Japonia wycofuje rekomendację dla szczepienia HPV. W wyniku jego stosowania, ucierpiały dzieci..

Japonia – Ministerstwo Zdrowia wycofuje rekomendację dla szczepionki przeciw HPV

Cytat: „Ministerstwo zdrowia zdecydowało 14 czerwca o wycofaniu zalecenia dotyczącego szczepienia przeciw HPV (Gardasil i Cervarix), które, jak się oczekuje, ma w przyszłości chronić przed rakiem szyjki macicy, na skutek wielu możliwych działań niepożądanych, w tym długotrwałego bólu i drętwienia.

Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej nie zawiesiło stosowania szczepień, ale poleciło samorządom, aby nie promować stosowania szczepionki w czasie badań prowadzonych w tej sprawie.

„Decyzja (nie zalecania szczepienia) nie oznacza, że sama szczepionka jest problematyczna z punktu widzenia bezpieczeństwa,” powiedział Mariko Momoi, wiceprezes Międzynarodowej Akademii Zdrowia i Opieki Społecznej, który stanął na czele grupy roboczej powołanej przez ministerstwo.

Rzadko zdarza się, że ministerstwo wycofuje rekomendację dla szczepionki, która jest finansowana regularnie przez samorządy i jest prawnie wprowadzona do obrotu.
Dziewczynki nadal mogą otrzymywać szczepienia za darmo, chociaż placówki medyczne są zobligowane do informowania, że ministerstwo ich nie poleca.

szczepienia skutki uboczne

Rządowy program subsydiów dla szczepień przeciwko rakowi szyjki macicy rozpoczęto w 2010 roku. Regularnie stosowanie szczepień rozpoczęto w kwietniu tego roku.

Dotychczas szczepienia otrzymało ok. 3.280.000 osób. Zostały zgłoszone 1968 przypadki możliwych działań niepożądanych, w tym bólu. W ministerstwie przyglądano się 43 z tych przypadków. Jednak nie można było ustalić związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy szczepieniem a bólem i drętwieniem, więc członkowie grupy wezwali do dalszych badań.

14 czerwca grupa robocza uznała, że ministerstwo powinno wycofać swoje zalecenie do czasu gdy będzie mogło przedstawić pełne informacje o tym, co spowodowało ból i drętwienie.

Dochodzenie ministerstwa ma trwać kilka miesięcy. Wtedy zostanie podjęta decyzja, czy przywrócić lub podtrzymać brak zalecania dla tych szczepień. „Cieszymy się z decyzji nie zalecania szczepienia, nawet jeśli jest to mały krok”, powiedział Mika Matsufuji, przedstawiciel grupy rodziców, którzy twierdzą, że ich dzieci ucierpiały przez skutki uboczne szczepień. „Rodzice mogą zdecydować, czy ich dzieci powinny otrzymać szczepienie, czy nie.”

Na podstawie: http://ajw.asahi.com/article/behind_news/social_affairs/AJ201306150057
Autor: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP

Witaj! Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych i nie ocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp i mogę ujawniać Tobie to, co jest przemilczane i ukrywane. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia.

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

2 myśli w temacie “Japonia wycofuje rekomendację dla szczepienia HPV. W wyniku jego stosowania, ucierpiały dzieci..

  1. W tytule jest Japonia i rozumiem, że artykuł dotyczy Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej w Japonii

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.