Prawda o zbożach i glutenie: ten niepozorny składnik diety powoduje, że przedwcześnie umieramy!

Pszenica, gluten, pieczywo, zboża: czas ujawnić prawdę

“Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej”
Marshall McLuhan

“Zbliżając się do prawdy, oddalamy się od rzeczywistości”
Stanisław Jerzy Lec

“Nowoczesna medycyna troszczy się o swoje choroby. Ona z nich żyje. O swoje zdrowie powinniśmy się troszczyć sami. Ono jest nam potrzebne do życia”

Przeczytaj także:

Zboża albo zdrowie: Ty wybierasz, wybieraj świadomie!

https://kefir2010.wordpress.com/2013/10/04/pszenica-albo-zdrowie-ty-wybierasz-zbior-materialow/

Czy białka z pszenicy powodują stopniowe uszkadzanie mózgu?!

https://kefir2010.wordpress.com/2013/09/24/czy-bialka-z-pszenicy-powoduja-stopniowe-uszkadzanie-mozgu/

Pieczywo czyli biała śmierć. Lepiej go nie jeść!

https://kefir2010.wordpress.com/2013/08/28/pieczywo-czyli-biala-smierc-lepiej-go-nie-jesc/

Gluten może Cię zabijać, a Ty o tym nie wiesz..

https://kefir2010.wordpress.com/2013/06/16/gluten-moze-cie-zabijac-a-ty-o-tym-nie-wiesz/

Profil Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej na facebooku – klikajcie, lajkujcie, czytajcie:

https://www.facebook.com/celiakia

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Wielka buła atakuje

-Gluten i spółka czyli zabójcze ziarna odpowiedzialne za plagę chorób i otyłości

Cytuję: ”
Gdzie się człowiek nie obróci tam widać wielkie brzuchy, wałki tłuszczu zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Tłuste, ociężałe ciała otaczają Nas z każdej możliwej strony. Kiedy spojrzymy na alejkę w hipermarkecie, średnio osiem na dziesięć osób już na pierwszy rzut oka ma problemy z nadwagą lub otyłością. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej bo współczesny gluten – najbardziej szkodliwy ten pszeniczny – powoduje nie tylko celiakię, ale również zakwaszenie organizmu, podwyższone trójglicerydy, miażdżycę, osteoporozę, zmiany hormonalne, zwyrodnienia stawów, cukrzycę, alergie, zespół jelita drażliwego, zaburzenia trawienia i inne.

Człowiek nigdy wcześniej nie zjadał takich ilości zbóż jak obecnie, a do tego genetycznie modyfikowanych, które nie wiele mają wspólnego z naturą. Zwiększamy plony, sprawiamy, że ziarno jest odporne na szkodniki, zmiany pogody, trudne warunki uprawy, jednak to czy jest ono korzystne i zdrowe dla człowieka sprawdzamy dopiero w praktyce na własnej skórze. Komórki ludzkie zbudowane są z białek i tłuszczów, jednak powszechnie lansuje się opinię o złowrogim działaniu lipidów, natomiast wszędzie promuje się błędnie pełnoziarniste zboża jako najcenniejsze dla Nas pokarmy.

Pszenicę zjadamy na potęgę nie zważając na jej skutki w naszym ciele – to zostawiamy już naszemu organizmowi jako efekt uboczny naszego stylu życia lub lekarzom, do których trafiamy niejednokrotnie z licznymi schorzeniami, często zupełnie nie kojarzonymi z działaniem chleba powszedniego.

We współczesnym Świecie glutenowe szaleństwo uderza z każdej strony – bułki, bułeczki, rogaliki, bagietki, naleśniki, tortille, panierki, chipsy, wędliny, landrynki, ciastka, batony, wafle, burgery, hot-dogi, pizza, kebab, płatki śniadaniowe, przekąski fit, musli, makarony, produkty gotowe, zupy zagęszczone mąką, piwo, sosy, gotowe dania obiadowe  – to niekończąca się lista produktów zawierających gluten. Jak wygląda dzień przeciętnego człowieka ? Śniadanie zaczyna od kanapek, tostów, płatków lub rogalika. Drugie śniadanie kanapka lub jogurt z płatkami. Obiad panierka, makaron lub sałatka koniecznie z grzankami. Kolacja pizza, grzanki lub kanapki. I tak 24 h na dobę serwujemy sobie i gluten i skoki cukru.

Ponadto produkty pszenne podwyższają poziom glukozy we krwi, bardziej niż jakiekolwiek inne nawet bardziej niż biały cukier ! U przeciętnej osoby dwie kromki pełnoziarnistego pieczywa, podniosą poziom cukru we krwi co najmniej do poziomu 150 mg/dl. Droga do otyłości jest już prosta. Kiedy jemy nieregularnie, powodując skoki cukru spalamy mięśnie, a później każdy posiłek odkładamy jako tkankę tłuszczową i tak trwa błędne koło.

U osób szczupłych natomiast reakcja na gluten objawia się w inny sposób. Nawet jeśli nie tyją mają przykładowo alergie skórne, lub bóle stawów w palcach i dłoniach. Bardzo często widać na ulicy osoby utykające na jedno biodro – to również częsty efekt poglutenowy, gdyż dieta pszeniczna zwiększa produkcję leptyny , która powoduje zapalenie i degenerację tkanki stawowej. Im większa nadwaga, tym większy poziom leptyny w płynie stawowym i tym poważniejsze uszkodzenia stawów. To nie wiek ani przebieg decyduje o stanie układu kostnego, ale nasza dieta.

Pszenica nawet po wyeliminowaniu glutenu nadal stanowi zagrożenie dla organizmu i powoduje skoki cukru z powodu amylopektyny A. Dlatego spożywanie „produktów bezglutenowych” nie jest korzystne. Większość z nich w składzie zawiera pszenicę bezglutenową oraz soję i kukurydzę, które w przeważającej części są modyfikowane genetycznie. Ziarna GMO degenerują komórki oraz zakłócają pracę naszych organów, a w efekcie całego organizmu.

Mówi się również o tym, że mogą one zmieniać kod genetyczny naszych komórek, a lista skutków ubocznych spożywania modyfikowanych ziaren wciąż rośnie. Tak więc pszenicę pozbawiamy glutenu, co nie zmniejsza jej szkodliwości, natomiast wyekstrahowanym z niej białkiem (glutenem) pompujemy mięso i wędliny, tworząc wysokowydajne produkty mięsne i koło się zamyka. Alternatywą dla glutenowych zbóż są zapomniane kasze – gryczana, jaglana, z których pozyskujemy mąki; amarantus, quinoa (komosa ryżowa), mąka ryżowa, dyniowa, kasztanowa, mąka z cieciorki. Możliwości jest wiele.

Stosując właściwy sposób żywienia, uwzględniający rośliny bezglutenowe, już po ośmiu tygodniach wyeliminujemy autoimmunoagresję organizmu i przywrócimy sobie stan równowagi. Pozbędziemy się również uczucia wiecznego głodu i uzależniającego działania pszenicy i innych zbóż zawierających gluten. Nie wiele osób wie, że wielka biała buła działa na nasz mózg podobnie do ciężkich narkotyków. Wśród innych objawów zaburzeń układu nerwowego i pracy mózgu prowokowanych przez zboża glutenowe są m.in. brak koordynacji ruchów, ataki padaczki, nietrzymanie moczu a nawet demencja. Destrukcyjne reakcje immunologiczne, które prowadzą do biegunek i skurczów brzucha, obejmują również tkankę mózgową. O ile efekty działania glutenu w jelitach i ciele można cofnąć, niestety w mózgu są nieodwracalne.

Kiedy móżdżkowe komórki ulegają zniszczeniu, znikają na zawsze. Naprawdę warto zastanowić się zanim ugryziesz kolejną bagietkę albo nawiniesz na widelec spaghetti. Dieta pozbawiona powszechnych zbóż poprawia znacznie kondycję psychiczną i fizyczną, a tym samym jakość i długość naszego życia. Ze sprawnym umysłem i ciałem żyje się łatwiej, przyjemniej i lepiej.

To ty decydujesz o Sobie i swoim ciele. Biorąc pod uwagę to, że na minutę średnio wymieniamy 2 miliony komórek w organizmie, to od Nas zależy z jakim potencjałem obudzimy się jutro. Dopóki nie wycięto Nam organów, wszystko można odwrócić. Zdecyduj sam jak chcesz żyć. Jeśli Ty Sobie nie pomożesz nikt Ci nie pomoże. Dietetyk, trener, rodzina, przyjaciele mogą Cię jedynie zmotywować i pokazać właściwą drogę, decyzję o przejściu na stronę zdrowia każdy musi podjąć sam, jak również wykonać pracę w tym kierunku. Jednak włożony wysiłek jest wprost proporcjonalny do efektów”

Autor: Agnieszka Pająk

Źródło: http://agnieszka-pajak.blog.ekologia.pl/

Gluten, zboża, odżywianie, pieczywo, pszenica, celiakia

22 myśli w temacie “Prawda o zbożach i glutenie: ten niepozorny składnik diety powoduje, że przedwcześnie umieramy!

 1. Szczerze mówiąc, to zastanawiam się, co jeść. Mięso – nie, tłuszcz – nie, warzywa – tez szkodliwe, zboża – trują, witaminy (poza nielicznymi) w nadmiarze szkodzą, cukry proste gorsze od cyjanku, mleko zakleja laktozą kosmki jelitowe… To cud, że w ogóle jeszcze żyjemy!
  A tak swoją drogą, to nie uwierzę, że pszenica zakwasza organizm. Największa zgagę i nadkwaśność mam po zjedzeniu kanapki z żytniego chleba. Serio, próbowałem, własnoręcznie upieczonym chlebem z żytniej mąki. Po takim śniadaniu cały dzień się męczę. Po chlebie pszennym z żytnim zakwasem – nigdy nie miałem zgagi. Trochę mniej zakwaszają płatki owsiane. Pszenne ani kukurydziane – nigdy mi zgagi nie wyprodukowały.

  1. Nie chodzi o zakwaszanie w żołądku 😉
   A jeść można:
   -warzywa
   -owoce
   -orzechy i pestki
   -ryby i owoce morza
   -incydentalnie sery i mięso
   -kiełki
   -kasze gryczaną, jaglaną
   -i wiele innych.

   Tekst typu: „to co mam jeść, skoro wszystko jest szkodliwe” jest typowym tekstem Polaka nauczonego jeść duże ilości tego, co toksyczne i wręcz unikać tego, co zdrowe.
   Polską kuchnię można streścić w jednym zdaniu: „promuje ona duże ilości produktów szkodliwych i unika produktów zdrowych”.

    1. I tu masz zupełną rację, więc wyrzucam je z diety dotychczas jarskiej i zostaję przy lakto-ovo wegetariańskiej. Z białym twarogiem, kwaśnym mlekiem, bez pszenicy, z kaszami, warzywami, oliwą i olejami na zimno. Sezonowo wszystkie owoce. Odstawienie glutenu odczułem bardzo pozytywnie. Kasza gryczana z małej wytwórni jest przepyszna!

   1. co ty opowiadasz podstawą kuchni polskiej były kasze i różne natralne rzeczy jak owoce czy warzywa. To bogaci jedli nie zdrowo, a biedota a takiej było zawsze najwięcej jadła to co uważasz za zdrowe.

    1. Cytuję: „co ty opowiadasz podstawą kuchni polskiej były kasze i różne natralne rzeczy jak owoce czy warzywa”

     -jak to się ma do dzisiejszej typowo polskiej diety? Pozdrawiam serdecznie. 🙂

  1. @Za (PRAWIE) wszelkie niepowodzenia w związku człowieka z kobietą odpowiadają kobiety bo postępują nieludzko (aborcja)

   Cóż za hipokryzja!
   A od kiedy to KOBIETA SAMOZAPŁADNIA SIE?

   Sprawa ciąży to nie kwestia wyłacznie kobiety.
   Jednakże większości panów temat ten nie dotyczy -tak zakładają, bo to nie na nich spadnie trud ciąży, porodu i wychowania dziecka -bo oni zmieniają obiekt zainteresowań.

   Jestem przeciwniczką aborcji, dlatego film ten zalinkowałam kilka dni temu, ale mówię stanowcze NIE dla obciążania za aborcję wyłacznie kobiety!

   1. Oczywiście jestem za Gają, bo nie może być inaczej!
    Szowinizm nie jest i nie może być stroną!
    Dwoje potrzeba do kreacji i dwoje odpowiada za każdy stan rzeczy.

   2. Co kobieta, to podejście. Znam takie, co mówią „to mój brzuch i facetowi nic do tego, to nie on będzie to dziecko rodził”…
    Na szczęście, wzorem Jarka mogę napisać „ale beka!”. Bo programowo w życiu zlewam jakiekolwiek relacje damsko – męskie. Przecież nie pójdę w niewole pod pantofel za kilka orgazmów miesięcznie.
    Nie zmienia to mojego podejścia do aborcji jako morderstwa.

    1. Pokrec, faktycznie orgazm to mozesz sam sobie zrobic nawet codziennie i to kilka razy, wiec rzeczywiscie nie powinienes sie zniewalac i wlazic pod pantofel.
     Z tego co napisales wnioskuje ze zyjesz w srodowisku gdzie nie ma szans na milosc i sam podchodzisz do zycia bardzo wyrachowanie

   3. …dlatego napisano „(PRAWIE)”…ciezko lekko zyc ,jakie czasy-tacy ludzie,… Niektore tematy to tematy tabu,…zaczynajac od gabinetow ginekologi, od klientek, … uslug na lewo-po cichu, biznes aborcyjny kwitnie prawie w kazdej wiekszej prowincji wsiach polskich poza peryferiami miast…,…ginekolodzy z fakultetem kieruja ruchem ze swoich prywatnych poradni, przekierunkowujac klientki do podziemnych klinik,domow…gabinetow swoich kolegow po fachu z polecenia, po innych rodzinach eugenicznego fachu,….business pieniadze….zimnica znieczulica I tyle.CO TU PISAC,TO TAK JAK PATYK DO FEKALIOW WTYKAC, NIESTOSOWNIE O CZYM MOWA, …LOL

 2. o tej aborcji to jakaś ukryta kościelno-watykańska propaganda
  pasuje do tematu artykułu jak wół do karety
  to jest typowa zasłona dymna. temat ustawicznego trucia ludzi trzeba zastąpić jakimś innym. Takim „masowego rażenia”…

 3. Hmmm „troche” mocno napisane

  @Za (PRAWIE) wszelkie niepowodzenia w związku człowieka z kobietą odpowiadają kobiety bo postępują nieludzko (aborcja)

  … No ale wygenerowalem tym #haslem# wiekszy nieco ruch sieciowy, temat eugeniki to delikatna materia, … Jak I feminizmu… I kto za tym siedzi

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.