Bareizmy

Wielka emigracja Polaków: GUS ukrywa niekorzystny dla PO raport

Liczba emigrantów ciągle rośnie. A GUS opóźnia publikację danych niewygodnych dla Platformy – informuje „Rzeczpospolita”. Na koniec 2012 roku poza Polską było 2,13 mln Polaków. To – jak informuje gazeta – o 70 tys. więcej niż w 2011 r. i 130 tys. więcej niż w 2010 r.

Emigrantów przybywa trzeci rok z rzędu. Polacy zatem – mimo że mieli wracać, a zachód Europy rozwija się wolniej – wciąż uciekają z kraju. Zbliżamy się do rekordowej liczby emigrantów zanotowanej w 2007 r. Wtedy było ich 2,27 mln.
Z informacji „RzP” wynika, że pośród nich jest aż 1,6 mln tak zwanych rezydentów, którzy przebywają za granicą ponad rok.

Z 2 mln Polaków, którzy przebywają za granicą, ponad 1,4 mln ma 39 lat lub mniej, w tym jest 226 tys. dzieci do 15. roku życia.

Najliczniejszą grupę emigrantów stanowią ludzie młodzi.

GUS wyliczył, że najliczniejszą grupą emigrantów są osoby w wieku 25–34 lata. Jest ich 726 tys. Urodzili się w latach, gdy na świat przyszło 6,85 mln dzieci. Wyjechało zatem 10,6 proc. wszystkich urodzonych wtedy osób.

Nowych, aktualnych danych GUS nie publikuje, choć w poprzednich latach ujawniał je nie później niż we wrześniu. Powód opóźnienia, zdaniem gazety, jest tylko jeden.

Z naszych informacji wynika, że GUS dysponował od pewnego czasu liczbą emigrantów, jednak jej nie publikuje ze względu na sytuację polityczną. Chodzi o to, by nie zaszkodzić rządzącej Platformie Obywatelskiej przed mającym się odbyć 13 października referendum w sprawie odwołania prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Rzecznik GUS-u zapewni Artur Satora, że 18 października te dane zostaną opublikowane a opóźnienie jest wynikiem trwania jeszcze prac nad spisem powszechnym.

Źródło: Rzeczpospolita / Opr. Jas

5 odpowiedzi »

  1. niestety wspolczesny Polak to duren ktory nie potrafi wziasc za morde swoich ciemiezycieli woli wyjechac i zyc w pogardzie lizac obcym dupe prawdziwi Polacy zostali wwiekszosci wymordowani ci obecnie zyjacy do kundlew

  2. Hulsz masz totalna racje , mnie 30 lat temy wypedzila PRL , wiec opuscilem Polske , dzisiejsi polacy to z malej literki polacy , to rzeczywiscie kundle , nic nie potrafia , 6 lat temy powiedzialem polskiemu milicjantowi ze holota zyje w tym kraju , nie potrafiaca nic , narkotyki balangi , kradzieze , porwania dla okupu , Amber Goldy itd. To Ameryka lata 30- Caponego !!!! Polskich Patriotow sie morduje , jak w Katyniu , Putin wraz z Komoruskim zorganizowali zamach smolenski , tam lecialo 80% Polskich Patriotow , tumanow nie musza zabijac tuman brdzie zadowolony jedzac krome chleba dziennie i oklaskiwal skurwysyna Tuska . Kiedy 30 lat temu opuszczalem Polske zylo w Polsce ponad 40mln. ludzi , dzisiaj jak jest 35 mon to gora , tylko szmaty Tuskowe ukrywaja dane . Trzymaj sie Hulsz !!!!!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.