Ciekawe

Nassim Haramein: przekroczyć horyzont zdarzeń

Nassim Haramein: przekroczyć horyzont zdarzeń

Cyt. „Ludzie dzielą się na dwie grupy: tych, którzy przytakują i tych, którzy zadają pytania.

Według jego teorii Geometrii Struktury Próżni planety nie krążą dookoła Słońca, lecz w przestrzeni ruchem spiralnym. Jego zdaniem najbardziej stabilną, najbardziej zrównoważona geometria jaką można znalezć jest czworościan. Nassim otrzymał ostatnio za to swoje teoretyzowanie prestiżową nagrodę za najlepszy artykuł (na University of Liège, Belgium podczas 9th International Conference CASYS’09) wyznaczający nowy paradygmat w fizyce kwantowej, w którym jądro atomu traktuje się jako mini czarną dziurę..

Nassim Haramein geometria

Podobno Albert Einstein powiedział: Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wytłumaczyć to tak naprawdę nie do końca to rozumiesz. Przytaczam ten cytat nie bez powodu, Nassim Haramein jest osobą, która potrafi w prosty, obrazowy i czytelny sposób bronić swoich tez. To cenię w nim najbardziej. Drugą jego zaletą to opieranie swoich wniosków nie o teoretyczne i skomplikowane modele lecz proste i logiczne założenia, które wykraczają poza samą fizykę czy matematykę ale potrafią dotknąć również biologii, a nawet filozofii. Nassimowi bliżej do starożytnych naukowców-filozofów niż do współczesnych wyspecjalizowanych ekspertów. Jego szeroka perspektywa przypomina mi sposób myślenia prezesa korporacji, w której pracuję. Takie umysły nie szukają drogi na skróty lecz zadają fundamentalne pytania. Szukają pierwotnych wzorców, dzięki którym można czerpać z efektu synergii. W przypadku mojego prezesa jest to synergia wielu spółek, w przypadku Nassima jest to synergia wielu dyscyplin naukowych, a nawet paranaukowych.

Nie da się ukryć, że Haramein jest postacią kontrowersyjną. Kilka lat temu skasowano go z Wikipedii, fascynują do kręgi zbożowe, łączy religię z nauką, nie posiada tytułów naukowych, Discovery Chanel zaprosiło go do skomentowania UFO wlatującego w słońce. Pomimo tego jest coraz częściej zapraszany przez ośrodki naukowe aby wykładał elementy unified field theory. Jestem głęboko przekonany, że jeszcze o tym człowieku usłyszymy czy to się współczesnej nauce podoba czy nie. Już coś drgnęło gdyż w 2009 roku Nassim dostał nagrodę środowiska naukowego za opracowanie swojej teorii Czarnych Dziur, jako portali komunikacyjnych w obrębie galaktyki i poza nią.

Nassim Haramein – Przekroczyć Horyzont Zdarzeń

Nassim Haramein – Od Makro do Mikro, Jednolite Pole

Nassim Haramein – Wszystko Jest Czarną Całością

Nassim Haramein – Ujawnienie Tajemicy
Jeżeli zdołaliście zobaczyć cały wykład to polecam poszukać na youtube dodatków uzupełniających „Przekroczyć Horyzont Zdarzeń”.

Ludzie dzielą się na dwie grupy: tych, którzy przytakują i tych, którzy zadają pytania. Nassim Haramein już w wieku 9 lat zrozumiał, że należy do drugiej grupy. Wewnętrzne wizje, trzeźwo myślący umysł, połączony z pogodnym usposobieniem zaowocowały zdefiniowaniem rewolucyjnych naukowych teorii o naturze Wszechświata. Łączą one zaawansowaną wiedzę fizyczną, kosmologiczną, biologiczną, historyczną o starożytnych kulturach i filozoficzną z niezależną nauką o świadomości.Jeśli myślisz, że naukowe matematyczno-fizyczne teorie są trudne do pojęcia, będziesz zaskoczony. Nassim ma jeszcze jeden dar, wrażliwość edukacyjną. Najbardziej złożone konstrukcje teoretyczne potrafi przedstawić w pasjonujący i zrozumiały sposób.

Źródło: http://talbot.nowyekran.pl

6 odpowiedzi »

 1. Gdyby jądra atomowe były czarnymi dziurami, to w myśl teorii Hawkinga powinny wyparować w czasie absurdalnie krótkim. Czarne dziury parują. Dla „astronomicznych” czarnych dziur są to czasy rzędu tysięcy czasów istnień wszechświata, ale dla czarnych dziur o masie choćby Ziemi – to są bodaj jakieś mikrosekundy…
  No i rozpraszanie neutronów na jądrach atomowych nie zachodziłoby – neutrony byłyby pochłaniane przez te „carne dziury” Podobnie – nie mógłby zajść rozpad radioaktywny, bo produkty rozpadu nie mogłyby opuścić horyzontu zdarzeń…
  Czarnymi dziurami nie są nawet gwiazdy neutronowe – będące gigantycznymi jądrami atomowymi złożonymi z samych neutronów…

 2. Nassim Haramein to niekwestionowany Einstein współczesego świata. Genialny umysł. Skostniały światek pseudonaukowców nijak się ma do geniusza umysłu Nassima Haramein.

 3. Nassim przedstawia logiczną propozycje rozwiązania Teorii wszystkiego Einstaina. I zawsze podkreśla w filmach „Być może to, być może tamto…”, czyli dystansuje się i jest ostrożny w dążeniu do prawdy. Podoba mi się jego holistyczne podejście do rzeczywistości.
  A ten dynamiczny model czasoprzestrzeni oraz fraktalny podział struktury, zależność między akcją i interakcją, eksplozją a implozją, szukanie analogi w zachodzących wokół nas zjawiskach.
  Nie można przejść obojętnie, odrzucić jego przemyśleń na podstawie, chociażby prostych obliczeń mas neutronów jak czynią to co poniektórzy.
  Pozdrawiam

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.