Bob Marley – zamordowany przez CIA?

11 maja, w 1981r., umarł Bob Marley.

Cyt. „Legenda muzyki reggae, wpływowy wizjoner, który poprzez popularyzację muzyki i szerzenie pokojowych idei, znajdował szeroki odbiór i naśladownictwo wśród młodych ludzi dookoła świata. Oficjalną przyczyną zgonu był rak, który rozpoczął się od dużego palca u nogi.

5 grudnia 1976r., tydzień po zamachu na swoje życie (na Hope Road, Kingston, Jamajka) w którym został poważnie ranny, Bob Marley niespodziewanie wziął udział w festiwalu Smile Jamaica. Tylko najbardziej zaufani mu ludzie wiedzieli o miejscu jego pobytu, a jednak Carl Colby, asystent operatora kamery, oraz syn późniejszego dyrektora CIA – Williama, spotkał się z Marleyem, wręczając mu prezent: parę butów do gry w piłkę nożną. Wg obecnego wtedy przyjaciela Marleya, nagrodzonego Oskarem reżysera Lee Lew-Lee, Marley włożył stopę w but, i krzyknął z bólu. Okazało się, że w bucie znajdował się miedziany drucik, który ukłuł Marley`a.
Pół roku później, grając w piłkę we Francji, w skutek kontaktu podczas gry, z tego palca zszedł paznokieć. Badania wykazały obecność nowotworu i lekarze zasugerowali amputację palca. Marley stanowczo odmówił, gdyż jako rastafarianin uznawał zasadę jedności ciała, zabraniającą tego typu zabiegów. Rak zaatakował inne organy…

Już w 1975r., amerykański senacki komitet Churcha ustalił, że CIA prowadziła badania nad wszelkimi formami implikowania nowotworów w organizm ludzki, również na odległość. Również w ostatnich kilkudziesięciu latach, duża ilość znanych osobistości wypowiadających się przeciwko polityce sterowanej przez konglomeraty bankowo-zbrojeniowe, lub wręcz demaskującym polityczne oszustwa, umarła nagle z powodu choroby, bez wcześniejszych symptomów przyczyny śmierci.

Czy Marley został zamordowany? Tego nie dowiemy się pewnie już nigdy, powyższe fakty mogły być dziełem przypadku, a niemal każdy z nas miał kiedyś coś kującego w bucie. Z drugiej strony, zbyt wielu ludzi wpływowych i starających się otworzyć oczy społeczeństwa, ginie w tragicznych bądź niespodziewanych okolicznościach. Przypadek?

Jedna myśl w temacie “Bob Marley – zamordowany przez CIA?

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.