarzutów bankowi HSBC. Gazeta informuje, że prokuratorzy Departamentu Sprawiedliwości i nowojorskiej prokuratury generalnej naciskali na kompromis, w ramach którego bank nie zostanie oskarżony o pranie pieniędzy, lecz jedynie o mniejsze wykroczenie, polegające na naruszeniu ustawy o tajemnicy bankowej.

Nawet to jednak było za dużo dla administracji Obamy. Departament Skarbu, prowadzony przez byłego dyrektora nowojorskiej Rezerwy Federalnej, Timothy Geithnera, oraz Biuro Nadzoru Walutowego (Office of the Comptroller of the Currency) – federalna agencja regulacyjna odpowiedzialna za politykę nadzoru wielkich banków (w tym HSBC) – sprzeciwiły się jakiemukolwiek skazaniu banku pod pretekstem tego, że poważny cios prawny w HSBC naraziłby na szwank cały system finansowy.

HSBC, w swym pędzie do zysku, umożliwił działalność kartelom narkotykowym, które były celem tak zwanej „wojny z narkotykami” – wojny prowadzonej przez wojsko meksykańskie na żądanie i we współpracy z Waszyngtonem – w której zginęło ponad 60.000 ludzi. A to na dokładkę szkód spowodowanych przez handel narkotykami w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Bankowi HSBC umożliwiono zapłatę symbolicznej grzywny – mniejszej niż 10% zysku banku za 2011 rok i zaledwie cząstkę tego, co bank zarobił na praniu brudnych pieniędzy krwawych bossów narkotykowych. W międzyczasie drobni handlarze narkotyków i ich użytkownicy, często w najbardziej biednych i ciemiężonych częściach społeczeństwa, są rutynowo aresztowani i na lata zamykani w amerykańskim systemie więziennego gułagu.

Finansowe pasożyty, którzy podtrzymują kwitnienie globalnego handlu narkotykami i zarabiają krocie na społecznej dewastacji, jaką one powodują, stoją ponad prawem. Jak ujął to New York Times: „pewne instytucje finansowe, które urosły tak bardzo i są tak wzajemnie połączone, są zbyt duże, aby je skazać.”

W tym, jak w pigułce, zawiera się współczesna zasada arystokracji, która chowa się za wyświechtaną szatą „demokracji”. Finansowi baronowie rabunku są prawem sami dla siebie. Mogą kraść, łupić a nawet mordować do woli, bez obawy o pociągnięcie do odpowiedzialności. Poświęcają część swego bajecznego bogactwa na przekupienie polityków, regulatorów, sędziów i policji – od najwyższych stanowisk w Waszyngtonie po lokalnych szefów policji – aby upewnić się, że ich bogactwo będzie chronione i pozostaną nietykalni.

Rolą tak zwanych „regulatorów”, takich jak Rezerwa Federalna, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd czy Biuro Nadzoru Walutowego, jest działanie w interesie bankierów. Urzędy te są doskonale świadome, że przestępstwa popełniane są codziennie, ale patrzą na nie przez palce, ponieważ przestępczość jest nieodłączną częścią działalności Wall Street i ich zysków.

Są dowody, że HSBC i inne wielkie banki zwiększyły swoje operacje prania pieniędzy karteli narkotykowych i inną działalność przestępczą, w odpowiedzi na kryzys finansowy, który rozpoczął się na początku 2007 roku i eksplodował we wrześniu 2008 roku wraz z upadkiem banku Lehman Brothers.

Po zawarciu identycznego porozumienia o „odroczeniu oskarżenia” z bankiem Wachovia w 2010 roku, za jego operacje prania brudnych pieniędzy, Antonio Maria Costa, który przewodził wtedy Biuru Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości, powiedział, że przepływ pieniędzy przestępczych syndykatów był jedynym „płynnym kapitałem inwestycyjnym” dostępnym dla banków w szczycie kryzysu. „Pożyczki międzybankowe były finansowane przez pieniądze, które pochodziły z handlu narkotykami” – oświadczył.

Nie ma wątpliwości, że amerykańscy regulatorzy i liderzy polityczni dali cichą zgodę na te operacje w ramach swego pędu do ratowania banków przed konsekwencjami ich własnego obłędu spekulacyjnego.

Kazirodcze relacje między regulatorami sektora bankowego a bankami ukazują się w pełnym świetle w przypadku najnowszego skandalu bankowego. W ubiegłym tygodniu Deutsche Bank został oskarżony przez trzech byłych jego pracowników w skardze złożonej przed Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), stwierdzającej, że bank ten oszukańczo ukrył 12 miliardów dolarów strat pomiędzy 2007 i 2009 rokiem.

Financial Times zauważył, że Robert Khuzami, szef wydziału egzekucyjnego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, wycofał się z prowadzenia dochodzenia, ponieważ przed objęciem posady w SEC był od 2004 do 2009 roku generalnym doradcą Deutsche Banku ds. obszaru Ameryki. Innymi słowy, był odpowiedzialny za prawną ochronę banku dokładnie w czasie, kiedy zgodnie z ujawnionymi informacjami, bank ten dokonywał oszustw księgowych.

Był to także czas, kiedy Deutsche Bank i inne wielkie banki zarobiły miliardy przez zatrucie światowego systemu finansowego toksycznymi obligacjami zabezpieczonymi hipotekami (MBS – mortgage-backed securities). W ubiegłym roku Stały Podkomitet Senatu ds. Dochodzeń poświęcił 45 stron sążnistego raportu na temat krachu finansowego oszukańczej działalności Deutsche Banku.

Raport stwierdził, że główny trader banku, zajmujący się handlem obligacjami zabezpieczonymi długiem (CDO), określał papiery, które sprzedawał jako „g…o” i „świnie” oraz nazywał operacje handlu nimi „schematem Ponziego” (piramidą finansową).

Umieszczanie takich ludzi na stanowiskach osób odpowiedzialnych za regulacje działalności banków jest już właściwie czymś normalnym. Richard Walker, obecnie główny doradca Deutsche Banku – człowiek, który rekomendował administracji Obamy powierzenie Khuzami-emu funkcji w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd – sam był w przeszłości szefem wydziału egzekucyjnego tej instytucji.

W czerwcu, podczas gdy dyrektor wykonawczy JPMorgan Chase, Jamie Dimon, zeznawał w Senacie w sprawie niezaraportowanych przez bank strat w wysokości co najmniej 5 miliardów dolarów, na fotelu za nim siedział główny doradca banku, Stephen Cutler, który objął tę funkcję, po zakończeniu kadencji na stanowisku… szefa wydziału egzekucyjnego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Ta stajnia Augiasza zbrodni i korupcji, obejmująca każdą instytucję amerykańskiego kapitalizmu, jest już niereformowalna. Żelazny uścisk arystokracji finansowej nad życiem gospodarczym może być zakończony jedynie poprzez masową mobilizację ludzi pracujących, w celu wywłaszczenia bankierów i poddanie największych banków i instytucji finansowych pod publiczną własność oraz demokratyczną kontrolę”

Autor: Barry Gray
Źródło:
Global Research
Bankowa okupacja
Źródło internetowe:
Above the Law: Fraudulent and Criminal Global Banking System
Ponad prawem: Oszukańczy i kryminalny globalny system bankowy
Banki są kluczowym elementem tzw wojny z narkotykami

28 myśli w temacie “Banki piorą pieniądze bossów narkotykowych

 1. No i jakos koniec galaktyki nie nastapil. Sensacyjne tematy nie zastapia syfu i marazmu. Oczywiscie banki piora kase i co z tego?? Co to zmieni? Swaiat bedzie lepszy jak to opublikujesz? Sensacyjne zastepcze tematy. Zciema , Travistock Institute. Teraz nawet nedzarzy nie trzeba urabiac. Skonczylo sie. Teraz micha najwazniejsza.

   1. Nigdy nie bedzie lepszy czy gorszy jest taki jaki jest. Ludzie sa tacy sami kierujacy sie najnizszymi instynkatmi.

    1. Co ztym koncem swiata co mial nastapic po abdykacji Benka? to sa wszystko pozorne ruchy. Ci co sa na topie beda cie zmylali. Hokes Pokes Kefir.

     1. Ogolnie tak samo myslalem 20 lat temu. Psychologia i zycie w tym „super swiecie” USA nauczylyly mnie ze to wzystko to samo. Swiat dzieli sie na tych co moga ich jest garstka i na tych co nie moga. Reszta to jest wypelniacz umyslowy dla bydla.

     2. końca świata nie będzie! ten „koniec świata” to zmyła elit, illuminaci wykorzystali pracę Francoisa Fukuyamy „Koniec Historii” żeby szerzyć tzw paranoję końca świata.

   2. swiat bedzie lepszy na pewno. To takie hasla, tylko. No substance. Pytanie dla kogo? Dla mas? napeweno tak bedzie wierz mi.

   3. A z tymi zawalami szcepionkami to jest tak:
    truja nas i jemy gowno tylko przecietne zycie czlowiek przedluzylo sie do 70 paru lat. Przedtem bylo fajnie i zdrowo. Tylko jak kyles facet i przzyles 40 pare lat to byles zuch. Moze trzeba zdrowiej zyc? nie bronie nowoczesnej medycyny bo to jest kryminal oczywiscie. Ale na kazda sprawe trzeba patrzyc z paru stron.

   4. Ogolnoe poza temate. Mialem agrgument z moim kolegom z pracy w szpialu. Powiezial mi ze moja koszula nylon jest nie organiczna, Szybko przeszedlem do kontratacku. Ona jest zrobiona z platiku (nie jestem chemikeim przepraszam) czyli jak bys nie patzryl z ropy naftowej. No cholera nie ma bardziej ogranicznego niz ropa.!!!!!!!!!!!!!
    Moj punkt jest taki. Mozna sobie dyskutowac zmieniac swiat. Zmenisz na inny, o ile sie nie zalapiesz do elit to bedzie to samo.

   5. Honk kong powstal z prania kasy, Uk tez. Mowie caly czas ze cywilizacja zachodnia lacinska to syf. Zaglada dla Slowianzczyzny. Tak samo jak KRK. To on to spowodowal. Piora, prali i beda. Hihli novi kefirku.

   6. Czyli wracajoac z koszula. glupi przyklad. Wszystko na naszej planecie jest organiczne. Tak samo z bankami. One sa w business robienia kasy czy to z narkotykow czy lichwy. Nic nowego. Potrzebny nowy p[rogram jezeli chcesz byc waleczny. reszta to opisywanie zjawisk ktore sa lub nie patologiczne. I jeszce raz. Patologia jest definiowana przez spoleczenstwo. W PRL to co widzimy byloby patologia. Teraz nie jest. Wszystko punkt odniesienia. (nie wowie oczywiscie ze PRL bylo perfekcjonalne) nic to nie znaczy. Definicja normalnosci to jest srednia spolecznosci.

 2. Benek sie skonczyl. Jakos zjemy. Banki piora kase wszystko normalnie sie odbywa. Bezrobocie wieksze. I co dalej?? To juz bylo.Daj cos nowego.

 3. Oczywiscie narzekam. Kolego na tym swiecie zuje 6 miliardow ludzi. Banki praly, piora i beda praly. I co dalej?? Masz jakis program ? Swiat chcesz zmieniac? Ja to chcialem 20 lat temu. Z bydlem nie dasz rady.

 4. Ogolnie mowiac stwirdzasz fakt ktory istniej.Czyli retoryka . Wierz mi nic sie nie zmieni. Naszego kraju juz nie ma. Podskoczysz to ci zrobia bankierzy Jugolsalvie. polska jest pod kuratela MF. Jest tak jak jest reszta to zmylki, tematy zastepcze i sensacja ktorej nie ma. Koniec nadawania. To moj ostani post. Nara trzymajcie sie chlopaki bo tutaj tez nie jest lekko. Wioecej bydla niz w PL. Cale szcescie nie musze sie tym zajmowac. Ciesz sie zyciem Kefir, kazdym dniem. Bo to od naszgo wielkiego szefa przyszlo. Materialism zla droga. Ciesz sie przyroda, zyciem jakie jest. Dobry blog. troche za bardzo sensacji wrzucasz . pod publiczke idziesz. nara kefir i twoja grupa nie wiem kto to jest ale i tak mi lata to kalafiorem. Trzymaj oswiecaj.

  1. Ogolnie mowiac ty i Mizia macie swoj modus operandi. sensacje, bs, nie wiemdla kogo pacujecie. Twoj blog byl dobry ale za duzo do czasu. taka zmylka . GOOD LUCK CHLOPAKI.

  2. fakty te istnieją od dawna, ale ludzie nie mają o nich pojęcia, idą do tych złodziejskich banków z nadzieją, że dostaną dobry kredyt na uczciwych warunkach. dlatego zamieszczam takie wpisy.
   nie pisz, że nic nie da się zmienić, bo zmiana jest możliwa.. trzeba tylko odpowiednich ku temu warunków. w Bułgarii obalili już rząd.

 5. hahahaha co za komentarz.. tak prostacki jak i jego autor.. błąd na błędzie aż wstyd.. muszę iść po ścierkę bo ze śmiechu oplułem monitor.. ale cóż, jak autor to…. zresztą sam się opisał…

  Odpowiedz

  1. Drogi Panie Cycek, nie mialem czasu odpowiedziec na Pana krytyke.Przepraszam. Moja mama zawsze mowila : jezeli idiota mowi ze jestes idiota to wszystko jest w porzadku. To podbudowywuje. Dzuekuje Panu bardzo Panie Cycku.

 6. STANISŁAW RÓŻAŃSKI AGAINST HUMAN RIGHTS VIOLATIONS AND TERROR IN POLAND NUMBER 55339/00 64106/11 pisze:

  http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&biw=1009&bih=599&q=DYKTATORZE+DONALDZIE+TUSK+ODDAJ+MI+SYNA+%C5%BBYCIE+WOLNO%C5%9A%C4%86+KIEROWNIKA+1000+LECIA+ELE+KU%C5%B9MI%C5%83SK%C4%84+!+55339/00+64106/11&spell=1&sa=X&ei=o8ctUaPPNMephAfhpICwBA&ved=0CCgQvwUoAA

  http://zalacznik.wp.pl/d601/imagesCAUHYA8K.jpg?p=2&t=image&st=pjpeg&ct=QkFTRTY0&f=imagesCAUHYA8K.jpg&wid=46873&POD=1&type=NORMAL&zalf=Nowe&tsn=134917039938937829&sid=477ff11b382f3644aeed4cf41a1aaa7f

  http://c.wrzuta.pl/wi9132/3210697a002b00ed4d618b20/donald_tusk

  STANISŁAW RÓŻAŃSKI AGAINST HUMAN RIGHTS VIOLATIONS AND TERROR IN POLAND NUMBER 55339/00 64106/11
  e-mail :daniel.rozanski38@wp.pl
  KOM. +48 517 426 323

  http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&tbo=d&biw=1280&bih=827&spell=1&q=STANIS%C5%81AW+R%C3%93%C5%BBA%C5%83SKI+AGAINST+HUMAN+RIGHTS+VIOLATIONS+AND+TERROR+NUMBER+IN+POLAND+55339/00+64106/11&sa=X&ei=2EbHUOC4MKeE4gTW34Fg&sqi=2&ved=0CCcQvwUoAA

  OBECNIE POZOSTAWIONY Z SYNEM SAMEMU SOBIE NA POŻARCIE BESTII IMMUNITETOWEJ
  http://forum.gazetalubuska.pl/po-6816-koszmarnych-dniach-w-panstwie-terroru-i-bezprawia-odnalazlem-syna-daniela-dzieki-t105725/

  http://c.wrzuta.pl/wi9132/3210697a002b00ed4d618b20/donald_tusk

  DONALD TUSK DICTATOR GIVE ME LIBERTY HEAD SON LIFE 1000 ANNIVERSARY EIZABETH KUŹMIŃSKĄ!!!
  STANISŁAW RÓŻAŃSKI AGAINST HUMAN RIGHTS VIOLATIONS AND TERROR IN POLAND NUMBER 55339/00 64106/11
  COM. 517 426 323

  http://zalacznik.wp.pl/08/d601/e2b30bd199.jpg?p=2&t=image&st=pjpeg&ct=QkFTRTY0&f=e2b30bd199.jpg&wid=28358&POD=1&type=NORMAL&zalf=EL%25AFBIETA_KU%25ACMI%25D1SKA&tsn=131117351738937829&sid=4b5ec10245b0bfe6d5e3db523ea0edb0

  http://forum.gazetalubuska.pl/kierownik-elzbieta-kuzminska-t81855/

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.