Zatonięcie Titanica utorowało drogę do powstania Banku Rezerwy Federalnej USA

Czy wiedziałeś, że zatonięcie Titanica utorowało drogę dla powstania Banku Rezerwy Federalnej USA?

W 1898 r. Morgan Robertson (wynalazca peryskopu) w powieści „Futility” („Daremność” lub, później, „Wrak Tytana”, The Wreck of The Titan) szczegółowo opisał zatonięcie niezatapialnego superliniowca, największej istniejącej jednostki pływającej.

Ten wyimaginowany statek, nazwany Titan, uderzył w górę lodową w kwietniu powodując śmierć wielu osób, ponieważ miał na pokładzie za mało szalup ratunkowych.

14 lat później, z uderzającym podobieństwem, prawdziwy superliniowiec, Titanic, odtworzył przebieg zdarzeń z powieści: oba statki miały niemal identyczne nazwy; obydwa były określane jako niezatapialne; obydwa były reklamowane jako największe statki na morzach; obydwa zderzyły się z górą lodową w kwietniu; obydwa przyniosły wiele śmierci z powodu niedostatku łodzi ratunkowych. Dodatkowo obydwa miały uderzająco podobne plany pokładów i opisy techniczne.

Benjamin Guggenheim (biznesmen, bogaty przemysłowiec), Isadore Strauss (prominentny biznesmen i polityk) i John Jacob Astor (przedsiębiorca, prawdopodobnie najbogatszy ówcześnie człowiek świata) – wszyscy oni zginęli podczas tej katastrofy.

Ci trzej mężczyźni stanowili główną opozycję wobec utworzenia Banku Rezerwy Federalnej (FED). W kwietniu 1912 r. cała opozycja wobec Rezerwy Federalnej została wyeliminowana.

W grudniu 1913 r. Rezerwa Federalna ostatecznie powstała w Stanach Zjednoczonych kontrolowanych przez bankierów.

Autor: Conspiracy Watch

2 myśli w temacie “Zatonięcie Titanica utorowało drogę do powstania Banku Rezerwy Federalnej USA

  1. Titanic nie zatonął,zatonął Olimpic,ponieważ został uszkodzony przez zderzenie się ze statkiem i był ubezpieczony na wielkie kwoty.Przeniesiono wyposażenie z O LIMPICA na Titanica i przemalowano nazwę z Olimpica na Titanic.Prawdziwy Titanic pływał aż do 1935 r.
    Był rzeczywiście niezatapialny.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.