Niezwykle niebezpieczny środek antykoncepcyjny, może powodować udar, zawał, zgon. Szykuje się wielki proces

Niebezpieczny środek antykoncepcyjny

Już 1163 pozwy złożono w amerykańskich sądach przeciwko producentom NuvaRing – niebezpiecznej hormonalnej wkładki antykoncepcyjnej. Stosowanie środka doprowadziło do powikłań zdrowotnych u licznych kobiet. Środek, który może wywołać udar mózgu, atak serca, nawet śmierć, jest sprzedawany także w Polsce.

Na październik sędzia sądu federalnego wyznaczył rozprawę w sprawie Marianny Prather. Od rozstrzygnięć sądowych w tym przypadku zależeć będą losy dalszych pozwów. 33-letnia kobieta zaczęła stosować środek w sierpniu 2003 roku. W ciągu miesiąca od pierwszego użycia go nabawiła się zakrzepicy żył głębokich i zatoru tętnicy płucnej. Jej adwokaci złożyli pozew przeciwko Organon, spółce zależnej od głównego producenta środka Merck Pharmaceuticals.

Prather i inni oskarżają koncern farmaceutyczny o szereg zaniedbań dotyczących zaniechania wnikliwego zbadania skutków ubocznych działania produkowanego specyfiku. Zarzucają producentom, że nie ostrzegają o ryzyku zdrowotnym związanym z użyciem NuvaRing i jednocześnie reklamują go jako produkt „bezpieczny” i „skuteczny”.

Wkładka o średnicy 5 cm, działa w ten sposób, że przez pierwsze 3 tygodnie uwalania do organizmu hormony hamujące płodność, w tym syntetyczny progesteron III generacji. Następnie na 7 dni okresu menstruacyjnego usuwa się wkładkę, a potem zakłada następną. Ponieważ środek nie zawsze skutecznie hamuje owulację i przeciwdziała implantacji zarodka uważa się, że może on działać jak wczesnoporonny środek aborcjogenny.

Mimo tylu pozwów, środek ten jest wciąż na rynku w USA i innych krajach. Tylko w 2011 roku jego sprzedaż przyniosła producentom 600 mln dolarów zysku.

Źródło: KAI, onet.pl i inne

4 myśli w temacie “Niezwykle niebezpieczny środek antykoncepcyjny, może powodować udar, zawał, zgon. Szykuje się wielki proces

  1. Bo ludzkość musi się rypać ile wlezie i jak leci. Dobrze im tak. Nic tak nie prostuje kręgosłupa jak kara zaraz po grzechu.
    Problemem jest odsunięcie w czasie złych skutków niemoralnego prowadzenia się…

  2. Lekarze przepisując środki antykoncepcyjne młodym dziewczynom i kobietom nie przeprowadzają wywiadu zdrowotnego. W ulotce jest wyraźnie napisane, że bezwzględnym przeciwwskazaniem jest m.in.niewydolność żylna ( m.in. żylaki), palenie papierosów, schorzenia wątroby. Przychodzi dziewczyna do lekarza i dostaje receptę na środki hormonalne ” na twarz” . Mi nigdy żaden lekarz nie zrobił żadnych badań wątroby, a o zwykłym wywiadzie nie wspomnę. Efektem tego była zakrzepica żył głębokich i dwumiesięczna kuracja heparyną ( codzienne bolesne zastrzyki w brzuch). Jak bym miała pecha, to bym dostała zatoru w płucach albo mózgu. Skończyło się na nodze. To było 10 lat temu. Nic się nie zmieniło do dziś.

    1. Nie rozumiem tych młodych kobiet! Jak mogą zreć jakies podejrzane chemikalia żeby pozwalać do woli facetom? Niech się wykastruje jeden z drugim jak nie umie się opanować.

      1. zamiast kastracji proponuję założyć prezerwatywę, bo chyba kobieta nie robi tylko tego dla faceta ale i dla siebie….

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.