Gdzie są pieniądze ze składek emerytalnych? „To największa grabież Polski XXI wieku”

ZUS kradnie składki emerytalne? Stary tekst, ale ważny!

„Gdzie są pieniądze ze składek emerytalnych? Trochę dużo czytania, ale to są fakty! Warto czasem myśleć samodzielnie. Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600. To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie – procent składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln. Możecie te dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy. Ale co z tego wynika? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego? PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna.

Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136 506 232 800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie – w marcu 2011 było ich 4,979 mln. To znowu wg. oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk.

Rencistów nie liczę, bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym – na nich jest OSOBNA składka! Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura – znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów rocznie!).

Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni? To przeliczcie jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek. Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także.

Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pójść taka nadwyżka? Na zrzutkę na Greków? Włochów? By żyło im się jeszcze lepiej? Gdzie jest kasa! Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby jak najwięcej osób mogło to przeczytać, zanim zostanie usunięte. Ludzie kiedy w końcu wyjdziemy na ulice i zaczniemy walczyć o swoje? pieniądze?”

Źródło: FB

Przeczytaj także: Pustka w naszych portfelach – prawdziwe przyczyny!

6 myśli w temacie “Gdzie są pieniądze ze składek emerytalnych? „To największa grabież Polski XXI wieku”

 1. Cyt. wpis z internetu na temat tego artykułu:
  To że jest to składka rentowa czy chorobowa czy emerytalna nie ma znaczenia bo i tak wszystko wpada do jednego worka… Tyle że zus wypłaca jeszcze inne świadczenia: zasiłki pogrzebowe, renty socjalne, dodatek pielęgnacyjny za tajne nauczanie, dodatek pielęgnacyjny dla inwalidy wojennego całkowicie niezdolnego do pracy i samodzielnej egzystencji, dodatek kombatancki i wiele innych no i oczywiscie emerytury pomostówki np. policjant pracuje 15 lat i juz ma emeryture. Ogólnie nasze skladki leca odrazu do wyplaty na tych którzy biora kase w tej chwili a nie za 40 lat (nasze pieniądze są tylko wirtualne i zapewnie nigdy ich nie zobaczymy) a ze nasza demografia jest w beznadziejnej sytuacji to bedzie tylko gorzej i TAK państwo dopłaca. Artykuł jest śmieszny i niepoważny co nie znaczy że nie mogli by się w koncu zabrac sie za robotę i zreformowac to bagno bo zwiekszanie podatków tylko szkodzi a same żłobki nie zmuszą ludzi do rozmnażania się.

  1. Drogi UKR – nie masz racji !!!
   Zapomnialeś chyba, że renty i inne świadczenia typu dodatki pielęgnacyjne czy wypadkowe płacone są z odrębnych składek rentowych, które aktualnie wynoszą 8 % wynagrodzenia (i jeszcze składka wypadkowa). Tak więc nie przyłączaj się do kłamliwego nurtu rządzących usprawiedliwiając ten przekręt emertalny. A może tam pracujesz i bronisz swojego tyłka. Jak cos się nazywa składką emerytalną to zapiźganym obowiązkiem ZUS jest finansowanie z nich emerytur a nie wczasów i marmurowych podłóg dla pracowników tej złodziejskiej instytucji.
   Wyliczenia Jarka są całkowicie poprawne – nie potrzebny jest do tego rachunek różniczkowy. Niestety wszyscy jesteśmy okradani przez ZUS – to widać czarno na białym.

 2. Na Kaymanach i innych rajach podatkowych. LOL. Naiwniacy. Bylo i nie ma jak w ruskim cyrku. Ty mozesz pracowac jak niewolnik, isc na pirgrzymke, zobaczyc telenowele. Ewentualnie sie samo spalic jak t biedna kobieta ze Zgierza z nedzy. Lepiej ja to caly czas mowie. Jestes katol wierzysz w KRK wskocz do pica jak Anielka z Prusa na 3 zdrowaski. To cie wyleczy. Kiedy kurcze Polakom sie zapali czerwona lampka i przejrza na slipia?

 3. Z tymi nadwyżkami to oczywiście bujda. Cały widz polega na poprwnym wyliczeniu średniej. GUS podaje że 3600 czy coś koło tego, ale wyliczenia GUS-u nie obejmują większości płatników, tylko kilka działów gospodarki. Jak to ktoś już podliczał, po wrzuceniu do wora wszystkich pracujących w Polsce i wyliczeniu średniej otrzymujemy coś koło 2000. Trzeba by było zrobić analizy wszystkich działów gospodarki, to by wyszło co i jak.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.