Choroba parkinsona ma przyczyny w psychice i emocjach, spadek stężenia dopaminy w mózgu to skutek uboczny zmian psychologicznych!

Choroba parkinsona: przyczyny i leczenie

Jest to tak zwana „choroba niedokończonego gestu”.

Pojawia się w wyniku strachu w stosunku do ruchu, który ma nastąpić. W trakcie wykonywania czynności, z jakiegoś powodu pojawia się duży lęk, przed skończeniem ruchu, być może w wyniku osądu: „chcę to zrobić, ale nie powinienem/nie mogę/nie potrafię” albo „chcę to zrobić i jednocześnie nie chcę”, itp.

Ta choroba jest typową dla starszych osób, często wywołaną sytuacją, gdy np. jedno z małżonków odchodzi i nie można mu pomóc. Przykładowo: ktoś mdleje i niesiemy szklankę wody, ale w chwili gdy ją donosimy mdlejącemu, ten umiera. Gest pozostaje niedokończony..
Tymczasem mózg wysyła nieskończoną ilość sygnałów do ciała, by pobudzić motorykę i tym samym dać szansę na dokończenie gestu, stąd pojawiające się drżenie ciała.

Paradoksalnie: choroba Parkinsona ujawnia się w fazie naprawczej, kiedy teoretycznie poradziliśmy sobie z konfliktem, który ją wywołał, jednak nie do końca. Nieuświadomiona przyczyna choroby może w sposób niekontrolowany pojawiać się w pamięci chorego i na nowo przywoływać chęć skończenia ruchu. Faza naprawcza nie zostaje ukończona, podczas gdy organizm na nowo wchodzi w fazę aktywną, która zaostrza objawy choroby. Zaczyna tworzyć się błędne koło.

Stąd trudność w całkowitym wyleczeniu choroby u osób starszych, ale jest to możliwe. Należy dotrzeć do sytuacji, która stała się konfliktem programującym chorobę i następnie pomóc w przejściu przez emocje, które temu wydarzeniu wtedy (!) towarzyszyły.

Uwolnienie starych emocji pozwala na złagodzenie objawów choroby, a niekiedy (co potwierdzono w praktyce dr R. G. Hamer’a czy dr G. Renaud) na całkowite wyleczenie.

Źródło: Kuźnia Zdrowia

5 myśli w temacie “Choroba parkinsona ma przyczyny w psychice i emocjach, spadek stężenia dopaminy w mózgu to skutek uboczny zmian psychologicznych!

  1. jeden z najbardziej znanych chorych na parkinsona,
    nie wiem co jest przyczyna choroby w jego przypadku, moze przedawkowal aspartam.

  2. Mam parkinsona przeczytałem na internecie na temat — „Cudowny lek Naltrekson -Adepend” sporzadzilem ten lek w-g opisu . Jóź po miesiącu zażywania dostrzegłem poprawę – POLECAM .

    1. Wita poszukuje tej strony Cudowny lek Naltrekson -Adepend i wyswietlaja mi sie gotowe preparaty ba Pan pisze o sporzadzeniu leku czy moge prosic o dokladniejsze informacje Zgory bardzo dziekuje

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.