Gazeta Wyborcza przyznaje: Tekst o szczepieniach na grypę był sponsorowany! Ujawniam wstrząsającą prawdę

Szczepienia na grypę: artykuł o szczepieniach był sponsorowany!

Zadziwiająco potoczył się program „Przegląd prasy” w radiu TOK FM (Agora S.A.). Tomasz Sekielski (TVP 1) powiedział:

Cyt. „Bardzo panią redaktor przepraszam, ale ten artykuł wygląda jak tekst reklamowy. Firmy farmaceutyczne muszą być zachwycone. Przestraszyć, pouczyć i wskazać jedynie słuszną drogę”

Wtedy redaktorzyna z Agory S.A. odpowiedziała z rozbrajającą szczerością:

Cyt. „Tak, panie redaktorze, to był artykuł sponsorowany”

Potem podała ona instytucje publiczne i prywatne, które finansowały tę kampanię reklamową:

Cyt. „Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny, Zakład Badania Wirusów Grypy Krajowego Ośrodka ds. Grypy, Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej i Grupę Roboczą ds. Grypy”

Nietrudno się domyślić, iż powyższe instytucje – rządowe i prywatne – są instytucjami które, pośrednio, zarabiają na większej wyszczepialności – na sprzedaży szczepionek na grypę. Najczęściej jest tak, że różni „eksperci” wypowiadający się w telewizji albo zasiadający w ważnych instytucjach rządowych, mają powiązania z firmami farmaceutycznymi.

Proszę, nie łudźcie się, że jest inaczej. Tam, gdzie są ogromne pieniądze, tam nie liczy się bezpieczeństwo, ludzkie zdrowie, życie.. Ci, którzy są na „górze” nie rozumują tak jak my, zwykli ludzie – czyli w kategoriach dobra i zła. Błędem, czasami tragicznym w skutkach, jest nadawanie technokratom obracającym miliardami dolarów jakichkolwiek ludzkich cech. Nie myślcie, iż „oni też mają rodziny i dzieci, nie mogliby tak postąpić” – a jednak.

Miejmy też świadomość, iż coraz więcej znanych ludzi dołącza do frontu walki o prawdę. Za granicą – Julian Assange od WikiLeaks, Edward Snowden, a u nas – Mariusz Max Kolonko, Wojciech Cejrowski i inni, którzy odważyli się mówić.

Takich ludzi będzie coraz więcej, przy okazji wyjdzie jeszcze więcej spraw, które władze chciały by ukryć. Przyczyny tego są dwie: wzrasta ogólna świadomość, i nie da się już więcej zamieść pod dywan.

Sam tekst artykułu redaktorzyny z Gazety Wyborczej, który chwalił szczepienia, nosi tytuł:

„Nie wierzymy w szczepienia.. i umieramy na grypę”

„Nie wierzymy” – czyli w szczepienia trzeba wierzyć, zamiast starać się zbadać temat? Od kiedy?

Na tak naglące zabiegi, jak zdjęcie protezy chirurgicznej, trzeba czekać kilka miesięcy, szpitale, jak co roku, nie przyjmują pacjentów. Jeśli się zgłosisz np z bólem brzucha, głowy, serca – na wewnętrzną izbę przyjęć, możesz liczyć jedynie na podstawowe badania w ramach jednodniowego pobytu na tej izbie przyjęć. Podczas wypisu informują Cię, że oddział wewnętrzny, który jest tuż obok, przyjmie Cię, o ile wystąpi pogorszenie dolegliwości lub zagrożenie życia.

Jednak na dodatkowe szczepionki i ich promowanie w mediach zawsze się znajdą pieniądze, tak, jak znalazły się na dodatkowe szczepienia na pneumokoki, które mają być obowiązkowe w 2014 roku. Nie dziwi to Was?

Jarek Kefir

Źródło: https://kefir2010.wordpress.com/

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Podobał Ci się ten artykuł? Wspomóż świadome projekty i inicjatywy Jarka Kefira! :)

Link opisujący, jak to zrobić:
https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

5 myśli w temacie “Gazeta Wyborcza przyznaje: Tekst o szczepieniach na grypę był sponsorowany! Ujawniam wstrząsającą prawdę

  1. Ci co czytają gazete wyborczą to się mogą szczepić. Ja im nie bronie. Cała elita głosująca za przymusowym szczepieniem to nawet zachęcam do przymusowego się zaszczepienia i to prędko bo już prawie zima.

  2. Jarek, wyluzuj. Ta kobiecina przecież do końca będzie się wypierała swoich związków z przemysłem farmaceutycznym i w zasadzie jestem w stanie uwierzyć, że jest po prostu „pożyteczną idiotką”, która naprawdę wierzy w to, co pisze i to bezinteresownie, tzn. tylko za wierszówkę. Zauważ, że w swojej odpowiedzi Sekielskiemu wysiliła się na ironię i tak naprawdę do niczego się nie przyznaje, tylko do tego, żę korzystała z materiałów udostępnionych przez wspomniane instytucje.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.