Ryby złowione w okolicy elektrowni Fukushima zawierają śmiertelną dawkę promieniowania

Fukushima: skażenie Oceanu Spokojnego jest faktem

fukushima elektrowniaKolejny już artykuł o tym, że elektrownia w Fukushimie jest poza wszelką kontrolą. I jedyne co można zrobić, to nie dopuszczać do zwiększania radioaktywnych emisji, które są i tak na wysokim poziomie.

Już w 2013 roku zaczęły się przebijać informacje najpierw do stron tropiących „teorie spiskowe” a później do mediów, o skażeniu Oceanu Spokojnego. Część tego wielkiego akwenu wodnego miała być pozbawiona życia.

Jak zwykle w takich przypadkach, relacje różnych ludzi były umieszczane na stronach o takim profilu jak moja, prowadzonych przez rozmaitych ludzi z całego świata. To oczywiste, że takim ludziom jak ja łatwiej zarzucić sianie paniki czy teorii spiskowych.

Ale gdy po kilku miesiącach sprawę zaczynają potwierdzać mainstreamowe media z USA i Japonii, a sama Agencja Kontroli Rybołówstwa z tegoż kraju potwierdza drastyczne napromieniowanie ryb – robi się niewesoło. O tym traktuje artykuł, który zamieszczam poniżej.
(-przyp. Jarek Kefir)

Przeczytaj też inne teksty o katastrofie w Fukushimie i jej skutkach, na mojej stronie:

Ważne odnośniki:
Low Level Radiation Campaign – organizacja międzynarodowa skupiająca fizyków jądrowych którzy zdecydowali się przełamać zmowę milczenia wokół energetyki atomowej (ENG)
Chembuster – urządzenie mogące zneutralizować promieniowanie (?) (PL)

Ponieważ, jak wiadomo ze zwyczajów internautów, niewielki procent zagląda na komentarze, wklejam jeden z komentarzy bezpośrednio do tekstu:

fukushima katastrofa elektrowni

Ryby złowione w okolicy Fukushimy w Japonii mają śmiertelną dawkę promieniowania

fukushima katastrofa nuklearna

Cyt. „Eksperci z Japonii dokonali badań nad rybami, które złowiono w morzu w okolicach prefektury Fukushima. To właśnie na wybrzeżach tej prefektury zlokalizowana jest feralna elektrownia, która do dziś, dzień w dzień, emituje skażenie do powietrza i oceanu.

Badania wykazało, że zawartość radioaktywnego cezu w złowionych rybach skrajnie przekracza normę, więc ich zjedzenie mogłoby skutkować nawet śmiercią.

Ryby złowiono około 40 kilometrów od uszkodzonych reaktorów (są one zlokalizowane tuż przy brzegu morza -przyp. Jarek Kefir). Agencja badająca rybołówstwo, w wielu rybach poddanych analizom, wykryła do 12400 bekereli promieniotwórczego cezu na kilogram. Oznacza to, że norma została przekroczona aż 124 razy. Zjedzenie tych ryb byłoby groźne dla zdrowia człowieka, tak bardzo są zanieczyszczone.

Eksperci chcą poznać, z jakiej części wód one pochodzą, że miały tak radykalny poziom napromieniowania. Jednak należy tutaj zauważyć, że nie wszystkie złowione w tych połowach ryby miały poziomy napromieniowania które były groźne dla ludzkiego życia.

Może to świadczyć, że ławice łączyły się, dlatego ustalenie strefy skażenia cezem nie powinno być chyba trudne. Przypomnijmy, że w jakiś czas po awarii w Fukushimie, japoński rząd obniżył próg dopuszczalnej zawartości cezu w żywności z 500 do 100 bekereli na kilogram.  Oznacza to, że japońskie normy stały się sześć razy bardziej restrykcyjne niż te w UE.

O czym się czasami zapomina to fakt, że do kryzysu w elektrowni atomowej „Fukushima-Daiichi” doszło przede wszystkim w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 9,0 w skali Richtera, a które wystąpiło w północno-wschodniej Japonii 11 marca 2011 roku.  W następstwie wstrząsów na zakład uderzyła 14-metrowa fala tsunami, które dopełniła dzieła zniszczenia. Ostatecznie zalane zostały cztery z sześciu reaktorów i zniszczeniu uległ ich system chłodzenia, co w przypadku reaktorów na gotująca się wodę doprowadziło do serii wybuchów wodoru. Wypadek ten jest największą awarią w branży atomowej od katastrofy w Czarnobylu.

Mimo, że od tych tragicznych zdarzeń, które zapoczątkowały ten kryzys minęły już trzy lata, sytuacja w elektrowni nadal pozostaje bardzo napięta.  Jeden z głównych problemów likwidatorów awarii w „Fukushima-1″ są wycieki paliwa.  Cały czas docierają kolejne doniesienia o wielokrotnie przekroczonych poziomach promieniowania w okolicy zakładu. Na dodatek trwa skomplikowana operacja wyciągania zużytych prętów paliwowych zawieszonych na wysokości trzeciego piętra. Poza tym gdyby doszło teraz w tej okolicy do silnego trzęsienia ziemi duża cześć skorodowanych zbiorników na skażoną wodę używaną do chłodzenia reaktorów, po prostu się rozpadnie a woda wypłynie swobodnie. Lista zagrożeń, jakie stwarza Fukushima i to nie tylko dla Japonii, ale i całej półkuli północnej jest bardzo długa”

Źródło: http://zmianynaziemi.pl/

3 myśli w temacie “Ryby złowione w okolicy elektrowni Fukushima zawierają śmiertelną dawkę promieniowania

  1. Nie trzeba być super ekspertem by wiedzieć,że Fukushima w miarę upływu czasu skazi cały świat …Rodzi się więc zasadnicze pytanie …dlaczego NIC się z tym nie robi!!!!
    Może się mylę… ale wydaje mi się,że to jest najważniejsze pytanie w tej kwestii ponieważ brak konkretnych działań przeczy jakiejkolwiek logice ..nawet tej na ziemi najbardziej popularnej …logice pieniądza …
    Czego nie wiemy o najbliższej przyszłości …co ma się stać,że postanowiono w przypadku tej elektrowni w zasadzie nic nie robić… pozwalając by zatruwała świat i żyjące na nim istoty ?!

    1. Dla mnie to jest po prostu kolejny dowód na to, że wiedzą iż tak czy siak wszystko szlag trafi. Powód nie wiem, może Hercolubus może coś innego, sądzę że dowiemy się w ciągu najbliższych 2-3 lat.

    2. No coz , warto poczytac biblie, a tam powiedziano ze 33.33% wody bedzie skazone i 33.33% ludzi umrze. Radiacja jest swietnym sposobem na depopulacje. Sadze, ze z biblii takze dowiadujemy sie kto prztrwa: tylko ludzie badzo spirytualni. Robiono doswiadzczenia i ludzie o bardzo wysokiej vibracjii inaczej reaguja na skazenie. Im ono nie szkodzi. Moze to brzmi dziwnie co napisalam, ale jakbym ja to gdzies przeczytala 3 lata temu to tez bym nie wierzyla. Ostanie 3 lata spedzilam na nauce medycyny naturalnej, potrafie uzdrawiac z raka sama energia w ciagu kilku godzin. Mam dostep do wyzszych stanow swiadomosci, otwarte 3 oko. DEpopulacja jest pewnikiem. Po depopulacji radiacja zostanie usunieta z ziemi. Jest na to kilka dobrych sposobow.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.