Jak bronić się przed windykatorami? Terroryzowana emerytka wygrała 35.000 zł! Podaj dalej

Jak się bronić przed windykatorami?

Cyt. „35 tysięcy złotych zadośćuczynienia za nękanie dostała emerytka od firmy windykacyjnej. Sąd przyznał rację kobiecie, a ukarana firma nie złożyła apelacji.

“Walenie w drzwi, wyzwiska i epitety, straszenie zabraniem mieszkania i renty. A wszystko przez kilka lat, po kilka razy w miesiącu. Takimi metodami Intrum Justitia próbowało ściągnąć dług od Kazimiery Kwiatkowskiej (72 l.) spod Złotowa (woj. wielkopolskie). staruszka nie ugięła się, poszła ze sprawą do sądu i… wygrała od firmy windykacyjnej 35 tysięcy złotych” – sprawę opisuje “Superexpress”.

Jak czytamy firma próbowała wyegzekwować dług, który emerytce pod koniec lat 90. ubiegłego wieku naliczyła Telekomunikacja Polska. Emerytka nie płaciła rachunków, bo jak twierdzi to nie ona wykonywała połączenia. W 2004 r. dług został sprzedany, a mieszkanie starszej pani zaczęli odwiedzać niekulturalni windykatorzy.

Emerytka zgłosiła się do powiatowego rzecznika konsumenta, a potem zgłosiła do sądu sprawę o nękanie i wygrała 35 tysięcy zadośćuczynienia.

Co ciekawe, choć firma zapłaciła odszkodowanie i nie złożyła apelacji to jej przedstawiciele twierdzą, że o nękaniu nie mogło być mowy. – Do powódki zostały wysłane jedynie trzy wezwania do zapłaty i wykonywano jeden telefon rocznie. absolutnie nie można nazwać tego nękaniem. Kategorycznie zaprzeczamy, aby jakikolwiek pracownik Intrum odwiedził kiedykolwiek powódkę – przekonuje Jolanta Piasecka dyrektor departamentu sprzedaży i rozwoju biznesu w Intrum Justitia.

Źródło: http://finanse.wp.pl/

Uwaga! Windykatorzy często rolują długi. Kupują dług przedawniony i obecnie wymagalny. Sumują to, doliczają odsetki i inne opłaty i podsuwają Kowalskiemu do podpisania po rozbiciu na raty. Po wpłaceniu pierwszej o okresie przedawnienia nie może być mowy, bo nastąpiło jego przerwanie i już trzeba będzie płacić wszystko.
Aby nie wpaść w pułapkę, nie wchodźcie w żadne układy z windykatorami, kierujcie się kodeksami prawa i postępowania cywilnego.

Poradnik – jak bronić się przed atakami windykatorów? Link:

http://miziaforum.wordpress.com/pomoc-w-razie-napadu-lichwiarza-wazne/

7 myśli w temacie “Jak bronić się przed windykatorami? Terroryzowana emerytka wygrała 35.000 zł! Podaj dalej

 1. bo windykatorzy – to taki komornik.
  tylko nie ma tej władzy – dlatego straszy i straszy jak wilkołak w czasie pełni…

 2. Zasada jest bardzo prosta: nic nie podpisywać, nic nie przyznawać, Boże broń, nie płacić ani złotówki pod pretekstem jakichkolwiek opłat, czy „odczepnego”. Wpłacenie im czegokolwiek oznacza automatycznie uznanie całości długu. I wtedy nie ma zmiłuj, żaden sąd nie anuluje takiego długu.

 3. JA SIĘ BRONIĆ PRZED KOLEKTYWAMI, GRUPAMI ANTIFY , BOJÓWKAMI OKUPANTA ???
  UWAGA!
  Bardzo niebezpieczne bojówki antyfaszystów wzmogły swoją aktywność ! Są wspierane przez władze a na ich stronach są artykuły siejące nienawiść do narodowców polskich.
  Cytat z ich strony jakoby narodowcy ich zaatakowali, co podejrzewam jest nieprawdą a jedynie marną prowokacja i nawoływaniem do nienawiści i zamieszek !
  cytat:
  „Oświadczenie Kolektywów Przychodnia i Syrena:

  Nie będziemy apelować do władz o nic.

  Wczoraj doszło do brutalnego ataku na nasz dom. Faszystowskie bojówki były starannie przyszykowane – przygotowanymi wcześniej narzędziami przecięli kłódki naszych bram, młotkami rozbili szyby, koktajlami spalili nasze auto, ranili ludzi. Nie dało się tego zrobić spontanicznie. Więcej – otrzymali na to przyzwolenie policji, która, mimo że była wszędzie wokół, nie reagowała przez niemal pół godziny. Pojawiła się dopiero, gdy paramilitarne bojówki wyczerpały swój arsenał.” koniec cytatu.

  http://www.rozbrat.org/video/zobaczfilm/105/produkcje-niezalene/11-listopada-atak-nacjonalistow-na-pokojowy-wiec-antyfaszystowski

 4. Polska Tuska taka jest !! dzicz czerwona i to bezkarna , Polska zamienila sie w kraj dzikusow ja afrykanska dzungla , w normalnych krajach nie do pomyslenia a co dopiero do wykonania . Taki dzikus powinien byc zamkniety w kryminale , lecz nie w polsce . Zyje w US juz tylw lat gdyby cos takiego tu wyprawiali bylo by to po raz pierwszy i ostatni !!! Alka Traz i dozywocie lub zaklad psychiatryczny zamkniety .

  1. dokladnie mysle tak samo… 70% to kraj dzikusow z afrykanskiej dzungli.A z emigrantow to 99%… Czas na Monarchie Jednego Prawowitego Krola. Pana Jezusa Chrystusa. AMen.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.