Tak działają wielkie korporacje w Polsce. Dopuszczają się nawet kradzieży!

Korporacje i głupia polityka facebooka

Cytat. „Przedstawię wam ciekawą historię jako przestrogę na temat tego jak działają korporacje.

Kiedyś na naszym rynku był napój Frugo, później zniknął, ale kilka lat temu w internecie pojawiło się wiele apelów o powrót tego napoju.

Do tego celu powstało też kilka fanpage na facebooku (największy „frugo wróć” z dzisiątkami tysięcy fanów). Ja również założyłem jeden o nazwie „Frugo” (adres fb.com/frugoo) i od czasu do czasu pisałem o nowościach, sam będąc fanem tej marki. Nie używałem go do żadnych innych celów, to był po prostu nieoficjalny fanpage ludzi uwielbiających ten napój. W szczytowym momencie miał kilka tysięcy fanów (z 7-8?)

Dzisiaj zauważyłem, że ten fanpage zniknął całkowicie z facebooka oraz z mojego konta (nie mogę nim zarządzać). Mocno się zdziwiłem i gdy wszedłem na tablice zobaczyłem dzisiejszy wpis oficjalnego fanpage, którego nigdy nie lajkowałem!

Zacząłem go przeglądać i znalazłem pewną notkę z 23 maja.

Wychodzi na to, że 23 maja facebook usunął mój fanpage, a nazwę i wszystkich fanów łącznie ze mną i kilkoma znajomymi (którzy polubili go tylko dlatego, że ich poprosiłem) przeniósł do oficjalnego.

Nie zależy mi na pieniądzach, ponieważ prowadziłem to tylko dlatego, że lubię tą markę. Gdyby się zapytali to pewnie oddałbym im go za darmo. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie dostałem żadnej informacji na temat tego, że straciłem prawa do tego fanpage ani od Facebooka ani od firmy, która mi go zabrała. Umieszczane były też tam wpisy, które moim zdaniem pozytywnie wpływały na wizerunek firmy.

Gratulacje dla Facebooka i Frugo. Teraz czekać, aż wszystkie nieoficjalne strony fanowskie zostaną usunięte, a ludzie przeniesieni na oficjalne”

By: http://www.wykop.pl/ludzie/szymek23/

2 myśli w temacie “Tak działają wielkie korporacje w Polsce. Dopuszczają się nawet kradzieży!

  1. A czy fejzbuk nie ma przypadkiem w regulaminie klauzuli typu „wszystkie materiały i informacje zamieszczone w serwisie są własnością fejzbuka na wieczność, łącznie z prawami autorskimi do nich i fejzbuk może z nimi zrobić co chce, wykorzystać do czego chce i sprzedać komu chce a ten, kto je umieścił może fejzbuka najwyżej cmoknąć w trąbkę”?
    Jak na Naszej Klasie wprowadzili tego typu regulamin, zlikwidowałem konto i zażądałem od nich likwidacji jakichkolwiek moich wpisów i zdjęć z ich serwerów. Nie wiem, czy to zrobili, ale na razie nie zauważyłem, żeby te materiały gdziekolwiek wypłynęły.

  2. jareczku kochany, w regulaminie facebook jest napisane ,że wyrzekasz się wszelakich roszczeń do mozliwych
    „własności” związanych z profilem. Tak samo zdjęcia mogą być wykorzystane przez zewnętrzne firmy bez twojej wiedzy.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.