Słońce, nasza macierzysta gwiazda, jest coraz słabsze, jego aktywność zanika od kilku lat

Wszystko wskazuje na to, że już za trzy, góra cztery miesiące nastąpi zmiana biegunów pola magnetycznego Słońca – naszej macierzystej gwiazdy.

Do takiego zjawiska dochodzi co 11 lat. Jeśli te analizy się sprawdzą, wkrótce będziemy obserwować koniec obecnego cyklu słonecznego.

Niektórzy naukowcy wyrażają obawy, że słońce powoli wyczerpuje swoje zasoby paliwa, i wkrótce zgaśnie. Inne grupy naukowców są zdania, że Słońca weszło w jakiś dziwny stan, w którym nie będzie możliwe odróżnienie minimów od maksimów. Taki anomalny stan cechowała by duża zmienność i nieprzewidywalność.

Wszystkie wyliczenia wskazują na to, że może do tego dojść w ciągu następnych 3 do 4 miesięcy. Wewnętrzne słoneczne dynamo zreorganizuje się a północ zamieni się z południem. Według niektórych definicji ten moment, w którym dochodzi do zamiany biegunów można nazywać oficjalnie maksimum cyklu. Nie sposób jednak powiedzieć jak silne, lub słabe ono będzie. Obserwacja dotychczasowej aktywności solarne skłania raczej do oczekiwania bardzo słabego końca cyklu i równie niemrawy początek 25 cyklu słonecznego.

Obserwowane ostatnio kolosalne dziury koronalne mogą być dowodem na to, że słabnięcie pola magnetycznego Słońca już się rozpoczęło i szczyt cyklu faktycznie może się zbliżać. Samo przebiegunowanie słonecznego pola magnetycznego to znaczące wydarzenie. Obszar oddziaływania tak zwanej heliosfery wykracza poza orbitę Plutona. Zmiany biegunowości powodują oddziaływanie na odległości, w których znajdują się obecnie sondy kosmiczne Voyager.

Za: http://zmianynaziemi.pl/

Przebiegunowanie-Słońca

Jedna myśl w temacie “Słońce, nasza macierzysta gwiazda, jest coraz słabsze, jego aktywność zanika od kilku lat

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.