Afery

Tak się zarabia na szczepieniach! 2,5 miliona zł dotacji z UE, no właśnie, na co?

Jak zarobić 2,5 miliona złotych na szczepieniach, (prawie) nic nie robiąc?

Dawno nie było u mnie na tapecie tematyki szczepień dzieci i afer wokół nich, a szkoda, bo co chwila wybuchają nowe. W polskiej sieci internetowej są już nie tylko blogi skupiające wyłącznie dane na ten temat. Są obecne profesjonalne portale organizacji pozarządowych, które starają się monitorować i edukować o skutkach ubocznych szczepień, i aferach wokół nich.

Zauważyłem jednak już jakiś czas temu, że stron o tematyce przeciwnej – a więc lobbujących za szczepieniami – przybywa w tempie geometrycznym. Jest ich coraz więcej, wystarczy wpisać w google: „szczepienia”, „kalendarz szczepień” i tym podobne frazy.

Takie portale zawierają prawie że identyczne treści z niewielkimi wariacjami, tj. ogólnodostępne informacje o urzędowym kalendarzu szczepień. Taki manewr umożliwił spółkom kontrolującym te portale-klony, ubieganie się o gigantyczne dotacje unijne.

Te spółki to: Wakcymed, Certipol, Superlex. Ich działalność jest legalna w świetle obowiązującego prawa, ale jaki ma ona cel? I czy taka działalność jest etyczna? W tym artykule oczywiście niewiele miejsca poświęcam temu, jak bardzo złudne mogą być nadzieje pokładane w masowych szczepieniach. Dla zainteresowanych umieszczę bazę linków pod koniec tekstu.

Wkraczamy tu na tak grząski grunt „wartości niepoliczalnych” jak bioetyka, ludzkie zdrowie i życie.. 😉

Wszystko, co nie jest nielegalne, jest legalne

Czy nie jest to tak, że tworzy się coraz więcej portali, a później, za dotacje unijne profesjonalnie je pozycjonuje i reklamuje w wyszukiwarkach? By np. stworzyć sztuczny szum informacyjny i zdeprecjonować pozycję przeciwników szczepień?

To taka moja prywatna teoria, nie musi być prawdą 😉

Polecam poniższy cytat – z Tygodnika Przegląd

Cyt. „Dumni mogą być udziałowcy firm: Wakcymed (projekt „Innowacyjny portal e-usług – zarządzania szczepieniami”), Superlex (projekt „Użyteczny i innowacyjny portal e-usług – zarządzania szczepieniami”) i Certipol (projekt „Automatyzacja współpracy przedsiębiorstw z branży medycznej za pomocą Platfomy B2B”), którzy na te trzy przedsięwzięcia uzyskali łącznie dotację w wysokości 2 461 798 zł. Efekty możemy podziwiać na portalach internetowych: http://www.wydzialszczepien.pl, http://www.oszczepieniach.pl oraz http://www.uodpornieni.pl. Na pierwszy rzut oka są to wariacje na temat tego samego pomysłu – kalendarza szczepień przeniesionego do sieci. Oczywiście wszystko zostało zakończone i rozliczone. Gdy próbowałem skontaktować się z właścicielami owych spółek, dowiedziałem się, że są za granicą”

Źródło: “PARP daje od członka“, Marek Czarkowski, Tygodnik Przegląd

Zobaczcie, czy 2,5 miliona złotych dotacji na portale o szczepieniach zostało sensownie spożytkowane:

szczepienia dzieci

szczepienia dzieci kalendarz

szczepienia ochronne

Źródło powyższych trzech screenów: Fakty o szczepieniach

Poczytaj też o aferach związanych ze szczepieniami na mojej stronie:

Autor: Jarek Kefir

Jak zauważyliście, drodzy Czytelnicy, pojawia się u mnie mnóstwo artykułów autorskich.

Staram się tak redagować bloga, by zawierał jak najwięcej takich artykułów, gdyż wyszukiwarki je promują. Zasada jest jedna: im więcej artykułów autorskich na stronie, tym wyższa pozycja strony w wyszukiwarkach. I, co za tym idzie – więcej czytelników.

W nowy, 2014 rok wystartowałem z pełnią werwy i energii, jednak wyszukiwanie i redagowanie materiałów zajmuje pewien czas, którego mi zawsze brakuje. Taki to czas dzisiejszy.

Jeśli chcesz, możesz wspomóc finansowo to, co robię, przyczyniając się do zwiększenia efektywności mojego, ale też Twojego bloga, Kefir 2010 – bo Ty przecież jesteś moim Czytelnikiem ;)
Tutaj opisałem, jak to zrobić – link
A jeśli chcesz wesprzeć konkretny projekt zmian technicznych u mnie na blogu, które są niestety, płatne, możesz o tym przeczytać tutaj

Portal Jarka Kefira na facebooku:

2 odpowiedzi »

  1. A zdziwisz się jak powiem Ci że te trzy portale powstały przez jeden zespół programistów, a ich treścią zarządza jedna i ta sama osoba?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.