Rewolucja w Turcji. Fotografie są wstrząsające. Są ofiary śmiertelne, tysiące rannych [+18]

Rewolucja i zamieszki w Turcji

Pragnę na początku wyjaśnić o co chodzi w tych protestach. Oczywiście, do końca tego, jeszcze, nie wiemy, ale można już wysnuć pierwsze wnioski.
Turcy protestują przeciwko skrajnie islamskiemu rządowi syjonisty Erdogana. W państwach islamskich są jakby dwa fronty. Pierwszy to głównie wahabizm, czyli skrajny islam znany z Arabii Saudyjskiej. Arabia Saudyjska, Kuwejt, Jordania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, jak i Turcja – te państwa współpracują z USA i Izraelem. Przeciwko nim jest: Iran, szyicki rząd w Iraku, Syria, Liban, Palestyna. Te kraje są współpracy z USA zdecydowanie przeciwne.

W Turcji syjonista Erdogan, oprócz aktywnego uzbrajania bandziorów pustoszących Syrię, planuje powolną islamizację kraju. M.in. poprzez zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach 22 – 6, i inne regulacje prawne, których rezultatem ostatecznym ma być całkowita islamizacja Turcji i prawo sharia. Poza tym Turcja coraz bardziej pogrąża się w odmętach totalitaryzmu, czego jej mieszkańcy mają serdecznie dość.

Wiadomo, że takie regulacje należy wprowadzać stopniowo – jest to tzw. „taktyka gotowania żaby”. Jak włożysz żabę do wrzątku, to ona natychmiast wyskoczy. Ale jak włożysz ją do zimnej wody i zaczniesz bardzo powoli podgrzewać wodę, to żaba tego praktycznie nie zauważy. Ta strategia powolnych, ale ciągłych przemian, jest stosowana przez wszystkie kraje „miękkiego totalitaryzmu” – czyli: UE, Rosję, USA, i pozostałe kraje anglosaskie.

To, co było nie do pomyślenia dla naszych rodziców i dziadków, dziś jest powszechnie bronioną „normą”. Tak jest np z „małżeństwami” osób tej samej płci. Gdyby taki Gomułka czy Gierek dostał propozycję wprowadzenia takich „małżeństw” do Kodeksu, to by się popukał w głowę co najwyżej. Gdyż reżim PRL był z zasady reżimem konserwatywnym.
Nowe pokolenia rodzą się już w nowej rzeczywistości i naturalne jest to, że obecną rzeczywistość traktują, poza małymi wyjątkami, jako „normalną” i będącą stabilnym punktem odniesienia na całą resztę życia. I to ta nowa, nieakceptowalna dla poprzednich pokoleń rzeczywistość, jest czymś naturalnym i dobrze znanym dla pokoleń nowych. Którzy zwyczajnie nie znają starych czasów, a ludzka psychika działa tak, że jak się czegoś nie dotknęło, nie spotkało, nie przeżyło, to to coś „nie istnieje” – jest zupełnie poza zasięgiem. Taki reżim myślowy narzuca nam po prostu ograniczona „moc obliczeniowa” ludzkiego mózgu..

To samo zamierzano przeprowadzić w Turcji, tylko w drugą stronę. Zresztą dla obywateli nie jest ważne, jaki reżim panuje w danej chwili – reżim liberalny czy reżim konserwatywny.
Turcy w porę zauważyli, że w ich kraju coś się dzieje nie tak, więc wyszli na ulicę by obalić rząd. Protestują głównie ludzie młodzi, którzy poznali trochę naszą europejską kulturę, i wiedzą czym pachnie islam i brak swobód obywatelskich.

Turcja może pogrążyć się na nowo w wojnie domowej. Turcja to wciąż nie rozwiązana kwestia Kurdystanu i milionowej mniejszości kurdyjskiej. Duża mniejszość kurdyjska zamieszkuje także Irak i ogarniętą wojną Syrię. W Iraku Kurdowie mają bardzo szeroka autonomię, a w Syrii, za zgodą Prezydenta Assada, odbili z rąk nasłanych przez NATO rebeliantów miasta na północnym wschodzie kraju.

Jeśli Turcja pogrąży się w wojnie domowej i powstanie państwo Kurdystan, to Izrael straci kolejnego sojusznika. Przypomnijmy, że niedawno Egipt, po rewolucji w tym kraju, przestał popierać Żydów, wręcz zmienił nastawienie do nich o 180 stopni. Egipt jest teraz kłopotem dla Izraela, bo relokuje swoje wojska pod jego granicę, tłumacząc to „wojną z terroryzmem”.

To właśnie z Turcji idą dostawy broni i najemników do ogarniętej wojną domową Syrii. Turcy szkolą tych najemników a potem pomagają im przedostać się do Syrii, by walczyli przeciwko Prezydentowi Assadowi. Światem wstrząsnął film, na którym radykalny islamista walczący przeciwko Assadowi, dokonał aktu kanibalizmu. Takie akty to teraz w Syrii codzienność.

Mamy zdjęcia i nagrania video, na których widać, że tureckie służby porządkowe używają groźnej broni chemicznej wobec demonstrantów. Rząd Turcji się nie ugnie, a głupkowate wypowiedzi prostaka Erdogana dodatkowo rozwścieczają demonstrantów. Redaktor naczelny gazety Washington Post oznajmił, że rewolucja w Turcji to „temat na cały przyszły tydzień” (czyli ten tydzień).

Policja turecka prawdopodobnie dostała rozkaz, by strzelać kulami gumowymi i granatami z gazem prosto w głowy i twarze demonstrujących cywilów. Nie muszę chyba przypominać, że słowo „gumowe kule” to czystej wody eufemizm, ponieważ taka „gumowa kula” gdy uderzy w głowę, może zabić. I zabija – są już pierwsze ofiary śmiertelne, rannych są tysiące.

Poniżej wklejam najciekawsze zdjęcia z tureckiej rewolucji. Zdjęcia są wstrząsające, ostrzegam!

turcja 2

turcja rewolucja 04

turcja rewolucja 05

turcja zamieszki 2

turcja zamieszki 3

turcja rewolucja 7

turcja rewolucja 8

turcja zamieszki 1

turcja rewolucja 03

turcja rewolucja 07

turcja rewolucja 08

turcja rewolucja 09

turcja rewolucja 10

revolution in turkey

rewolucja w turcji 0

turcja 6

turcja 7

turcja zamieszki

turcja rewolucja

turcja 03

turcja rewolucja 0

turcja rewolucja 02

turcja zamieszki

turcja zamieszki 0

turcja rewolucja 1

turkey revolution

rewolucja w turcji 2

turcja rewolucja 06

turcja 5

turcja rewolucja 5

turcja rewolucja 11

turcja rewolucja 12

turcja rewolucja

turcja rewolucja 2

turcja rewolucja 3

turcja rewolucja 4

turcja rewolucja 6

turcja rewolucja 00

turcja

turcja 0

turcja 1

rewolucja w turcji

turcja rewolucja 9

turcja 3

turcja 4

rewolucja w turcji 1

turcja rewolucja 01

Jedna myśl w temacie “Rewolucja w Turcji. Fotografie są wstrząsające. Są ofiary śmiertelne, tysiące rannych [+18]

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.