Ciekawe

(Pod)świadomość raz jeszcze. „To potężna, wciąż nie zbadana siła”

Sprawa (pod)świadomości raz jeszcze na stronie Jarka Kefira

psychologia podswiadomosc i relacje

Zapraszam na zapoznanie się z kilkoma bardzo ważnymi cytatami z książki „Potęga podświadomości” pióra Joseph Murphy' ego.

Książka ta stała się szybko bestsellerem i od lat niezmiennie zadziwia ale też fascynuje. Według mnie, książki tego typu powinny być lekturami obowiązkowymi na poziomie gimnazjum i liceum, a „dzieła” typu „Krzyżacy” czy „Pan Tadeusz” powinny się znaleźć tam, gdzie ich miejsce – w muzeach.

Przeczytaj także w tematyce psychologii i szeroko pojętej (pod)świadomości na stronie Jarka Kefira:
Fragment książki “Księga kodów podświadomości” (link tutaj)
Dużo szerszy fragment książki „Potęga podświadomości” Josepha Murphy' ego “To konstruktywna, ale i destrukcyjna siła” (link tutaj)
21 ponadczasowych zasad życia na tej planecie. Skąd przybywam? Kim jestem? Dokąd podążam?
Jak bronić się przed wampirami emocjonalnymi, frustratami, osobami chcącymi nas zniszczyć psychicznie / emocjonalnie?

Strona Jarka Kefira na facebooku:

A teraz zapowiadane wcześniej cytaty z książki „Potęga podświadomości”:

1. Twoje ciało wykreowała Twoja podświadomość, która cały dzień i całą noc stoi na straży. Myśleniem złym przeszkadzasz jej w powinnościach które dają i utrzymują Twoje życie.

2. Zanim udasz się na senny spoczynek, wyznacz podświadomości zadanie rozwiązania jakiegoś problemu, a nie będziesz na nie długo czekać.

3. Poświęcaj należytą uwagę własnym nawykom myślowym. Twój mózg prześle każdą myśl, jaką uznasz za słuszną, do splotu słonecznego – czyli do centrum podświadomości – i urzeczywistni ją w twoim życiu.

4. Przyjmij jako bezsporny fakt to, że możesz się gruntownie zmienić fizycznie i psychicznie, przedkładając podświadomości odpowiedni nowy „plan budowy”.

5. Twoja podświadomość zawsze służy życiu. Ulega jednak wpływom świadomości. Ukazuj więc podświadomości tylko pozytywne założenia i prawdziwe stany rzeczy. Podświadomość reaguje przecież wiernie na twoje myśli i wyobrażenia.

6. Co jedenaście miesięcy ciało ludzkie odnawia swoją materię. Zorganizuj więc sobie ciało od nowa przez trwałą i pozytywną zmianę postawy.

7. Zdrowie jest normą, choroba odstępstwem od niej. We wszystkich istotach tkwi zasada harmonii.

8. Myśli naznaczone zazdrością, lękiem, troską albo wrogością niszczą nerwy i gruczoły, pociągając za sobą wszelkiego rodzaju duchowe i fizyczne cierpienia.

9. To, co świadomie twierdzisz i uznajesz za słuszne, przybierze postać w twoim umyśle, ciele i w życiu. Stwierdzaj rzeczy dobre, a życie będzie dla ciebie radością.

Za: „Potęga podświadomości” Joseph Murphy

1 odpowiedź »

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.