Firmy farmaceutyczne

Znany naukowiec fałszował na potęgę badania naukowe, tak, aby ich wyniki odpowiadały aktualnemu trendowi ideologicznemu

Teoria spiskowe czy realne spiski? O pseudonauce

Znany i darzony ogólnym szacunkiem badacz w dziedzinie psychologii społecznej, Diedetik Stapel, fałszował na potęgę badania naukowe.

Dodajmy, że fałszował je tak, aby odpowiadały aktualnemu, neoliberalnemu trendowi w propagandzie, polityce, idei.

Jedne ze sfałszowanych badań głosiło, iż osoby o białym kolorze skóry częściej myślą stereotypowo i dyskryminują murzynów, gdy znajdują się w „nieuporządkowanym środowisku”.

Ogólnie, znaleziono około 30 sfałszowanych badań, i wiadomo, że lista ta się wydłuży. „Kreatywny” badacz został zawieszony przez swój uniwersytet.

Warto zadać pytanie: ile badań które zostały sfałszowane, do dziś jest wykładnią „naukowej prawdy”?

To ujawnia, jak bardzo dzisiejsza nauka jest uzależniona od tego, kto ma pieniądze (korporacje), władzę i ideologiczny rząd dusz.

Kiedyś, dawno temu, naiwnie myślałem, że medycyna jest nauką ścisłą. Dziś wiem ponad wszelką wątpliwość, że prawdę w medycynie dyktuje ten, kto więcej zapłaci.

Tym bardziej takie rzeczy dotyczą psychologii. Obecnie psychologia psychologii nierówna. Są rzeczy, których nie powie nam psycholog. Do pewnej wiedzy odnośnie funkcjonowania naszej psychiki, należy się samemu dokopać. Nie zaznasz jej w gabinecie u psychologa, nie przeczytasz w uczonych księgach ani tym bardziej w tzw „dodatku psychologicznym” w GW.

Śmiem twierdzić, że to, co się nam oficjalnie przedstawia – można nazwać co najwyżej pop-psychologią. Zaś prawdziwa wiedza jest ukrywana i to nie bez powodu. Czy wiesz, że wśród psychologów jest 7 razy więcej samobójstw niż wśród ogółu społeczeństwa? A dlaczego tak jest?

Ten schemat dotyczy nie tylko nauk o ludzkiej psychice, ale właściwie każdej z dziedzin wiedzy. Ukrywane jest to, na czym nie można zarobić. I, oczywiście, ukrywane jest to, co może przynieść straty tym, którzy czerpią korzyści finansowe z tego systemu.

W medycynie to, co nie może przynieść zysku dla sponsorów tejże medycyny – nazywane jest pseudonauką. Zaś to, co może zaszkodzić jej interesom finansowym – nazywane jest teoriami spiskowymi.

Część informacji z powyższego artykułu została zaczerpnięta z:

http://www.biomedical.pl/

5 odpowiedzi »

  1. Sorry, sporo bledow w moim komentarz (noc -zmeczenie) ale nie ma niestety bledow w przekazie. Na tazdy temat sluze zrodłami (raczej po francusku niz angielsku).

  2. Polecam rodzimą książkę ZAKAZANA PSYCHOLOGIA Tomasza Witkowskiego. Autorytetu , osoby wnikliwej i rzetelnej , która będąc czynnym psychologiem ma odwagę pisać jawnie o błędach i matactwach swojej profesji. Lektura obowiązkowa dla każdego inteligenta.
    Ewa ,wiele osób : lekarzy , polityków , wojskowych etc pisze o patologii dopiero stojąc nad grobem ponieważ są szantażowani.Jawnie. Przez instytucje państwowe. A nie jakąś bliżej nieokreśloną mafię. Dlatego o błedach w nauce nie mamy praktycznie szans dowiedzieć się na bieżąco. Osoba moralna , czytaj naiwna , która próbuje taką pozostać jest bezpardonowo zwalczna . O tym min. w ww. książce.

  3. Cieszymy się z zainteresowaniem dotyczącym naszego artykułu, który został wspomniany w tym wpisie. Niestety problem fałszowania badań zdaje się być wszechobecny, podobno wiele badań dotycząca wpływu człowieka na globalne ocieplenie, a obecnie nazywania „zmianami klimatu” jest również mocno naciągana.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.