Monitoring satelitarny Słońca i magnetosfery Ziemi przerwany. Cenzura NASA?

Monitoring Słońca i pola magnetycznego Ziemi przerwany. Cenzura NASA?

Od około godziny 17.00 UTC (czasu uniwersalnego) brakuje danych z różnych satelitów monitorujących cząstki docierające do nas ze Słońca i ich wpływ na pole magnetyczne Ziemi.

Jak wiemy, od około 2008 roku ziemska magnetosfera jest „dziurawa” i niestabilna, zaś pole grawitacyjne podlega zagadkowym wahaniom. A to naraża nas – głównie ziemską infrastrukturę elektryczną – na poważne szkody ze strony wysokoenergetycznych cząstek słonecznych i ogólnie, kosmicznych.

Nie działa wiele satelitów jednocześnie, i należy brać cztery opcje pod uwagę:
-sondy te „oberwały” jakimiś wysokoenergetycznymi cząstki i uległy, miejmy nadzieję – czasowej – awarii. Takie przestoje miały miejsce w przeszłości, ale dotyczyły tylko jednej satelity, najczęściej pojedynczego instrumentu, nigdy wielu satelitów jednocześnie.
-cenzura NASA? Ale przed czym? Czyżby kometa Ison miała szykować nam wielkie fajerwerki na 25 grudnia i dalej – na sylwestra? Czyżby ziemian ogarnęły wtedy szok i trwoga, na widok jej potęgi, i rzucanych wszędzie ognistych gwiazd? Ponoć spadające gwiazdy przynoszą szczęście.. Ale te wraz z westchnieniami wpatrzonych weń ludzi, mogą przynieść coś jeszcze – niesamowite show w samą sylwestrową noc! 😉
-taki przestój w pracy agencji NASA i niektórych satelitów, miał miejsce podczas ostatniego kryzysu rządowego w USA. Wtedy kometa Ison przelatywała obok marsa, i ze zdjęć widać, iż doładowała tę planetę potężną dawką energii.. 😉
-użyto bomby atomowej (głowice wyniesione na orbitę) by zatrzymać kometę lub zmienić jej orbitę, a impuls elektromagnetyczny poraził satelity.
-przebiegunowanie Słońca w toku?

Przeczytaj także o tej tematyce:
Kometa Ison istnieje. Jest tak wielka, jak Ziemia
Kometa Ison jest na kursie kolizyjnym z Ziemią!
Kometa Ison i jej symbolika
Czym jest, albo czym nie jest kometa Ison?
Nadchodząca kometa ISON a znaki Dnia Oczyszczenia Indian Hopi
Kometa ISON przyniesie deszcz meteorów. “To będzie jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń na niebie”
NASA została czasowo zamknięta. A dziś planowane były pierwsze zdjęcia komety ISON z powierzchni Marsa..
Co NASA ukrywa o kosmosie? Przeczytaj skandalizujący wywiad z 2008 roku!

Oto poniżej mamy przedstawiony strumień rentgenowski (poziom promieniowania X) na Ziemi. Pokazuje, iż wynosi on absolutne zero, co jest zupełnie niemożliwe:

kometa kosmos slonce astronomia meteorytA tutaj – magnetometr kosmiczny z satelity GOES. Brak danych od godziny 17.00 UTC:

kometa ison meteor zderzenie

Poniżej: również ziemski indeks Kp, pokazujący zaburzenia magnetosfery, nie jest aktualizowany:

kometa 2013 astronomiaCo ciekawe, od godziny 17.00 nie działa również magnetometr naziemny, co może wskazywać na cenzurę NASA:

kometa ison meteoryt 2013Monitoring docierających do nas elektronów ze Słońca wskazywał od 4 dni, że trwa bombardowanie Ziemi wysokoenergetycznymi cząstkami. Teraz nie działa:

kometa ison meteoryt zderzenie

Brak danych odnośnie indeksu Bz oznaczającego stabilność magnetosfery, tym razem inny satelita – ACE:

kometa ison lovejoy hercolubus nibiruMonitoring wysokoenergetycznych protonów (mają one szczególny wpływ na nastrój i psychikę ludzi) z satelity ACE – brak danych:

kometa ison lovejoy 2013 2014

Jarek Kefir

Portal Jarka Kefira na facebooku:

Czy identyfikujesz się z tym, co piszę?

Uruchomiłem możliwość wsparcia finansowego mojej inicjatywy – głównie chodzi o planowany przeze mnie zakup nowych usług w wordpress. W poniższym linku opisałem jak to zrobić:

https://kefir2010.wordpress.com/wsparcie/

8 myśli w temacie “Monitoring satelitarny Słońca i magnetosfery Ziemi przerwany. Cenzura NASA?

 1. Nie pokoi mnie ta sytuacja,na pewno jest coś nie tak.Przez ostatnie 2 dni cały czas boli mnie głowa i inni ludzie też narzekają na zdrowie.Po za tym ostatnio wszyscy czuja niepokój jakby coś wisiało w powietrzu.

  1. W celu zmiany tory lotu komety?
   TO TERAZ NASA BĘDZIE SIĘ MUSIAŁO GĘSTO TŁUMACZYĆ Z AWARII SATELITÓW, BO SPOŁECZNOŚĆ OBSERWATORÓW NIEBA JEST WBREW POZOROM LICZNA, SZCZEGULNIE W KRAJACH ZACHODU 😉

 2. faktycznie ciekawe …o co w tym wszystkim chodzi …ale to,że agencje jak NASA żyją z podatków jak widać nie obliguje ich do jakichkolwiek wyjaśnień …

 3. Wszystko wróciło do normy, to nie celowe wyłączenie, tylko przerwa w pomiarach – oczywiście spowodowana wysokimi poziomami tych promieniowań, ale nie uszkodzenie urządzeń czy celowe wyłączenia.

  Sprawdzałem na stronach gdzie są te wykresy, jest przerwa w danych, ale sa one dalej udostepniane.

  1. Monitoring został wznowiony o godzinie 4 polskiego czasu dziś, 18 grudnia. Ciekawe, co było przyczyną tak długiej awarii? I to na wszystkich satelitach? 😉

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.