Medycyna naturalna i alternatywna

Oficjalny raport rządu USA: marihuana leczy raka

Oficjalny raport rządu USA potwierdza i informuje, że marihuana zapobiega lub leczy niektóre nowotwory.

W ostatnim raporcie National Cancer Institute (NCI), części federalnego instytutu zdrowia, stwierdzono, że marihuana „hamuje występowanie zarówno receptora estrogen-dodatniego, jak również receptora estrogen-ujemnego w komórkach raka piersi„.

Ten sam raport pokazuje, że marihuana spowalnia lub zatrzymuje wzrost niektórych komórek raka płuc i sugeruje, że może zapewniać „zmniejszenie ryzyka wystąpienia oraz leczenie raka jelita grubego”.

Odnosząc się do raportu NCI, działacz ruchu praw pacjentów, Matthew Pappas powiedział, że „bezustanny atak rządu federalnego na ludzi, jakim lekarze zapisali kurację z medycznej marihuany, jest obłudną praktyką, biorąc pod uwagę korzyści, o jakich donosi National Cancer Institute„.

Pacjenci twierdzą, że rząd federalny i poszczególne gminy starają się uniemożliwić im uzyskanie marihuany do celów medycznych, co jest bezpośrednim naruszeniem praw stanowych.

„Miasta, które tworzą zakaz, odbierają pacjentom możliwość uzyskania leku, o jakim instytucja rządu federalnego mówi, że leczy raka i robią to z pomocą administracji Obamy„. Ostatnio Los Angeles uchyliło własny zakaz po tym, jak Bill Rosendahl, członek rady miejskiej, u którego zdiagnozowano raka i przepisano mu marihuanę medyczną, powiedział do kolegów radnych: „Chcecie mnie zabić? Wrzucić mnie pod autobus?”

Raport NCI przebadał również, czy pacjenci, którzy palą marihuanę, a nie przyjmują ją doustnie, są narażeni na większe ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów płuc i układu pokarmowego. Według rządu, 19 badań „nie dostarczyło istotnych zależności statystycznych pomiędzy wdychaniem marihuany a rakiem płuc”. Raport w oddzielnej części opisał przypadek oddzielnych badań wśród 611 pacjentów z rakiem płuc, które wykazały, że marihuana nie była związana „ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka płuc i innych nowotworów górnych dróg oddechowych i nie stwierdzono pozytywnego związku z żadnym rodzajem raka„. W dziedzinie raka prostaty, raport NCI nie był jednoznaczny i sugeruje konieczność prowadzenia dalszych badań. W sprawozdaniu, National Cancer Institute określiło również wyniki „badania nad zastrzykami bezpośrednio do guzów nowotworowych związku delta-9-THC u pacjentów z nawracającym glejakiem„, które wykazało zmniejszenie się guza wśród uczestników tego eksperymentu.

Pomimo tego, że rząd federalny usankcjonował i zatwierdził raport NCI, Kongres i administracja Obamy nadal próbują powstrzymać badania nad marihuaną. W ogłoszonym publicznie oświadczeniu zanegowania stanowych praw do medycznego użytku marihuany, the Office of National Drug Control Policy (coś w stylu biura nadzoru nad lekami) opisało medyczną marihuanę jako „mit” wzbudzający „kłopotliwe nieporozumienia”.

Pappas powiedział, że zarówno Drug Enforcement Administration, jak też Biuro Polityki Kontroli nad lekami nadal twierdzą, iż marihuana nie ma żadnej wartości leczniczej, pomimo badań wykazujących związek między używaniem marihuany a zmniejszaniem ryzyka wystąpienia pewnych rodzajów raka oraz pomimo faktów, że hamuje ona wzrost komórek nowotworowych. Stanowisko rządu przyczynia się i zachęca do uprzedzeń i błędnego przekonania wśród opinii publicznej w zakresie uzasadnionego użycia medycznej marihuany do kuracji ciężko chorych pacjentów.

Oprócz właściwości przeciwnowotworowych, oddzielne badania informują, że marihuana zdaje się mieć „głęboki wpływ na właściwości ochronne systemu nerwowego mózgu oraz wywiera efekt wzmacniający, co potencjalnie może pomóc w leczeniu wielu chorób neuro-degeneracyjnych”. W swoim raporcie, National Cancer Institute stwierdziło, że cannabis skutecznie leczy bezsenność i powołując się na badanie z użyciem kontrolowanego placebo u chorych na nowotwory, wykazano lepszą jakość snu i wypoczynku w przypadku pacjentów leczonych THC.

Odpowiadając na oświadczenie Białego Domu, że tylko niewielki odsetek pacjentów, którym zapisano medyczną marihuanę na podstawie praw stanowych, używa jej do leczenia raka, Pappas mówi, że „marihuana nie służy tylko do leczenia raka lub AIDS, może też leczyć, na przykład, bezsenność”. Chociaż generalnie nie zagraża to życiu, jednak bezsenność jako problem zdrowotny obecnie regularnie leczony jest lekami psychotropowymi na receptę: zolpidem czy eszopiclone.

Według witryn internetowych ich producentów, okazało się, że zolpidem i eszopiclone powodowały poważne skutki uboczne, jak agresywność, omamy, dezorientację lub myśli samobójcze. Tymczasem badania nad bezsennością, opisane przez National Cancer Institute, dowodzą że marihuana medyczna skutecznie leczy bezsenność przy znacznie niższych kosztach i przy mniejszej liczbie działań niepożądanych. Marihuana była również przepisywana jako kuracja na jaskrę, stwardnienie rozsiane, przewlekłe bóle i różne inne fizyczne i psychiczne dolegliwości.

Odnosząc się do oświadczenia Białego Domu, że medyczna marihuana powinna pozostać środkiem nielegalnym, a jej posiadanie karane na mocy prawa federalnego, Pappas powiedział, że „każdy lek zapisywany przez lekarza musi być wpierw oceniony pod kątem korzyści kontra ewentualne skutki uboczne. W liczącej ponad 3000 lat historii użytku leczniczego, nigdy nie było potwierdzonego przypadku śmierci spowodowanego przedawkowaniem marihuany. Hipokryzja dopuszczenia do sytuacji, gdy leki na receptę, znane z tego, że mają na pewno poważne negatywne skutki uboczne, są dopuszczone jako legalne i to jest w porządku, podczas gdy marihuana może być używana tylko na raka i AIDS, mimo że nie stwierdzono takich skutków ubocznych podczas leczenia, jest czymś nawet bardziej niż bezsensownym. To pokazuje, jak decyzja rządu federalnego uzurpowania sobie władzy, szkodzi ludziom.

Źródło: http://www.sciencegymnasium.com/2013/09/us-government-confirms-and-reports-that.html

1 odpowiedź »

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.