Ciekawe

Biomol Med: toksyczna chemia i skażona żywność przyczyną epidemii autyzmu

Nigdy w historii ludzkości nie było tak szybkiego postępu cywilizacyjnego jak na przełomie XX i XXI wieku. Ludzkość wykorzystuje wszystkie osiągnięcia nauki i standard życia poprawia się… Ale czy na pewno? W naszym życiu pojawiła się nowoczesna chemia gospodarcza, nowe technologie informatyczne, elektroniczne, mamy wydajne rolnictwo (dzięki technologii genowej), przemysł farmaceutyczny dbając o nasze zdrowie propaguje szerokie stosowanie swoich produktów. Jednym słowem stajemy się społeczeństwem „ludzi syntetycznych”. Nasz kontakt z naturą i naturalnymi produktami jest coraz mniejszy.

Na Ziemi wszystko co żyje jest ze sobą ściśle powiązane – np. człowiek ma 70% kodu genetycznego ryby. Mamy w sobie mechanizmy biologiczne, które wykształciły miliony lat temu organizmy wówczas żyjące. Niestety równowaga i spójność w świecie żywym została przez człowieka zniszczona. Natura życia jest przez nas badana od tysiącleci i pomimo nowoczesnych technik badawczych ciągle jest więcej pytań niż właściwych odpowiedzi. Pojawiają się nowe zjawiska, które są wypadkową wielu czynników wygenerowanych przez wspólczesnego człowieka. Można przyjąć tezę, że w historii życia człowieka na Ziemi już wszystko się zdarzyło i dzieje się ciągle, jednak teraz zmienia się tempo tych zdarzeń.

Już od 3 miesiąca życia płodowego rozpoczyna się szybki rozwój mózgu. Na ten proces maja wpływ hormony, a szczególnie testosteron. Nikt nie wie dlaczego już w łonie matki rozwija się organizm dziecka (zarówno chłopca jak i dziewczynki) z mózgiem super-mężczyzny, z dużą ilością istoty białej (mózg składa się z komórek szarych i białych – u mężczyzny więcej jest komórek białych u kobiet komórek szarych). Wiele lat temu słuchałem monologu pewnego komika na temat różnic mózgu mężczyzny i kobiety. Mówił, iż mózg mężczyzny składa się z pudełeczek z napisami: dom, rodzina, hobby itp…; jeżeli mężczyzna mentalnie jest w jednym takim pudełeczku to nic poza jego zawartością go nie interesuje. Mózg kobiety to składa się z niezliczonej ilości połączonych ze sobą  punktów. Czyli zawsze i wszędzie kobieta wie wszystko o wszystkim… Parafrazując tego komika, można stwierdzić, iż mózg dziecka autystycznego pracuje jak mózg super-mężczyzny.

Problem w tym, iż dziecko autystyczne mentalnie zamyka się  w jednym pudełeczku swego mózgu. Rodzice i terapeuci mają jedno podstawowe zadanie: otwierać małe drzwi tegoż pudełeczka, aby dziecko zobaczyło świat zewnętrzny. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu na kilka tysięcy nowo narodzonych dzieci pojawiało się jedno dziecko autystyczne. Dziś w USA publikowane są statystyki, które wskazują, iż wśród nowo narodzonych dzieci jest jeden autystyczny chłopiec na 30 i jedna autystyczna dziewczynka na 50. W Europie statystki powoli zbliżają się do tych wartości. Najwyższy czas w sposób systemowy zająć się tym problemem. Nie można pozostawiać rodziców bez odpowiedniego wsparcia.

Dziś nie jest to problem jednostkowy, dlatego instytucje rządowe powinne wspierać zarówno badania jak i samych rodziców dzieci autystycznych. Za kilkadziesiąt lat ponad 5% naszego społeczeństwa może być niezdolna do samodzielnego funkcjonowania. W poniższej prezentacji wskazujemy na poszczególne czynniki, które mogą się przyczyniać do powstania autyzmu. Przedstawione informacje zostały pozyskane z wielu publikacji naukowych i badań. Zmieszczone zostały również wyniki badań Biomol-Med. Temat ten jest przedmiotem badań wielu ośrodków naukowych. Powstają stowarzyszenia mające na celu wspomaganie rodzin z dziećmi autystycznymi, które wspomagają naukowców przez zbieranie danych o życiu dzieci autystycznych. Najbliższe lata przyniosą nam jeszcze wiele informacji w tej dziedzinie. Zapraszam do lektury.

dr S. Puczkowski

3 odpowiedzi »

 1. „nie było tak szybkiego postępu cywilizacyjnego”
  nowomowa, typowe niezrozumienie pojęć. odsyłam do F.Konecznego.

  Podobnie z resztą art.
  Epidemia autyzmu zaczęłą sie od 1980 roku z ok. 1:10 000 do po ok 20 latach 1:160
  obecnie 1: 58

  Nie mieszać pojęć Panie Doktorze , podobnie niezrozumienie genów. My znamy znaczenie tylko ok. 4%, reszta to tzw.nieme , ponieważ nie wiemy co robią ,
  oraz statystyk wprowadzająć dezinformację, ponieważ nie jest to najpradopodobniej spowodowane niewiedzą?
  dr J.Jaśkowski

 2. Tak – wszystko jest przyczyna tylko szczepienia nie sa, co jest najwiecej toksyczny zabieg medyczny który mozna sobie robic! Apropos – Amish dalej maja 1:10:000 autyzm i takze kompletnie Nie-Szczepione dzieci według badan instytutu Roland Koch w Niemczech – badania przeprowadzone 2008 roku. (W Niemczech jest az 10% dzieci w niektórych rejonach nie-szszepione.) Ciekawe ze te grupy dzieci nie maja problemy ze „skokiem” cywilizacyjnym.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.