Polityka i społeczeństwo

Tadeusz Mazowiecki był czarną postacią polskiej historii

Tadeusz Mazowiecki nie żyje. Był czarną postacią polskiej historii

Cyt. „Tadeusz Mazowiecki jest „niewątpliwie czarną postacią w polskiej historii” – powiedział jeden z legendarnych działaczy Solidarności i sygnatariusz Porozumień Sierpniowych Andrzej Gwiazda

Jest w naszej tradycji, aby o zmarłych nie mówić źle, a szczególnie tuż po śmierci. Tadeusz Mazowiecki

Jest teraz przed Sądem Bożym i Pan Bóg jest w stanie ocenić, czy miał dobre intencje, bo my ludzie oceniamy tylko po skutkach – powiedział Gwiazda.

Były opozycjonista dodał: – Mazowiecki jest niewątpliwie czarną postacią w polskiej historii. Nie wiadomo, czy robił to świadomie, czy nie, ale doprowadził do zniszczenia polskiej gospodarki i utwierdzenia władzy tajnych służb. I tego się wymazać nie da.

Do Mazowieckiego jako doradcy podczas strajku w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r. nie mam konkretnych zarzutów. Jakkolwiek wiadomo, jakie było tło przyjazdu do Gdańska grupy doradców – zostali wysłani przez władze do złagodzenia strajku – komentował działacz Solidarności.< Byłem wówczas pełnomocnikiem prezydium komitetu strajkowego ds. ekspertów i ja Mazowieckiego i innych doradców zatwierdzałem. Znałem Mazowieckiego wówczas głównie jako związanego z wydawnictwem „Więzi” i człowieka, który potrafił balansować na krawędzi tego, co dozwolone. I z tego powodu uznałem, że w razie jakiegoś klinczu w rozmowach Mazowiecki może znaleźć sformułowania, które będą do zaakceptowania przez obie strony. Mazowiecki brał udział w redagowaniu tekstów porozumień. Jeśli chodzi o ten okres działalności Mazowieckiego, to wciąż wydaje mi się, że zachowywał się lojalnie – zapewnił Gwiazda.

W poniedziałek nad ranem, w wieku 86 lat zmarł Tadeusz Mazowiecki – pierwszy niekomunistyczny premier po II wojnie światowej, opozycjonista w PRL.
Źródło: Komunikat prasowy PAP

Tadeusz Mazowiecki nie żyje: fakty z jego życia

Warto przypomnieć „zasługi” Mazowieckiego jako doradcy Solidarności:
1 Najważniejszy postulat strajkujących w sierpniu 80 – powstanie niezależnej organizacji związkowej – został osiągnięty WBREW stanowisku doradców.
2. „Eksperci” Solidarności usiłowali nie dopuścić do powstania ogólnopolskiej struktury związku.
3. w statucie Solidarności starali się dopisać paragraf o „kierowniczej roli PZPR”.
4. Mieli pomagać „prostym robotnikom” w rokowaniach z komunistami, działali jednak konsekwentnie przeciw interesom związku.
Polecam krótki film z wypowiedziami świadków historii.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_deta
W filmie jest też mowa o „bliźniaku” Mazowieckiego – Geremku, a także o animatorze tych marionetek.

Źródło: http://niepoprawni.pl/

5 odpowiedzi »

 1. tak to najprawdziwszy katolik – Polak , pluje nienawiścia na innego Polaka, nawet też katolika w imię miłości boskiej, oraz nauk papieża JP II. To po prostu jest wstyd i hańba, a najchętniej jego by zabił !!!!!!

  • Nie jestem katolikiem.
   Ba, nie jestem nawet chrześcijaninem ani nawet zwolennikiem szeroko pojętej „prawicy”. Od myślenia mam mózg a nie ideologie czy religijne dogmaty!

   Ty widzisz z jednej strony „bohatera” ze szklanego ekranu a z drugiej strony zwolenników PiS, którzy na tego „bohatera” plują.

   Ja patrzę całościowo. Co zrobił ten człowiek z gospodarką naszego kraju? Doprowadził do ruiny przemysł i setki tysięcy rodzin, które cierpią nędzę, alkoholizm, rozbicie.

  • Komentarz z cyklu: „łapać złodzieja! wrzeszczy złodziej”. Wszystkie kanalie bez wyjątku posługują się tą samą retoryką, powołując się na miłosierdzie i win odpuszczanie, a ja jako zagorzały agnostyk i anty-prawie-wszystko mówię ci że mam to w tyle i przyjdzie jeszcze dzień kiedy cała ta wasza wszawa banda POwsko PISowsko SLDowsko i jeszcze jakaś tam inna, zdechnie w konwulsjach na śmietniku historii gdzie jest jej miejsce.

 2. Tadeusz Mazowiecki zmarł w Australii w 1981 r. Rządzili trupem! W książce o Kisielu, którą dostał mój syn w LO za dobrze zdaną maturę w końcówce lat 90-tych jest to wspomniane.Także to,iż od 60-tych lat nastawiali polskim rodzinom tzw :psychuszki” i niszczyli polskie państwo i nasz naród.Polska od tego do dziś umiera.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.