Tragicznie wysoka umieralność polskich niemowlaków, gorzej niż na Białorusi!

Tragicznie wysoka umieralność polskich niemowlaków, gorzej niż na Białorusi!

Im więcej obowiązkowych szczepień tym większa śmiertelność niemowląt – widać to gołym okiem, ale to co widać jest „nienaukowe”. Nauka mówi coś wręcz przeciwnego. Ja tam wolę wierzyć własnym zmysłom, niż wysoko utytułowanym „autorytetom”, którym nie wiadomo kto i ile płaci za głoszenie „naukowej prawdy”.

W tym artykule jest załączona mapa. Zwróćcie uwagę na Słowenię i kraje skandynawskie. Mają one łagodny kalendarz szczepień – nie szczepi się noworodków, nie stosuje się szczepionek DTP i MMR.

Szczepienia dzieci w pierwszej dobie życia a później co 6 tygodni na kilka chorób i oto efekty. Na Zachodzie minimalny wiek dziecka do zaszczepienia to 3 miesiące a i szczepienia nie są obowiązkowe jak u nas. Później wielkie zdziwienie, że chore na to czy na tamto, zmarło w niewyjaśnionych okolicznościach. Ale im więcej chorych się stworzy tym więcej się zarobi. Wielu ma w tym interes aby tak było pod płaszczykiem, że to wszystko dla dobra dzieci. Wciska się rodzicom, że jak nie zaszczepią to dziecko umrze czy dostanie powikłań jeśli zachoruje.

Szkoda że o powikłaniach poszczepiennych nie mówią i że powikłania po chorobach wynikają ze złego ich leczenia, za które to leczenie odpowiada głównie lekarz zlecając nie to co trzeba jak i sam chory/rodzice chorego odpowiedzialni za wyleżenie organizmu i wzmacnianie go m.no. odpowiednią dietą. Zapomina się też o okresie rekonwalescencji po chorobie, zwłaszcza zakaźnej oraz każdej innej gdzie użyto antybiotyku. No ale czasu nie ma na poświęcenie uwagi własnemu zdrowiu, bo firma nie może się bez nas obejść to lecimy do pracy a dziecko wysyłamy za szybko do żłobka / przedszkola / szkoły bo się nam do pracy pali.

Wysoka umieralność noworodków w Polsce. Marcin Bartnicki, Wirtualna Polska

Cyt. „W Polsce umiera znacznie więcej niemowlaków, niż na Zachodzie, w naszej części Europy wyprzedzają nas nie tylko Czechy i Estonia, ale też Białoruś. W światowych zestawieniach mamy identyczny wskaźnik co Kuba. Niechlubny rekord wśród największych miast biją Katowice, w których jedno na sto dzieci umiera przed ukończeniem pierwszego roku życia – maluchy mają tam statystycznie nieco mniejsze szanse na przeżycie niż dzieci rodzące się w Libanie, Arabii Saudyjskiej, Omanie i Chile.

Kolejne doniesienia o śmierci małych dzieci, które wstrząsnęły w ostatnich miesiącach opinią publiczną, to tylko niewielki wycinek dramatu rodzin, które straciły swoje maluchy. Według danych GUS, w Polsce w 2011 roku 1836 dzieci zmarło, zanim skończyło roczek. W rankingach państw o najniższym wskaźniku umieralności dzieci przed pierwszym rokiem życia, według danych Banku Światowego, Polska jest na 30. miejscu w w Europie i 37. na świecie. 38. pozycję w światowym rankingu dają nam dane ONZ. W Europie lepiej od Polski wypadają nie tylko kraje zachodnie, ale nieznacznie wyprzedzają nas też Białoruś, Litwa i Chorwacja. Najlepszym państwom Europy Środkowej i Wschodniej – Czechom i Estonii, udało się ograniczyć umieralność niemowląt do poziomu Danii, Niemiec i Holandii.

Sytuacja jest szczególnie zła w kilku regionach Polski – m.in. w woj. śląskim i zachodniopomorskim. Wysoka umieralność dzieci utrzymuje się w tych regionach od wielu lat. W Katowicach umiera tyle dzieci, co w trzykrotnie większej Łodzi. Proporcjonalnie trzykrotnie lepiej wypadają też Warszawa i Poznań. Poza stolicą województwa śląskiego, statystyki zawyża też większość innych miast regionu.

To tylko 1/3 tekstu. Czytaj dalej na:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474,title,Tragicznie-wysoka-umieralnosc-polskich-niemowlakow-jest-gorzej-niz-na-Bialorusi,wid,15417132,wiadomosc.html?ticaid=110543&_ticrsn=3

3 myśli w temacie “Tragicznie wysoka umieralność polskich niemowlaków, gorzej niż na Białorusi!

  1. Jak dzieci mają rodzić się zdrowe skoro lekarze kobietom w ciąży przepisują masę niepotrzebnych leków, od syntetycznych witamin (jakby nie można było zalecić coś konkretnego i dobrego plus odpowiednia dieta, przykładowo preparaty dla kobiet w ciąży to mix wszelkiego rodzaju witamin i minerałów, jedna tabletka dziennie i po sprawie ale jak np. taki cynk ma się wchłaniać z innymi witaminami skoro najlepiej wchłania się w organizm zażywany sam i jeszcze w godzinach wieczornych… więc cynk w witaminach mix już jest podawany bezsensownie) po drugie idąc do lekarza na początku ciąży większość zaleca „o w razie czego” hormony (np. progesteron, jakby kobieta nie potrafiła sama go wytworzyć…) póżniej najchętniej zalecają robienie co 3 tyg usg (a co tam przecież nic się nie stanie tylko dziecko się trochę ponaświetla…. jeden lekarz do mnie powiedział, jak chce pani zobaczyć jak szkodliwe jest usg to proszę włożyć głowicę usg do szklanki wody od razu zacznie wrzeć)… a na porodówce od razu na dzień dobry litry oksytocyny (bo przecież kobieta sama nie potrafi urodzić, a jak dziecko będzie niedotlenione to już nie ich wina) potem szczepienia i inne zabiegi…. to jest chore co się teraz dzieje 😦
    no i sławny lek dla kobiet w ciąży na wszelkie bóle – np. no spa – tylko coś zaboli to proszę od razu zażyć tak mówią lekarze, a wystarczy wpisac w gogle skutki uboczne zażywania tego leku w ciąży które ujawiniają się po urodzeniu dziecka przykładowo niedowład mięśni….

  2. Faktycznie jesteśmy krajem trzeciego świata .
    I to nie tylko w tej kategorii.Niestety wszystko to bardzo przytłaczające jest – bo niby tyle odkryć ,wynalazków a psujemy ten świat na potęgę .

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.