Medycyna akademicka

Tragedia po szczepionce na polio: historia Alberto Tremante

Rodzinna tragedia spowodowana przez szczepionkę przeciwko polio – historia Alberto Tremante

Witam! Ja jeszcze żyję!

Jeśli możecie poświęcić troszeczkę czasu na ten tekst, chciałbym opowiedzieć Wam swoją historię. Kiedy miałem 4 lata, rozwinął się u mnie problem z oddychaniem i, jak widzicie, żyję na wózku inwalidzkim, zawsze mając ze sobą swojego „przyjaciela”- aspirator jest zawsze ze mną. Mój pokój wygląda jak w pełni rozwinięta sala intensywnej opieki, taką którą można znaleźć w szpitalu. Wyposażony jest w wyjątkowy silnik-generator, który wytwarza sprężone powietrze oraz w cały specjalny sprzęt, który jest niezbędny, aby utrzymać moje zdolności oddychania. Może teraz myślicie, że miałem tę chorobę od urodzenia lub po tragicznym wypadku.
Cóż …historia, jaką Wam opowiem przebiega nieco inaczej. Byłem zdrowym dzieckiem, z pięknymi blond włoskami, i słodkim bliźniaczym bratem o imieniu Andrea. Cieszyliśmy się bardzo dobrym stanem zdrowia, aż do wieku 9 miesięcy. W tym czasie, organizacje społeczne zadzwonili do moich rodziców mówiąc im, że musimy być zaszczepieni, ponieważ to było, i nadal jest obowiązkiem na mocy prawnej, aby chronić każdego przed polio i innymi chorobami zakaźnymi. Od tamtego dnia nasze życie zamieniło się w piekło. Sześć lat wcześniej, moi rodzice już stracili jedno dziecko, Marca, z powodu tej przeklętej szczepionki. Więc kiedy poszliśmy do publicznej służby zdrowia, ojciec natychmiast poinformował lekarza o niebezpieczeństwie tej szczepionki oraz o tym, co stało się z moim malutkim bratem, który ją otrzymał, ale lekarz powiedział mu, żeby się nie bał, bo to niemożliwe, aby szczepionka była aż tak niebezpieczna, żeby spowodowała śmierć jego syna, a także powiedział mu, że jeśli coś pójdzie nie tak, po podaniu tej samej szczepionki nam to on poniesie pełną odpowiedzialność. To były tylko puste słowa, bo ten zarozumiały człowiek zrobił wielki błąd.
Kilka miesięcy później, moi rodzice musieli się zmierzyć ze śmiercią drugiego syna. Faktycznie, od momentu podania szczepionki, poważnie zachorowałem a mój brat Andrea … zmarł. Dzień po dniu było ze mną coraz gorzej, a moje życie wydawało się być skończone. Wszyscy lekarze powtarzali rodzicom, żeby się poddali, ponieważ byłem beznadziejnym przypadkiem. W tym momencie, kiedy nadzieja wyglądała jak za słaby płomień, aby nadal świecić, mój tata zrobił wszystko, co mógł, aby mnie ocalić.
Zawiózł mnie do Szwajcarii, do kliniki, która zaczęła używać nowej terapii, ale wszyscy lekarze tam obecni nie chcieli używać jej na mnie. A z biegiem czasu, mój problem z oddychaniem pogarszał się i musiałem spędzić kilka dni w wielu szpitalach w północnych Włoszech. Ale żaden z lekarzy, których spotkałem na swojej drodze, z wyjątkiem jednego studenta przeciwnego szczepionce polio, nie chciał przyznać, że to ta szczepionka zniszczyła moje życie. To by było zbyt kompromitujące iść na przeciw potęgom gospodarczym ukrytym w świecie medycznym, i nie tylko włoskim. Zysk jest często ważniejszy, niż zdrowie ludzi, a być może jakieś ofiary z ludzi były już brane pod uwagę przy ocenie smakowitych zysków ze szczepień.
Mam ogromne szczęście, że są tak blisko przy mnie dwa wspaniałe anioły, które dbają o mnie i kochają mnie, i jeszcze,  tu jest on, mój drogi tatuś, człowiek, który poświęcił swoje życie, aby dać mi życie..
człowiek, który włożył wiele wysiłku, aby uporać się z sytuacją, która była zbyt kłopotliwa, aby złożyć raport do mediów. W tym filmie chcę przede wszystkim wspomnieć moją cudowną mamę, która dzieliła ze mną wiele miesięcy w szpitalach, w kilku oddziałach intensywnej terapii, zawsze przy moim boku, i zawsze zmuszona do spania na niewygodnym fotelu.

Poświęciła swoje życie dla mnie i mimo, że zmarła 8 lat temu. To jej siła umysłu, jej odwaga, jej poświęcenie zawsze są ze mną. Ona jest wciąż ze mną i czuję jej ducha i duchy moich braci Marco i Andrea, którzy zachęcają mnie co dzień, aby żyć dla tych ludzi, którzy nadal niesprawiedliwie cierpią.
Kiedy miałem 4 lata, lekarze mówili mojemu tacie, że niedługo umrę i żeby się przyzwyczajał do tej myśli, ale on nigdy nie zrezygnował. Ci lekarze byli w wielkim błędzie… JA JESZCZE ŻYJĘ!
Film Dedykowany do Wszystkich Ofiar Szczepionek”

http://www.whale.to/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.