Medycyna akademicka

Medycynę czeka rewolucja. Wynaleziono innowacyjny lek działający jak THC z marihuany

Skuteczny lek na stany lękowe

Cytat: „Wynaleziono skuteczny lek na stany lękowe. Póki co, pomyślnie przeszedł test na myszach. Odkrycia dokonali naukowcy z Uniwersytetu Vanderbilta – Lawrence Marnett i Sachin Patel.

Nowy lek działa jak inhibitor cyklooksygenazy (COX-2). Aktywuje naturalne reakcje w mózgu, które odpowiadają za wydzielanie naturalnych środków przeciwbólowych i uspokajających – endokannaboidów.

Nowo odkryty lek nie powoduje działań niepożądanych w przewodzie pokarmowym ani układzie sercowo-naczyniowym, typowych dla innych inhibitorów COX

nowe leki na nerwice

Czy medycynę czeka rewolucja?

„Jeśli inhibitory COX-2 stworzone na Uniwersytecie Vanderbilta będą działać też na ludzi, mogą reprezentować nowe rozwiązanie w leczeniu zaburzeń nastroju, a także stanów lękowych” – napisali badacze w niedzielnym wydaniu „Nature Neuroscience”.

Marnett i Patel zapowiadają, że kliniczne testy potencjalnego leku mogą zacząć się już za kilka lat, a to oznacza, że prawdopodobnie czeka nas prawdziwa rewolucja.

5 odpowiedzi »

  1. Nie podoba mi się to. Czy to krok w kierunku stworzenia jednej światowej nieustraszonej armii?
    Grzebanie w ludzkich mózgach nie wróży nic dobrego. Już dość jesteśmy otumanieni używkami i zanieczyszczeniami. A strach i ból jest nam potrzebny (oczywiście w umiarze) bo alarmuje o zagrożeniu.

  2. A ja uważam, że to po prostu kolejny lek przeciwbólowy. Samo działanie na COX-2 nic nie znaczy.

  3. A tą polkę co wymyśliła lek na raka to już zabili ?
    Przecież medycyna to druga mafia pierwszą jest rząd , trzecią kosciół

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.