Firmy farmaceutyczne

Dr Piotr Zwoliński – lekarz, który przełamał zmowę milczenia

Co dalej z medycyną, szczepieniami, zdrowiem publicznym w XXI wieku?

Coraz więcej jest lekarzy, którzy przyznają otwarcie, że szczepienia mogą szkodzić zdrowym dzieciom, a w przypadku dzieci chorych na choroby przewlekłe – pogarszać ich stan.

Do takich lekarzy od około 1993 roku należy znany (mam nadzieję) wszystkim dr Jerzy Jaśkowski. Dziś chciałbym Wam zaprezentować profil lekarza, który również zdecydował się przełamać zmowę milczenia na tematy medyczne.

Dr Piotr Zwoliński, bo o nim mowa, jest epileptologiem, neurofizjologiem, elektroencefalografistą. Studiował w latach 1984 – 1990 na Warszawskiej Akademii Medycznej. Jest członkiem wielu towarzystw i kół naukowych.

Mówi on otwarcie o tym, że firmy farmaceutyczne mają swoje intratne interesy, zadaje otwarcie pytania, które jeszcze kilka, kilkanaście lat temu zadawali tylko zwolennicy tzw. „teorii spiskowych”.

Cytuję: „Dlatego jakiś czas temu postanowiłem, że ja będę reprezentował wyłącznie interesy moich pacjentów; to jedyna droga. Oni mi płacą, oni ode mnie wymagają. Nikt i nic nie może się tu wtrącać. Także w zakresie leczenie i szczepień podejmujemy razem decyzję, ja doradzam decyduje chory lub jego opiekun. Tak powinno i musi być, choć coraz więcej osób/organizacji chce to zmienić”.
~dr Piotr Zwoliński

Pseudonauka w samym środku „racjonalnej nauki”?

Niektórych i to nie przekona – specjalista w dziedzinie ludzkiego mózgu i padaczki, jakim jest dr Piotr Zwoliński, będzie dla nich „zbyt mało naukowy”. Za to „bardzo naukowy” będzie dla nich „wszystkowiedzący ekspert” z TV, który za pracę dla korporacji farmaceutycznej inkasuje 200.000 dolarów miesięcznie.

Napisałem anegdotę o tego typu ludziach, którzy sami siebie nazywają: „myślącymi racjonalnie” czy też: „racjonalistami”:

Świnia, gdy pokażę jej palcem tęczę, słońce i niebo – nie zwróci uwagi na nic.
Typowy pracownik korporacji, gdy pokażę mu palcem tęczę, słońce i niebo – zauważy mój palec i powie: „ej, masz obrączkę, kiedy się ożeniłeś?”
To tak, jak z ludźmi określającymi się jako „myślący racjonalnie”. Nie widzą wyższego porządku, boskiej alchemii życia w zasadach matematyki, chemii, fizyki, biologii. Oni widzą tylko kawałek papieru, wykresy, litery i liczby.

Idea szczepień: konieczność XXI wieku czy intratny biznes?

Idea szczepień ma kilka setek lat, a w takiej kształcie jak teraz – zaledwie kilka dekad. Zaś rzymska maksyma: „Cui bono” (tłum.: „podążaj za pieniędzmi”) ma tysiące lat. Zawsze pytaj, kto finansuje danego eksperta, który doradza Ci pewien wybór. Jeśli wybierasz telefon, to korzystasz z działu marketingu firmy Apple i kupujesz najdroższy na rynku, czy może starasz się zasięgnąć opinii, choćby na forach informatycznych / elektronicznych? Pytanie retoryczne oczywiście.

A teraz przedstawię Wam znane konflikty interesów znanych „ekspertów” lobbujących za szczepieniami. Widać je na poniższej grafice:

szczepienia obowiazkowe 2014

Ze swojej strony – polecam wszystkim polubienie fan page dr Piotra Zwolińskiego na FB:

https://www.facebook.com/DrPZwolinski

A także wizyty na jego stronie www, gdzie pisze także o interesującej nas tematyce:

http://zwolinski.pl/


Autor (poza wyraźnie zaznaczonymi cytatami): Jarek Kefir

Portal Jarka Kefira na facebooku:

2 odpowiedzi »

  1. Interesy i interesiki – a ja proponuję democik z powiązaniami i układzikami ,,szanownego grona specjalistów ” przygotować – to akurat pomoże w szerzeniu wiedzy ….

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.