Medycyna akademicka

Szczepionki mocno kontrowersyjne etycznie [+18]

Informacja o liniach komórkowych z których produkuje się szczepionki

Międzynarodowe koncerny farmaceutyczne jako jednego z komponentów służących do wytwarzania powszechnie stosowanych szczepionek, używają komórek pobranych z ciał dzieci, które straciły swe życie w wyniku aborcji. Są to linie komórkowe WI-38, MRC-5 oraz PER C6. Poniżej przedstawiamy opis pochodzenia poszczególnych linii komórkowych.

Pobrania komórek do wyprowadzenia linii komórkowych MRC-5, WI-38 i PER C6 dokonano z żywych organizmów abortowanych dzieci. Tylko w ten sposób pobrane komórki są w stanie dalej rozmnażać się w warunkach laboratoryjnych. Bezpośrednio po aborcji dziecko jeszcze kilka/kilkanaście minut wykazuje oznaki życia i jest to właśnie jedyny moment, w którym można od niego pobrać „materiał” w celu dalszej hodowli. Aby tego dokonać, zabieg aborcji musi zostać starannie przygotowany. Rodzice dziecka zostają przebadani pod kątem obciążenia ich ryzykiem wystąpienia chorób nowotworowych. Matka dziecka musi przejść testy wykluczające u niej choroby zakaźne (np. AIDS). Cały „zabieg” przeprowadza się z zachowaniem szczególnej sterylności. Chodzi o to, aby pobrane komórki były w pełni „bezpieczne” i „użyteczne”.

Linia komórkowa MRC-5

W 1964 roku w Wielkiej Brytanii poddała się aborcji 27- letnia kobieta z „przyczyn psychiatrycznych”. Życie straciło jej 14-tygodniowe dziecko płci męskiej, z którego tkanki płucnej pobrano komórki i wyprowadzono z nich tak zwaną linię komórkową, MRC-5, znajdującą się obecnie w bankach komórek, gdzie jest stale namnażana i wykorzystywana przez koncerny farmaceutyczne produkujące szczepionki 1.

Linia komórkowa WI-38

Podczas epidemii różyczki w latach 60-tych, w Stanach Zjednoczonych, niektórzy lekarze zalecali kobietom w ciąży, które miały kontakt z chorobą, dokonanie aborcji. Z uzyskanych tą drogą ciałek dzieci, pobierano tkanki i badano je pod kątem obecności wirusa różyczki. Udało się to dopiero podczas 27 aborcji, przy trzecim pobraniu tkanki. Uzyskany tą drogą wirus określono symbolem RA/27/3, gdzie R oznacza różyczkę, A-aborcję, 27-dwudziesty siódmy płód, 3-trzecie pobranie tkanki. Został on następnie namnożony na linii komórkowej WI-38 (Instytut Wistar 38). Pochodzi ona z tkanki płucnej kilkunastotygodniowej dziewczynki, której matka dokonała aborcji, gdyż wraz z mężem uznała, że mają już zbyt dużo dzieci 2.

Linia komórkowa PER C6

Holenderska firma farmaceutyczna Crucell z Newady wyprodukowała kolejną linię komórkową PER C6. Została ona pobrana z tkanki gałki ocznej 18-tygodniowego abortowanego dziecka. W oparciu o tę linię komórkową Merc&Co. przygotowuje się do produkcji szczepionki przeciwko HIV i wirusowi Ebola. Licencję na linię komórkową PERC6 wykupiło już kilkadziesiąt innych firm farmaceutycznych, które szykują się do wytworzenia nowych szczepionek 3.

So I isolated retina from a fetus, from a healthy fetus as far as could be seen, of 18 weeks old. There was nothing special with a family history or the pregnancy was completely normal up to the 18 weeks, and it turned out to be a socially indicated abortus, abortus provocatus, and that was simply because the woman wanted to get rid of the fetus.

(…)

Also, as far as I know, more than 50 different companies have taken license for PER C6

Źródło: http://www.fda.gov/ohrms/dockets/ac/01/transcripts/3750t1_01.pdf, str. 91 i 95.

J.P. Jacobs, C.M. Jones, J.P. Bailie, Characteristics of a Human Diploid Cell Designated MRC-5, Nature,11-th July 1970,,vol.227,pp.168-170
L. Hayflick, The Limited In Vitro Lifetime of Human Diploid Cell Strains, Experimental Cell Research, March 1965, vol.37, no.3, pp. 614-636.
http://www.fda.gov/ohrms/dockets/ac/01/transcripts/3750t1_01.pdf [8,1 MB]

Źródło polskie: http://www.dobreszczepionki.pl/

3 odpowiedzi »

  1. Urodzone w czasie porodu łożysko staje się własnością szpitala. Jest ono sprzedawane firmom kosmetycznym, które produkują z niego luksusowe kremy. Największą kasę robi się z człowieka i na człowieku.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.