Racjonalista Richard Dawkins: nowe wcielenie dr Mengele

Richard Dawkins i racjonalizm: prawdziwe oblicze

“W granicach znaczeniowych słowa »człowiek«, odnoszących się do kwestii moralności aborcji, każdy płód jest w mniejszym stopniu człowiekiem niż dorosła świnia – napisał na swoim profilu na Twitterze prof. Richard Dawkins. Ten zoolog i etolog jest znany z krytykowania religii. Po jego wpisie nawiązała się burzliwa dyskusja.

richard dawkins

Powyżej: Tak wygląda skurwysyn.

Dawkins podkreślił również, że “świnia nie ma ludzkiego DNA, ludzkiego potencjału oraz ludzkiej inteligencji”. “Prawdopodobnie ma zdolność odczuwania bólu, czego nie ma płód poddawany aborcji” – dodał.
Mimo że wpis Dawkinsa pojawił się na Twitterze 13 marca, cały czas trwa dyskusja na temat sensu tego, co napisał. “To głupie” – napisał jeden z internautów. “Płód daje początek ludzkiemu życiu” – dodał.

“Czy płód odczuwa ból?”

Naukowiec odnosi się do wielu wpisów dokonywanych przez osoby śledzące jego profil.
“Jak pan śmie coś takiego mówić. Są kobiety, które mają złamane serce po poronieniu” – brzmiał cytowany przez Dawkinsa komentarz. “One nie chciały dokonać aborcji, więc to nie ma znaczenia” – odpowiedział naukowiec.
“Zgadzam się z tym, ale nie oznacza to, że płód nic nie znaczy” – oceniła kolejna osoba. “Nie powiedziałem, że tak jest. Powiedziałem jedynie, że znaczy mniej niż świnia. Mam nadzieję, że to nie znaczy, że płód coś jednak znaczy?” – prowokował do dalszej dyskusji Dawkins.

Richard Dawkins zaznaczył, że w dyskusji na temat aborcji najważniejsze jest zadanie pytania, “czy płód odczuwa ból”.

“Świnie czują ból”

Pod tym twittem pojawiły się kolejne komentarze . “Pytanie, co z ludźmi, którzy nie odczuwają bólu? Musisz zastanowić się nad samokontrolą lub ich inteligencją” – napisał jeden z obserwujących dyskusję.
“Świnie czują ból, a papier nie. Ale szybciej zabiję zwierzę, niż spalę książkę” – napisał jeden z komentujących. “Naprawdę? Trudno jest mi sobie to wyobrazić” – odpowiedział naukowiec.
Zaapelował również, żeby wszyscy obserwujący jego profil przeczytali całą dyskusję, by zrozumieć, że napisał, iż “świnie NIE są ludźmi”. “Prawdopodobnie czują jednak ból, jak ludzie. Płody w wieku, w którym wykonuje się aborcję, nie czują” – zaznaczył Dawkins.

“Staraj się mocniej”

Kiedy jedna z osób napisała mu, że czasami nie rozumie jego logiki, ten odpisał: “staraj się mocniej”.
Dyskusja, która trwa na profilu Richarda Dawkinsa, sprawia wrażenie bycia podsycaną przez właściciela profilu, a sam naukowiec wykazuje się ogromną ironią. “Jeśli jesteś najbardziej inteligentną osobą w pokoju, prawdopodobnie jesteś w złym pomieszczeniu” – brzmi jeden z ostatnich wpisów naukowca.

Richard Dawkins – rottweiler Darwina

Richard Dawkins jest ateistą, zwolennikiem teorii ewolucji. Krytykuje tzw. teorię inteligentnego projektu. 72-letni naukowiec został nazwany przez magazyn “Discover” “rottweilerem Darwina” w uznaniu bezpardonowej, a przy tym przekonującej obrony teorii ewolucji.
W 1987 został uhonorowany nagrodą “The Royal Society of Literature” i nagrodą literacką “Los Angeles Times” za “The Blind Watchmaker” (wydanie polskie “Ślepy zegarmistrz”).

W 1989 otrzymał srebrny medal “Zoological Society of London”, a w 1990 nagrodę Michaela Faradaya przyznawaną przez “The Royal Society” za popularyzację wiedzy naukowej. Został Wybrany do “Royal Society of Literature” w 1997 roku.

(Onet/Twitter;KK)

6 myśli w temacie “Racjonalista Richard Dawkins: nowe wcielenie dr Mengele

 1. Jakie czasy, tacy i uhonorawani….Ces’t la vie. Tylko niech ten nagradzany pan wytłumaczy dlaczego ludzie dążą do rozwoju a świnie nie, dlaczego ludzie mają zmysł estetyczny i poczucie piękna a świniom totalnie obojętna jest estetyka i kochają błotko, dlaczego ludzie tworzą muzykę czy inne dzieła a świnie nie, dlaczego ludzie szukają sensu życia a świnie nie, dlaczego świnie nie tworzą poezji, dlaczego, dlaczego, dlaczego…..A na koniec: Dlaczego tylu ludzi zezwierzęciało i tak wielu myśli, że jak ma jakiś tam tytuł profesorski, to pozjadało wszystkie rozumy. „Samo” to się może zepsuć a nie stworzyć. Czy ktoś wyobraża sobie, że prościutki telewizor plazmowy, albo jeszcze prostrza pralka Frania powstały w wyniku ewolucji????? Jeśli tak……sami sobie dopowiedzcie.

  1. często spotykam się ze zdaniem: „on studiował sześć lat a ty nie, więc się nie wypowiadaj..”

   poczytaj o „dyktacie lewej półkuli mózgowej” – lewa półkula odpowiada za to, co wymieniłaś, np muzykę, sztukę, a także.. kontakt z Bogiem.

   u takich profesorów od siedmiu boleści zawodzi lewa półkula mózgu, z jakiegoś powodu.. i tak naprawdę to oni są na poziomie bydła – bydło nie dąży do rozwoju, nie dąży do zadawania pytań, do estetyki.
   i oni chcą, poprzez eugenikę, genetykę, szczepienia, i transhumanizm – wprowadzić resztę ludzkości do swojego poziomu, czyli poziomu bydła.

  2. Błąd, sorry…”prostsza” a nie tak jak napisałam…pośpiech.
   Co to tego, że ktoś „studiował 6 lat”, to bardzo dobrze, tylko jeszcze co on wyniósł z tego studiowania? Jeśli dalsze pragnienie wiedzy i poznania, to świetnie, ale jeśli tylko megalomanię i to co moja przyjaciółka nazywa „dyktaturą autorytetu” a ja „presją papierka”, to fatalnie i jeszcze gorzej.
   A co do „nadziei dla ludzkości”. Oczywiście jest!!!!!! Najkrócej mówiąc: „szukajcie a znajdziecie”. Wystarczy rozejrzeć się w koło i nie trwać „w dyktacie autorytetu” czy to tzw profesorów czy wiekowych instytucji. Wyjście z Matrixa jest tak porażająco widoczne, że aż bije światłem po oczach. Powodzenia w szukaniu. Na logikę, jeśli jest Bóg, to nie pozostawi ludzi bez wskazówek i drogi wyjścia. Inaczej wszystko nie miałoby sensu.

 2. Marionetki honorują marionetki, a za sznurki pociągają Bankdyci. Ską Dawkins może wiedzieć, że płód nie odczuwa bólu? Jugosławiańscy naukowcy twierdzili, że człowiekiem jest tylko ten płód, który wydał z siebie głos po urodzeniu, dlatego utopienie dziecka natychmiast po porodzie nie uważali za mord, ale utylizację. Mówię tu o medykach. Podobne poglądy wyznawali niemieccy naukowcy, którzy podobnie jak Dawkins wyciągali słuszne wnioski z teorii ewolucji. Jeśli liczy się tylko przetrwanie genów to nie ma o co się burzyć.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.