Religia jako władza

Sensacyjna informacja: papież Franciszek wprowadza nowe symbole religijne (2)

Krzyż (krucyfiks) papieża Franciszka: nowe symbole religijne

Szokujące symbole religijne wprowadza papież Franciszek I. Nowy krucyfiks wygląda po prostu koszmarnie, ja tego nie będę komentował, ale chętnie poznam Wasze opinie 😉

Kluczem będzie na pewno znajomość symboliki.

katolicki krzyz franciszek

franciszek katolicki krzyz

franciszek kosciol katolicki

krzyz papieski franciszek

krzyz papiez franciszek

 

krzyz franciszek krucyfiks

Franciszek I, papież kościoła rzymskokatolickiego, prezentuje dwa krzyże. Pierwszy to “krzyż ekumeniczny”, zaś drugi to “krzyż miłości”.

Dla wielu tradycjonalistów te zupełnie nowe symbole wiary judeochrześcijańskiej będą po prostu szokujące. A co Wy o tym myślicie? Zapraszam do dyskusji :)

nowy krucyfiks franciszek

krzyz-milosci-franciszek

kosciol katolicki synagoga franciszek papiez kosciolnowe symbole katolickie

Papież Franciszek I słynie z kontrowersyjnych symboli religijnych, oto jeden z nich:

franciszek nowy krzyz

papiez franciszek katolicyzm

38 odpowiedzi »

  • Zadawanie cierpienia istotom żywym, w imię religii, twierdzenie, że bóg uczynił Matkę Ziemię poddaną ludziom, morderstwa w imię boga, usprawiedliwianie wszelkich zbrodni, podłości na świecie ingerencją bożą, w imię nauczenia człowieka odróżniania dobra od zła, to argumenty dla ciemnych mas. a ciemnotą łatwo sterować, łatwo przestraszyć, by czerpać korzyści z „bogobojności” i utrzymać podłotę w ryzach.
   KŁAMSTWO POWTÓRZONE TYSIĄC RAZY, STAJE SIĘ PRAWDĄ!

   • Można się z Tobą zgodzić. Czy znajdziecie w Nowy Testamencie nakaz aby wyznawać religię? Wszak pojawiają się dyskusje na temat Zakonu, ale cała nauka Jezusa Chrystusa z Nazaretu polega na budowaniu wiary w Boga poprzez pryzmat wszechobecnej miłości. To główny cel działań Syna Bożego. Nie ma w Nowym Testamencie żadnych rytuałów obecnie stosowanych w religiach chrześcijańskich. Liczy się budowanie wiary na twardym gruncie, gdzie kamieniem węgielnym jest nauka Jezusa Chrystusa z Nazaretu. To proste w rozumieniu. Nie trzeba pośredników, nie trzeba ozłoconych budowli by modlić się do Boga Ojca. Czy Jezus Chrystus z Nazaretu, Król Królów wszechświata urodził się w pałacu ze złotem? Jak umarł? Jaki miał pogrzeb? Jak bogacz? Szukajcie Jezusa Chrystusa z Nazaretu w sercach, na jego nauce budujcie wiarę. Ot co. Wiara to nie to samo co Religia. To dwie różne rzeczy.

  • Skąd masz to „sumienie”? Kto ci je dał ? Skąd się wziąłeś ? Sam się stworzyłeś ? Powiesz że na początku był wodór, że nastąpił wielki wybuch. A skąd to wiesz ? Kto stworzył ten początek, ten wodór i ten wielki wybuch ? Każda rozumna ludzka istota wierzy w Boga. Nie ma innego wytłumaczenia początku i końca. Alfa i Omega a nad tym tylko Bóg.

 1. Nie jestem specjalistą, ale moim zdaniem wszelkie dodatkowe ulepszania, krzyża, świąt, kościołów, nowych zwyczajów itp. sprawia iż kolejne pokolenia stopniowo się do tego przyzwyczajają do zmian. Zmiany te z pozoru drobne i nic nieznaczące są mają w końcu dać efekt. całkowitego odejścia od wiary przodków i słów w Biblii. To co się wśród nas chrześcijan dzieje jest i nic na to nie poradzimy.

  • Popieram w pełni Twoje zdanie. Kropla drąży skałę. Kościół został zbudowany na wierze i miłości Jezusa Chrystusa z Nazaretu do ludzi. Siły przeciwne za wszelkich sił od początku istnienia starają się to na Ziemi i nie tylko zmienić, zatrzeć, skarykaturyzować.

 2. To co wypisujecie staje się deklaracją i gdy przyjdzie czas zdać raport z własnego życia przed Bogiem nie będziecie mieli nic na usprawiedliwienie bo oto w tym momencie potwierdzacie ze jestescie zimni w oczach Boga. Szanuje to, wasz wybór ale nie odbierajcie innym prawa do wiary i czy wam się nie podoba czy nie istnieje rzeczywistość duchowa ( choćby np fenomen egzoryzmow ) piekło & niebo więc zadaje pytanie: co robicie żeby znaleźć odpowiedź czy Bóg istnieje?
  Pozdrawiam z L.A.

 3. dziwne to wszystko.był wybór papieża pokazywali ich wszystkich -coś mnie tkneło-przykuł moją uwagę-myślę ten zostanie-ale miałam złe uczucia.co do krzyża-jak go zobaczyłam-bardzo mi sie niespodobał-to nie jest symbol Jezusa ukrzyżowanego.straszny.

 4. Krzyż to nie logo adidasa czy nike tu nie można odświeżyć czy unowocześnić wizerunku aby zwiększyć sprzedaż… krzyż jest od śmierci Pana Jezusa ten sam i nie wolno eksperymentować.
  Koniec tematu.

  • Np wtedy gdy jako pierwszy Papież w historii nie klęknął przed Najświętszym Sakramentem podczas ceremonii Bożego Ciała…

   • Kiedy i Jak? Sam sobie odpowiedz stosując zasadę, którą polecił stosować Jezus Chrystus z Nazaretu – „Po czynach ich poznacie”. Każda zmiana symboliki religijnej jest zacieraniem jej pierwotnych, najsilniejszych korzeni. Jest jeden prosty symbol dla Chrześcijan – dwie skrzyżowane belki tworzące krzyż, na którym cierpiał męki Jezus Chrystus z Nazaretu. Koniec i kropka. Skoro zamek do drzwi otwiera się się kluczek w kształcie prostego krzyża, czy otworzysz go krzyżem z pofalowaną belką poprzeczną?

  • Twoja wiedza jest mizerna, skoro nie rozumiesz kultu obrazow w KRK , do zdjec nie modlisz sie

   • Mylisz się trochę. Jeżeli na zdjęciu uchwycony zostanie pocałunek, świadczący o miłości dwojga ludzi do siebie, to zdjęcie również staje się ich symbolem wzajemnej miłości prócz tego, że jest pamiątką.

 5. Ten krzyż naszego „Papieża” to znaki szatana mamy przywódcę kościoła który czci kult SZATANA!!!!! to masakra jakaś pzypomnijmy sobie jaki wizerunek krzyża miał Nasz ojciec św na krzyżu był Pan Jezus a u Franciszka jest na środku głowa byka z rogami.Tylko jeden Bóg wie co to będzie a my musimy jeszcze bardziej w niego wierzyć i modlić się w szczególności koronkę do Miłosierdzia Bożego i różaniec do Matki Bożej od dziś ten człowiek dla mnie nie istnieje,wolę pomodlić się do Naszego Kochanego Ojca Świętego

  • Papież jest głową Kościoła, a te papieskie głowy były naprawdę różne w historii. Jednak niezależnie od tego jaką osobą, jakim człowiekiem był dany papież osobiście, także w aspekcie moralnym – jako następca Św. Piotra żaden z nich nie zmienił oficjalnej nauki Kościoła – przekazu Ewangelii – tego bowiem człowiek nie może – to jest Kościół Boga, a Bóg potrafi pisać nawet zepsutymi narzędziami. Bez Woli Boga, nic się nie dzieje. Nawet, gdy po ludzku patrząc ktoś czyni zło, Bóg tak wykorzysta to działanie, że w rezultacie wyjdzie z niego dobro – wbrew zamiarom czyniących:) ” Miejcie we Mnie wiarę!” to słowa Jezusa, więc czego mam się bać, wierząc w Niego? Skoro ten Papież stoi na czele Kościoła – słucham, modlę się w Jego intencji, by być złączona z Kościołem, ale też patrzę na owoce… Symbole – tyle już naszych pięknych symboli zostało nam odebranych – przez przedstawienie ich znaczenia w ” krzywym zwierciadle” – ktoś, kto jest ojcem kłamstwa, zawsze będzie niszczył to, co dobre. Nie oceniajmy człowieka przez to, że ktoś wymyśla swoje znaczenie symboli – interpretacja ich często bywa instrumentalna – wykorzystywana do własnych celów.

 6. W czasach ostatecznych poprzedzających powtórne przyjście Chrystusa pojawią się fałszywi prorocy.Ludzie podzielą się na dwa obozy,na tych co pójdą za fałszywym prorokiem i na tych ,którzy pójdą za prawdziwym Chrystusem. Będą to Ci,którzy czytają Pismo Święte i wypełniają słowo Boże.Pod wpływem prześladowań i nacisków wielu upadnie w wierze,ale Ci co wytrwają będą zbawieni.Prawdziwi chrześcijanie będą prześladowani przez katolików wiernych fałszywemu prorokowi i doktrynom kościelnym.Ewangelia św.Łukasza 12:od 35-„Niechaj biodra wasze będą przepasane i świece zapalone,(…)a więc i Wy bądźcie gotowi,bo Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie,której się nie domyślacie”. Każdy kto przyjmie Jezusa do swego serca i uczyni Go Panem swego życia poprzez chrzest zabawiony będzie.Nawracajcie się i wierzcie, czytajcie ewangelie i nie dajcie się zwieść.

 7. czy widzieliście aby papież choć raz wykonał znak krzyża tak jak powinno się go czynić , a nie machanie ręką jakby miał parkinsona ?

 8. Są ludzie, którzy zawsze niesłusznie dopatrzą się czegoś podejrzanego. Według mnie papież Franciszek ukazuje się ludowi Bożemu, wiernym w pozytywnym świetle i dlatego to w czynach odkrywamy prawdziwe oblicze człowieka. Jednak rzeczywiście nie wolno nam zapomnieć o przepowiedni Maryjnej dot. fałszywych proroków, zamętu i upadku kościoła. Powinniśmy, więc czuwać, być bacznymi i nieuśpionymi, a co ważniejsze nasza wiara powinna być niezachwiana, ustabilizowana. Musimy koniecznie zawierzyć Jezusowi i Maryi, im przede wszystkim. Nic nie jest pewne i bezpieczne, jedynie pokładając ufność w Opatrzność Bożą możemy być potwierdzeni w naszym działaniu. Nigdy nie wiemy w stu procentach, kiedy nadejdą „te” czasy, o których mowa w przepowiedni. Liczyć musimy na Boga, zdać się na jego światło i dać się prowadzić Duchowi Św. Szatan jest w stanie wedrzeć się nawet w najwyższe progi kościoła – „{…} straszna próba zbliża się na kościół. Kardynałowie będą się sprzeciwiać kardynałom, biskupi przeciw biskupom. Szatan wejdzie między nich. W Rzymie będzie dużo zmian. {…} Kościół będzie zaćmiony a świat skazany na zamęt”.

  JEDNAK NASTĄPI TO WTEDY, GDY TO NAWRÓCENIE NIE PRZYJDZIE ! „Ludzkość nie idzie drogami wyznaczonymi przez Boga” – oznajmiła Maryja w La Salette. To jest kluczowe! Jeżeli my, wszyscy wierni na całym świecie jako lud Boży, szczerze i prawdziwie nie nawrócimy się wszelkimi staraniami wtedy dopiero zacznie się wszystko…

  Zacznijmy najpierw zmieniać nas samych, później dopatrujmy się negatywów w innych ludziach… 😉

 9. w pełni popieram kolezanke .ja równierz jestem wierzący ale nie praktykuje,nie potrzebuje kościoła aby sie pomodlic,w ewangelii wg Jezusa(którą kościół nie udostepnia)pisze-podniesiesz kamien bede tam,rozrabiesz drewno też tam będe,pozatym czasy ciemnoty już mineły,a co do symboli wcale tego nie potrzebujemy nawet jeśli ktos chce to wystarczy prosty symboliczny ma być symboliczny od tego nazwa a nie pełen przepychu i udziwnień

 10. NWO jest blisko !
  Franciszek zwodziciel i Fałszywy Prorok z księgi Apokalipsy jest wyznaczony na przywódcę Religii ŚWIATOWEJ !
  Zwiedzenie wierzących i wielki ucisk wymierzony przeciw chrzescijanstwu idzie od największego logistycznie Rzymu ! Ciemność zapanuje nad światem ! Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię ! Tylko Chrystus !

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.