Europejski Bank Centralny ostrzega przez katastrofą systemu bankowego i rewolucją

Cyt. „Europejski Bank Centralny ostrzega, że ryzyko  katastrofy sytemu bankowego w Europie jest bardzo wysokie, nawet w takich krajach, jak: Niemcy. Z powodu trwającego kryzysu i rosnącego bezrobocia, liczba złych kredytów wzrosła w zastraszającym tempie w bilansach banków. Dlatego EBC będzie kontynuować masowe drukowanie nowych pieniędzy i śmieciowe długi banków będą skupywane.

Powierzchowny spokój na rynkach finansowych nie ukryje faktu, że  2012 rok był zły dla banków, mówi wiceprezes EBC Vitor Constancio.

Nawet niemieckie banki są w tragicznej sytuacji

Oprócz zadłużonych banków w krajach takich jak Hiszpania, Włochy, Grecja i Portugalia również banki w najważniejszych krajach Europy, takich jak Niemcy są w bardzo trudnej sytuacji. Niemiecki NordLB Bank odnotował stratę w wysokości  32 mln EUR w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku, głównie ze względu na kryzys w przemyśle stoczniowym.

Deutsche Bank jest w niebezpieczeństwie przez ogromną ilość ryzykownych instrumentów pochodnych. które są tykającą bombą z 72 miliardami dolarów. Według oficjalnych obliczeń amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd,  jest to poziom o wartości  55 mld euro, inne źródło mówią o  59 mld.

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schäuble ostrzegł na konferencji w Paryżu przed rewolucją w Europie jeśli dobrobyt społeczny będzie ulegał dalszemu rozkładowi. Stwierdził że szybki wzrost bezrobocia wśród młodzieży, masowe cięcia budżetowe i  gwałtownie rosnące koszty utrzymania w Europie wyraźnie pokazują, że dobrostan jest już zdemontowany.

Źródło:

1) http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2013/05/31/ezb-warnt-vor-banken-crash-in-europa/

2) http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2013/05/29/berggruen-konferenz-schaeuble-warnt-von-einer-revolution/

 

2 myśli w temacie “Europejski Bank Centralny ostrzega przez katastrofą systemu bankowego i rewolucją

  1. Biorąc pod uwagę upadajacą gosopdarkę Europy, liczne protesty i manifestacje w wielu krajach europejskich, neokolonializację w ramach UE oraz nieuleczalną chorobę serktora bankowego, całkiem mozliwym się staje koniec ery pokoju w Europie.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.