Autorytety? Nie, dziękuję!

Człowiek samodzielnie myślący nie potrzebuje autorytetów!

Sprawa autorytetów od dawna elektryzuje umysły wielu ludzi na świecie. Przypomnijmy kilka faktów o autorytetach:

-jeśli uznajemy jakąś osobę za autorytet, to musimy wiedzieć, że zawsze znajdziemy inny autorytet który głosi poglądy przeciwne;
-nie uznawanie powszechnych autorytetów jest uznawane za chorobę psychiczną. Takie „autorytety” to dyktatorzy, tyrani, których opinii nie można podważać;
-z drugiej strony: „Biada tym, którzy wzięli autorytet za prawdę, a nie prawdę za autorytet”

Stali czytelnicy znają moją historię i fakt, jak zmieniło mi się życie, gdy przeszedłem na dietę. Wyrzuciłem z diety wszystkie produkty zawierające gluten, a więc zboża.

Pod koniec sierpnia 2013 roku postanowiłem, iż spróbuję podjąć wyzwanie – na cztery tygodnie odstawić wszystkie produkty zbożowe, i samemu zobaczyć, jak się będę czuł na takiej diecie.

Dlaczego zdecydowałem się na taki krok? Gluten jest neurotoksyną – działa toksycznie na mózg i szereg innych układów ludzkiego ciała. Powoduje, oprócz uszkodzeń fizycznych – degenerację psychiczną, mentalną.

Po odstawieniu zbóż zawierających gluten, zacząłem zdrowieć, nie tylko fizycznie. Przede wszystkim zaobserwowałem polepszenie sprawności i klarowności myślenia. Wyostrzyła mi się intuicja. Jestem bardzo stabilny i spokojny.

>>> Tutaj opisałem swoją historię: http://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/2013/10/11/gluten-ze-zboz-i-jego-szkodliwosc-moja-historia/

I teraz wyobraźcie sobie: mówię to wszystko na przykład lekarzowi albo innej osobie, która uważa się za autorytet. Autorytet ten próbuje oponować:

-że wyznaję pseudonaukowe, spiskowe teorie dziejów na temat odżywiania i ludzkiego zdrowia;
-że nie ma dowodów na to, że gluten szkodzi ludziom, którzy nie chorują na celiakię. Oczywiście, przytoczy tutaj swoje „komy i procenty” – czyli wyniki jakichś „badań naukowych”. Jednak taki autorytet nie powie, że badania, na które się powołuje, były finansowane przez: Amerykański Związek Producentów Pszenicy, Amerykańskie Koła Farmerów i WHO – a więc instytucje typowo lobbingowe;-
-powie mi, że to niemedyczne, niezdrowe, że, cytuję: „wszyscy uznani eksperci zalecają produkty ze zbóż pełnoziarnistych”, że ja nie mam celiakii i powinienem wrócić do spożywania pszenicy.

Chwila! Co proponuje taki autorytet, często nazywający siebie „racjonalistą naukowym”? Mówi mi, że jestem oszołomem, bo nie wierze w to, co jest w TV, i proponuje mi, żebym wrócił do diety ścierwo-zbożowej.

Tak więc, według takiego „racjonalisty naukowego”, gównianego autorytetu, mam zrezygnować z:
-zajebistego samopoczucia
-wysokiej weny twórczej
-spokoju i stabilności psychicznej
-klarowności i szybkości myślenia
-wysokiej logiki jak i intuicji
-ZDROWIA!!A to wszystko w imię zgodności z obowiązującą, „korporacyjną nauką” czyli de facto pseudonaukową, materialistyczną ideologią, zwącą się „racjonalizmem naukowym”!

Jak myślicie, jak ja postąpię? Czy spełnię oczekiwania człowieka zwącego się „autorytetem” i zrezygnuję ze zdrowia, z weny twórczej, Z SIEBIE?

Mowy nie ma! Taki „autorytet” zostałby przeze mnie wyśmiany a jego poglądy wykopane z mojego życia na zawsze.

Powyższa przypowieść jest oczywiście uproszczeniem, ale ukazuje mechanizm, w jaki działają autorytety i wszelkie inne społeczne konstrukty, z którymi nie wolno dyskutować ani ich podważać.

Cena układania sobie życia podług woli autorytetu, bądź podług oczekiwań społecznych, jest zawsze taka sama. I zaręczam Ci, że ZAWSZE jest to cena najwyższa – najwyższa, jaką może zapłacić człowiek. Ta cena to wyrzeczenie się siebie, destrukcja siebie.

Można taki stan porównać do śmierci za życia.

>>> Przeczytaj o tzw. „racjonalistach naukowych”: http://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/2013/02/11/racjonalistyczni-liberalowie-czyli-psychopatyczne-biomaszyny/

spoleczenstwo autorytety swiadomosc

Jarek Kefir

Źródło: http://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/

Chcesz więcej tego typu artykułów? Wesprzyj niezależne inicjatywy Jarka Kefira!

Przekazuj ten wpis dalej, kopiuj, umieszczaj na profilach społecznościowych.
Możesz też wspomóc finansowo moje świadome inicjatywy i projekty – tutaj link jak to zrobić:
http://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/wsparcie/
Pamiętaj, że każda tego typu kontrowersyjna publikacja to ryzyko!
Tylko działając i wspierając niezależne media mamy cień szansy na zmianę!

7 myśli w temacie “Autorytety? Nie, dziękuję!

  1. Podpinam się pod pytanie…
    Jaka byłaby alternatywa dla powszechnie stosowanych zbóż ????

    Sam chętnie bym się już dawno odtruł, ale nie potrafię znaleźć nic dobrego jako zamiennik.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.