Oto tajemnica wszechświata!

Wszechświat ma budowę fraktalną

To, co występuje w skali mikro, występuje także w skali makro.

Przykłady:

  1. atom i jego zasada działania. Te same zasady powiela ruch planet wokół gwiazd (słońca)
  2. ludzkie DNA stanowi helisę, to samo powiela się także w skali makro – ruch planet wokół gwiazd na przestrzeni lat, to jednak helisa.

  3. na poniższym obrazku – zarówno płód człowieka czy też innego organizmu, powiela te same zasady, co wielka galaktyka. W środku obrazka zasada matematyczna opisująca zarówno skalę mikro, jak i makro:

fraktal

  1. na poniższym obrazku: struktura liścia, struktura ludzkich naczyń krwionośnych, jak i struktura rzek i ich dopływów w skali makro:

wszechswiat

Autor: JarQ

Witaj! Jeśli zależy Ci na przekazywaniu dalej niezależnych i nie ocenzurowanych informacji, możesz dołożyć swoją cegiełkę. Dzięki darowiznom jestem niezależny od partii, ideologii, religii, koncernów itp i mogę ujawniać Tobie to, co jest przemilczane i ukrywane. Moja działalność zależy m.in. od Twojego wsparcia.

Na konto bankowe – kliknij na obrazek poniżej:

paypal_donate

Na Pay Pal – kliknij na obrazek poniżej:

paypal

7 myśli w temacie “Oto tajemnica wszechświata!

  1. Ksiądz Heller jest autorem kilku fajnych popularnonaukowych książek, polecam . Co dziwne nasze płuca , drzewa , nerki mają wymiar fraktalny 3,5 , czyli pomiędzy trójwymiarową przestrzenią i czterowymiarową – wymiar Hausdorfa. Polecam też książkę nie zbyt trudną „Granice chaosu , fraktale” wydawnictwo PWN. Rytmy serca są badane za pomocą zjawiska chaosu , czy jakoś tak. To też jest ciekawe, po jakiego grzyba DNA jest na przykład nie płaskie ,a helisą. W dziedzinie fraktali i chaosu jeszcze bardzo dużo nie wiemy, może dostaniemy nie długo jakieś odkrycie:) Ten chaos mówiąc z grubsza cechuje się mocną wrażliwością na warunki początkowe , ruch jest coraz bardziej trudny to przewidzenia (np wahadła z siłą wymuszającą ) z biegiem czasu i chaotyczność rośnie wykładniczo z czasem. Chaos może wystepować w płynach ( jak gotujesz wodę na herbatę 🙂 ) w dziedzinie laserów , reakcji chemicznych , w mechanice ( drgania nieliniowe to pojęcie ważne przy projektowaniu samolotów ,by nie uległy katastrofie w czasie lotu).

  2. może to z innej beczki ale pojazdy też mają budowę bliską ludzkiemu organizmu. np,choćby silnik-jest chłodzony żeby się nie przegrzewał,musi coś ,,zjeść,,żeby miał energię do pracy po czym wydala to co nie spalone i niepotrzebne no i wiele innych porównań…tak sobie chciałem sie podzielic swoimi przemysleniami

  3. Jarek, brak tu jednego przykładu. Wrzuć na Google „neuron” i „galaxy”, tam jest fotka z NYT 2007. Potem obejrzyj na Youtube (jest po polsku) „Pioruny Bogów” (to o alternatywnej, elektrycznej naturze Wszechświata)

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.