Bareizmy

Działacze PO zastraszają całe miejscowości. Każą zapisywać się do partii. „Ludzie są bezsilni”

Pompowanie kół w podlaskiej PO i nie tylko..

Cyt. ”
Groźby, szantaże, przekupywanie działkami należącymi do Agencji Nieruchomości Rolnych – tak według posłanki PO Bożeny Sławiak wyglądają wybory regionalne w Platformie. Wszystko opisała w liście do Tuska

Jeszcze dziś zarząd Platformy ma zająć się sprawą rzekomego „pompowania kół”. Kulisy tego procederu na Podlasiu opisał „Newsweek”. Tygodnik ustalił, że w tamtejszych strukturach na delegata na zjazd wyznaczono umierającego człowieka, a do partii przyjęto pół szkoły: kilkunastu nauczycieli, woźnego, konserwatora, kucharkę. Część z rodzinami.

Według ustaleń „Newsweeka”, jednym z tematów wtorkowego zarządu ma być też sytuacja w lubuskiej Platformie. O nieprawidłowościach w tamtejszych strukturach Donald Tusk jest od kilku dni informowany przez posłankę PO Bożenę Sławiak. W piśmie wysłanym przez nią do premiera można przeczytać bulwersujące zarzuty: „Nie mogę firmować swoim autorytetem działań Pani Przewodniczącej (chodzi o szefową lubuskiej Platformy Bożennę Bukiewicz – red.), które mogę określić jako korupcyjne. Jest to korupcja w pełnym tego słowa znaczeniu, także polityczna. Poniżej przytaczam przykłady” – napisała posłanka.

Wśród konkretnych przykładów Bożena Sławiak wymienia m.in. sytuację jednej z członkiń koła PO, która nabyła nieruchomość od Agencji Nieruchomości Rolnych. „Agencją kieruje Tomasz Możejko – członek zarządu regionu naszej partii, przewodniczący sejmiku lubuskiego. Romualda Jurkiewicz-Eule oświadczyła do kilku osób, że musi wykonywać polecenie Pana Możejki i głosować jak on każe ze względu na nabycie nieruchomości, planowane następne zakupy ziemi i być może płatności w systemie ratalnym” – napisała Sławiak.

W swoim liście posłanka PO zaznacza z oburzeniem: „Godność mojej partii i moja własna są poniżane. Wielu wartościowych ludzi mówi już otwarcie o tym, że ta sytuacja skłania ich do wystąpienia z Platformy. Są bezsilni”

Źródło: http://www.fakt.pl/grozby-szantaze-i-przekupstwo-przy-wyborach-regionalnych-po,artykuly,423764,1.html

1 odpowiedź »

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.