Nielegalne testy szczepionek na Ukrainie. Sprawę bada prokuratura

Cyt. ”
Ministerstwo Zdrowia Ukrainy przyznało, że prowadzi się testowanie szczepionek na dzieciach. Jednocześnie wiceminister Ministerstwa Zdrowia kłamie, że na podstawie zgody rodziców. Ukraińscy lekarze naprawdę testują szczepionki i leki na dzieciach jednakże czynią to na całkowicie legalnych podstawach.

„Prowadzenie badań klinicznych leków jest praktyką, stosowaną we wszystkich krajach świata,mającą na celu określenie skuteczności działania leku, który przeszedł odpowiednie badania”- powiedział wiceminister Ministerstwa Zdrowia Ukrainy, Alieksandr Tołstanow. Według niego te badania i testy regulowane są przepisami Ministerstwa Zdrowia „O procedurze prowadzenia badań klinicznych nad preparatami medycznymi”.

Ponadto zatwierdzona jest lista placówek medycznych gdzie te badania i testy mogą być prowadzone. Jednocześnie Tołstanow twierdzi, że przed stosowaniem lekarstw, lekarze działają według przepisanych procedur i na podstawie zgody rodziców, którzy będą uczestniczyć w testowaniu leków. Przypomnijmy, że wcześniej deputowany ludowy z partii „Batkiwszczina”, Walierij Głowko, poinformował, że w regionie połtawskim testuje się na dzieciach-sierotach różne preparaty medyczne, które nie są dopuszczone do użycia w naszym kraju. W związku z tym zażądał on od organów ścigania i Ministerstwa Zdrowia zbadania tej sprawy i ukarania winnych. Na żądanie polityka zareagowała prokuratura, która rozpoczęła dochodzenie w sprawie ujawnionych faktów.

Źródło: http://3rm.info/

Przekład: RX

Za: http://wolna-polska.pl/

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.