Każdy może mieć prąd ze słońca!

O energetyce słonecznej i odnawialnej

Cytat: „Każdy może mieć prąd ze słońca i mieszkać w zdrowym domu!” – przekonuje Jadwiga Łopata, dyrektorka EKOCENTRUM ICPPC, w którym można zapoznać się z różnymi instalacjami słonecznymi, pomieszkać w ekologicznym domu i posmakować prawdziwego jedzenia z własnych upraw.

Aby Państwa zapoznać z obecnymi trendami i możliwościami zapraszamy już 8 czerwca na warsztaty „Fotowoltaika w teorii i praktyce” poświęcone również zagadnieniom związanym z pozyskiwaniem dotacji na budowę elektrowni słonecznej na własnym domu. Więcej informacji o warsztatach na stronie:
http://eko-cel.pl/warsztaty/212-fotowoltaika-w-teorii-i-praktyce1

Następnego dnia zaś, czyli 9 czerwca, zapraszamy na  warsztaty „Zdrowy dom – zabezpieczenia przed szkodliwym promieniowaniem mikrofalowym”
http://eko-cel.pl/warsztaty/217-zdrowy-dom-zabezpieczenia-przed-szkodliwym-pro mieniowaniem-mikrofalowym

„W najlepszej sytuacji są mieszkańcy Małopolski bowiem WFOŚiGW uruchomił dotacje do elektrowni słonecznych (fotowoltaicznych) w wysokości 50% …” – przekonuje Krzysztof Wietrzny, ekspert z dziedziny energetyki słonecznej, jeden z pionierów fotowoltaiki w Polsce. Krzysztof jest też twórcą EKOCENTRUM ICPPC http://www.eko-cel.pl

Kontakt:
e-mail: biuro@icppc.pl
Facebook: https://www.facebook.com/ekocentrum.icppc

Serdecznie pozdrawiamy,
Jadwiga Łopata i Krzysztof Wietrzny

6 myśli w temacie “Każdy może mieć prąd ze słońca!

 1. No wlasnie, ciekawe jak to wyglada w praktyce. Ktos ma? Stosowal? Bo widze od lat te reklamy dotacja XX% na ogniwa słoneczne, ale u nas nie jest Texas i słońce tak sobie świeci i czy tego typu ‚akcje’ to nie jest tylko nakrecanie biznesu i takie pozorne dotacje?

  1. Z dotacją wychodzi drożej. Lepiej samemu kupić. Dobrze poszukać i się znajdzie taniej. Wiem to z autopsji.

   1. To ciekawe rozwiązanie na czas kryzysu – także energetycznego..
    Choć jak słońce wyrzuci odpowiednio silny CME, to i tak spali to całą elektronikę.

   2. To ciekawe rozwiązanie na czas kryzysu – także energetycznego..
    Choć jak słońce wyrzuci odpowiednio silny CME, to i tak spali to całą elektronikę.

 2. Puki w Polsce panuje zła polityka , w europie zła polityka patentowa (trzeba skrócić okres ochrony patentu i koszty patentu) , nie prowadzi się badań , to nic się nie zmieni. W ogóle badania w polsce to żenada , jakieś mało zdolne doktorzyny z wydziału chemii pewnego znanego uniwesytetu ,który uważa się za dobry , nic nie wiedzą i nic nie robią w tej dziedzinie. Byle płynęła kaska. Dotacje w nauce to nie wszystko , system kształcenia i system uczelnie-przemysł jest zgniły. Dlaczego w dziedzinie badań w matematyce rosjanie , węgrzy są bardzo dobrzy ,ale mają niskie dotacje?
  Gdyby udało mi się wyprodukować ogniwa małym kosztem , od razu zostałoby to obwarowane podatkami , być może dostałbym karę 100 tys zł . Ktoś próbował założyć wiatraki na własnej działce? Mam na mysli małe generatory .

 3. No wlasnie, chodzi mi o to, ze stawiam te ogniwa i co? Generuje prąd, zarabiam? Kiedy? Kiedy moje ogniwa, zwroca sie w porownaniu z tym co zaplacilbym za prąd z węgla? Ok, jestem za ekologia, ale jaka jest gwarancja, ze moje dotowane ogniwa, nie spalą się za 5-10 lat? Nie mam mozliwosci testowania tego, ale znam przyklady, tysiecy zainwestowanych w elektrownie wiatrowe. A potem co? Ustawa, pewnie poparta przez różne kartele i juz teraz elektrownie wiatrowa moze sobie stawiac ktos, kto spelnia pewne WARUNKI.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.