„Racjonalizm naukowy” czyni z nauki prostytutkę wielkiego biznesu!

Racjonalizm naukowy i sceptyzm, czyli kwadratura koła

Dzisiejszy paszkwil poświęcę w całości zjawisku „racjonalizmu naukowego”. Kim są ludzie określający się jako racjonaliści, sceptycy?

W wielkim skrócie, są to ludzie hołdujący psychopatycznej ideologii o nazwie materializm. Materializm głosi, iż całe uniwersum powstało zupełnie przez przypadek, człowiek jest tylko zbiorem pierwiastków i protein, duchowość nie istnieje, a życie nie ma żadnego głębszego sensu poza nieustającym pobudzaniem receptorów przyjemności w mózgu.

>>> Przeczytaj też: Racjonalistyczna filozofia Ayn Rand jest filozofią psychopatki, mizantropijną fantazją okrucieństwa, zemsty i chciwości

>>> Przeczytaj też: Racjonalistyczni liberałowie, czyli psychopaci?!

Jako pasjonat psychologii, przeglądałem kiedyś forum poświęcone tematyce psychologicznej i pokrewnej. Toczyła się tam ciekawa dyskusja. Czy depresję należy leczyć lekami syntetycznymi czy można użyć substancji naturalnych, np soku noni.

Wtedy do dyskusji włączył się natchniony ‚racjonalista’, urodzony ‚sceptyk wobec teorii spiskowych’, pasjonat ‚rzetelnej nauki’ xD 😉

Argumentował on, iż sok noni jest niezbadany, i są informacje, iż może on źle wpływać na wątrobę. Dobra, tyle racjonalistycznych bredni. A teraz poznajmy FAKTY:

Fakt 1: sok noni jest stosowany w medycynie naturalnej od tysięcy lat

Fakt 2: wikipedia podaje, iż zanotowano kilka, powtarzam: kilka przypadków uszkodzenia wątroby po używaniu soku noni w skali całej planety. Zaraz dodaje też, że te przypadki były związane z piciem ogromnych ilości soku noni przez dłuższy czas. Normalna dawka dobowa to do 50 mililitrów (ml) i np ja tyle piję, odmierzając sok na miarce.

>>> Przeczytaj też: Racjonalizm jest kultem religijnym!

Tak więc mamy tutaj iście hamletowski wybór. Być albo nie być, oto jest pytanie! A w wersji racjonalistycznej ten dylemat brzmi tak:

„Wolisz uszkodzenie wątroby w wyniku zażycia trzech opakowań leku antydepresyjnego na raz czy wolisz uszkodzenie wątroby po wypiciu dziesięciu litrów soku noni w ciągu doby? ”
~Powiedział natchniony racjonalista, tropiciel spiskowej teorii dziejów.

Ale to nie przeszkadza racjonalistom głosić na forach dyskusyjnych plotki, iż sok noni szkodzi na wątrobę. Ba, nie przeszkadza to racjonalistom prowadzącym popularne strony internetowe na tworzeniu emocjonujących artykułów, opisujących te kilka przypadków zachorowań po soku noni w skali świata.

Przede wszystkim, to chorujący na depresję powinni odstawić wszelkie syntetyczne środki, bo to one niszczą nie tylko wątrobę, ale i cały organizm. I to wcale nie trzeba tych środków brać nie wiadomo ile, czasami wystarczą minimalne dawki przez wiele lat, czasami organizm od razu gwałtownie odrzuca nowy lek.

>>> Przeczytaj też: Guru racjonalistów – Richard Dawkins – nowe wcielenie dr Mengele

Przyznacie państwo, iż taka logika powala? Nawet Lenin by na takie coś nie wpadł. Ba, liderzy Marszu Niepodległości też! Powiem Wam, iż takie proporcje, taka obłędna logika jest obecna w praktycznie każdej publikacji autorstwa racjonalistów naukowych. Ten sam lub podobny schemat istnieje odnośnie ich publikacji o: szczepieniach, roli diety w zdrowieniu, chemioterapii, itp itd.

Kłamstwo, manipulacja i preparowanie danych wziętych z kosmosu, to codzienność, wręcz oczywistość przy każdym badaniu szczepionki, leku, i przy każdej „oficjalnej” publikacji na ich temat.

„Gdzie rządzi pieniądz, tam milczą prawa”

Jarek Kefir

Źródło: http://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/

Wspomóż niezależne inicjatywy Jarka Kefira!

I tym samym, dołóż pewną małą cegiełkę światłości w tym tonącym w mroku głupoty świecie!
W poniższym linku napisałem, jak można to zrobić. Dzięki! :)
http://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/wsparcie/

racjonalizm naukowy

racjonalista pl ateizm

racjonalista i nauka

Jedna myśl w temacie “„Racjonalizm naukowy” czyni z nauki prostytutkę wielkiego biznesu!

  1. Po zapoznaniu się tą tezą odsyłam jeszcze naukowych racjonalistów do zapoznania się z książką fizyka atomisty Dawida Bohma „Ukryty porządek”.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.