Firmy farmaceutyczne

Prawda o witaminie D3. Ukrywają tę wiedzę żebyś chorował!

Kolejny raz w sprawie arcyważnej – witaminy D3, której niedobory ma 90% Polaków

Zacznijmy najpierw od tego, co pisałem wcześniej – nasz klimat nie jest przystosowany do życia. Tj. odwrotnie: nasze organizmy nie są przystosowane do życia z tak ekstremalnie małą dawką witaminy D. Zbyt szybko wynieśliśmy się ze słonecznej Afryki, gdzie słońce jest codziennie, do strefy klimatu umiarkowanego, gdzie słońce jest góra 60 dni w roku. A reszta to szarość, burość i smuta, angielska, obrzydliwa pogoda.

Przenieśliśmy się w sferę niesprzyjającego klimatu zbyt szybko, nasze organizmy nie zdążyły wyewoluować / przystosować się. Nadal potrzebujemy tyle witaminy D, co w Afryce. Dowodem na moją tezę jest ostatnie odkrycie naukowe, iż jeszcze 10.000 lat temu Europejczycy byli.. czarnoskórzy. Permanentny brak witaminy D spowodował wyblaknięcie skóry na przestrzeni kilku tysięcy lat.

Tak samo jest z wieloma innymi aspektami życia codziennego. To, co mamy zapisane w DNA, w naszej biologii, dotyczy jakichś zamierzchłych czasów (sprzed 100.000, 200.000 lat) i jest kompletnie niekompatybilne z obecnym stanem technologii, wiedzy, świadomości ludzkości. Stąd jesteśmy tak bardzo rozdarci.

Jednak nie należy wpadać w zbędne zniechęcenie. Rozwój mentalny który zajmował kiedyś dajmy na to, 800.000 lat, obecnie, dzięki technologii i dostępowi do informacji (globalna wioska) zajmuje czas jednej generacji.

witamina D 3

.

Witamina D 3: normy i anty-normy

Medycyna ma dwie specyficzne fobie – fobię na punkcie witaminy C i witaminy D. Widać to w „normach” odnośnie spożywania tych witamin.

 1. Obecnie na opakowaniach rozmaitych lekarstw z witaminą D, widnieją stare i dawno nieaktualne normy, iż dorosły człowiek powinien brać 5 mcg – 10 mcg witaminy D na dobę (odpowiada to 200 j.m. – 400 j.m. witaminy D na dobę). Te normy są dawno zdezaktualizowane, a ilość witaminy D w takich aptecznych preparatach nie zapewnia właściwie nic.
 2. Do niedawna jeden z organów doradczych Unii Europejskiej czy Komisji Europejskiej w sprawie zdrowia informował oficjalnie, że maksymalna dopuszczalna ilość witaminy D dla osoby dorosłej to 100 mcg (4000 j.m.). Jednak na opakowaniach producenci niezmiennie piszą te swoje znikome dawki, czyli 5 do 10 mcg. Teraz i ta norma uległa oficjalnemu podwyższeniu.

3. Cytuję: „Witamina D jest generalnie dobrze tolerowana w zalecanych dawkach. Instytut Medyczny (Institute of Medicine (IOM)) 30 listopada 2010 roku opublikował raport zalecający górne dawki przyjmowania witaminy D w wysokości 3.000 IU dla osób poniżej 9 lat, i 4.000 IU dla osób powyżej 9 lat. Wg tego instytutu zalecane górne dawki są:

 • 1.000 j.m. w wieku 0-6 miesięcy
  1.500 j.m w wieku 7-12 miesięcy
  3.000 j.m. w wieku 4-8 lat;
  4.000 j.m. w wieku powyżej 9 lat;
  (Uwaga! Przelicznik: 100 j.m. = 100 I.U. = 2,5 mcg = 2,5 ug = 2,5 mikrograma witaminy D – przyp. Jarek Kefir)

W oparciu brak obserwowanych efektów ubocznych kliniczny raport sugeruje przyjmowanie 250 mcg (10.000 IU) witaminy D3 dziennie jako górną granicę normy (osoby dorosłe)”

.

Źródło i więcej: http://pdm.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=65&Itemid=112

Zastrzeżenia prawne odnośnie dawek czegokolwiek u osób niepełnoletnich, szczególnie poniżej 12 roku życia, chorujących na choroby przewlekłe, biorących leki, będących w grupach ryzyka, itp itd. Dawki dowolnej substancji ustala się w oparciu o wiek, wagę ciała, dietę, płeć, stan organizmu, brane leki, ewentualne choroby przewlekłe i inne czynniki. Najlepiej by robił to zaufany lekarz, np. specjalista medycyny naturalnej mający jednocześnie standardową specjalizację lekarską.

Widzimy więc, iż obecnie obowiązująca mentalność w środowisku medycznym – lekarze i producenci suplementów, leków z witaminą D – jest jak zawsze, 100 lat za murzynami, nikogo nie obrażając. Na opakowaniach ciągle są drukowane stare, zdezaktualizowane normy, a praktycznie żaden lekarz nie przykłada wagi do profilaktyki niedoborów witaminy D.

Jednak UE i jej organ doradczy zalecają już co innego, teraz te dawki zostały jeszcze bardziej podniesione. Skąd taka rozbieżność? Czy to nie jest zawoalowany komunikat: „niech lemingi nie biorą witaminy D wcale, ale Wy, świadomi ludzie, zwiększcie dawki, bo przeprowadziliśmy badania z których wynika, że człowiek powinien brać jeszcze więcej tej witaminy”.

Nie chcę kreować tutaj teorii spiskowej i pisać, że ma to związek z ideą „Ordo ad chao” – porządek z chaosu, podług której to my, ludzie, mamy wykazać dobrą wolę, by szukać wiedzy o świecie. Ten, kto będzie szukał wiedzy, kto będzie dbał o zdrowie, kto będzie ciągle poszerzał swoje horyzonty myślowe – przetrwa. Głupcy i typowe „telewizyjne zombie” umrą, nie osiągając nawet 50 roku życia. Taki tragiczny los czeka moje pokolenie. Ma to pewien sens, zbrodniczy, polityczny sens. Dzięki rozwoju technologii zanikły czynniki ewolucyjne. Więc elity mogą się tak bronić przed degeneracją DNA ludzkości, wprowadzając szczepienia, trującą żywność, szkodliwe „lekarstwa”. Kto mądry, ten przetrwa.

Poczytaj o witaminie D i jej znaczeniu dla zdrowia na mojej stronie:

Szokujące konsekwencje niedoborów witaminy D. Sprawdź, czy jesteś w grupie ryzyka!
Ukrywana prawda o witaminie D. Słońce leczy!
Zaskakująco skuteczny sposób na przeziębienie i grypę: witamina D
Witamina D ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia!

Czy zależy Ci na tym, by wartościowe informacje i demaskatorska wiedza były przekazywane dalej? Ty też możesz pomóc!

A wiesz, że tylko jedna na 4000 osób odwiedzających moją stronę wspiera jej utrzymanie darowizną finansową? Jeśli cenisz moje publikacje, możesz to zmienić i wspomóc uświadamianie i docieranie z wiedzą do większej liczby ludzi! Poniżej masz informację, jak to zrobić. Dziękuję!

Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

75 odpowiedzi »

  • Obraża Pan lekarzy nie mając pojęcia o problemie. Niech się Pan najpierw douczy a potem publikuje swoje opinie.

   • nie chodzi o obrażanie lekarzy, ale o to, że ważne dla zdrowia badania są odpłatne. I to niemało – płaciłam 60 zł, żeby się przekonać, że mam niedobór i kupić preparat, który i tak jest bez recepty. Tyle dobrego, że lekarz polecił mi konkretnie D-vitum forte, bo ma witaminę rozpuszczoną w oleju poprawiającym jej wchłanianie.

    • Ano właśnie! Skoro tak dużo ludzi w Polsce ma niedobory tej wit. to badania powinny być w ramach Funduszu.

     • Badania poziomu witaminy D3 są w ramach funduszu, ale lekarze niechętnie je zlecają. Na moją prośbę o skierowanie na badania, lekarz odpowiedział mi, że nie da, bo to nie ma sensu, gdyż z góry wiadomo, że każdy człowiek ma niedobór i należy w ciemno suplementować się ta witaminą. Dobowe zapotrzebowanie jest 22 000 (tys.) jednostek, więc jak się będzie zażywać minimum 2000-4000 to na pewno się nie przedawkuje. Tak mi wytłumaczył. Teraz wiem, że to minimum to nadal jest za mało.

   • Witamina D ma wpływ wykraczający znacznie poza układ kostny, co wykazało wielu naukowców w setkach opublikowanych prac naukowych. Oto kilka z nich:
    – Hollis BW. Circulating 25-hydroxyvitamin D levels indicative of vitamin D sufficiency: implications for establishing a new effective dietary intake reommendation for vitamin D. J Nutr 2005; 135: 317-22
    – Giovannucci EG, Liu Y, Rimm EB, et al. Perspective study of predictiors of vitamin D status and cancer incidence and morality in men. J Natl Cancer Inst 2006; 98:451-9
    – McGrath J. Does „impriting” with low prenatal vitamin Dcontrubute to the risk of various adult disorders? Med Hypotheses 2001; 56:367-71
    To zaledwie trzy przykłady, jest ich o wiele więcej.

   • sądzę, że jest Pan lekarzem 🙂 Trafiłem? Tak. Niestety z typową dla środowiska arogancją deprecjonuje Pan zdanie nie-lekarzy. Tymczasem żyje Pan w czasach, gdy jest max szeroki dostep do wynikow badan (niekoniecznie koncernow farmaceutycznych… 🙂 Jesli nie zna ich Pan, nie douczyl sie Pan, nie jest Pan zainteresowany poszerzaniem wiedzy, to prosze zrobic krok chocby minimalny i poszerzyc swą wiedzę o drobnostkę –> „niedobor witaminy D(3), a stwardnienie rozsiane (SM)”. Moze wowczas cos Pan zrozumie, a zwlaszcza – poszerzy wiedze o dalsze tak zwane aspekty zwiazane z (niedoborem) wit. D. Powodzenia.

   • Wy to się nadajecie koniowały do tarcia chrzanu. Tylko kasę liczycie i wprowadzacie w błąd ludzi. Nic się dla was nie liczy żadne ludzkie łzy, żadne cierpienie, tylko KASA $$$$$$

 1. Ciekawy artykuł! Ja w czasie ciąży brałam witaminę D. Aptekarka poleciła mi D-vitum forte. Pomogła mi w zimne, zimowe wieczory

 2. Mieszkam we Francji, lekarka co roku zapisuje mi i mojej córce ampułkę witaminy D do jednorazowego użytku 80 000 IU i 100 000 IU. Witaminę D badam co roku i mimo ze mieszkam na południu Francji od trzech lat (słońca nam raczej nie brakuje…)i właśnie osiągnęłam dolną granicę normy dla dorosłego człowieka….Pozdrawiam

  • Bierz tyle ile tam jest podane – 250 mikrogramów (mcg) dziennie, czyli 10.000 I.U.
   Ją trzeba brać codziennie, nie tylko jeśli ma się krytyczne braki, ale w Polce – także ludzie zdrowi.

 3. co Pan sądzi o suplementach Now Foods? Chodzi mi tu o wit. D3. Czy podzieli się Pan informacją, z jakiej firmy ten suplement zażywać/ jakie są warte zażywania?

 4. Witam, ostatnio zrobiłam sobie badania poziomu witamin, i wyszło mi że D mam 14 ng/ml. Lekarka zapisała mi Alfadiol – 1 mikrogram i kazała brać jedną dziennie. Czy to jednak nie za mała dawka? Nie wiem już czy zaufać lekarce (która nie uważała nawet, że powinnam wykonać takie badania, ech) czy intuicji… Pozdrawiam

  • Przy takim poziomie potrzeba ok 2500 -3000 jednostek witaminy D codziennie, zaleczona dawka jest za mała.

 5. Witajcie:)
  niedobor wit d3 wsrod spoleczenstwa na niemal calym swiecie to epidemia ostatnich lat… jakie beda tego konsekwencje dlugofalowe, tego niestety jeszcze nie wiemy:( ale to, co juz wiemy wystarczy aby zachecic do dbania o prawidlowy poziom wit d3!
  Polecam przeczytac, bardzo czytelnie i zrozumiale (choc w duzym skrocie) opisano funkcje i skutki niedoboru wit d3 tu:
  http://www.endokrynologia.net/content/niedob%C3%B3r-witaminy-d

  Poziom wit d3- 25(OH)D3 badamy na czczo.

  Wit d3 choc z nazwy to witamina, pelni w organizmie funkcje hormonu. Zatem leczenie niedoboru wit d3 polecalabym leczyc u endokrynologa! Lekarze internisci, w wiekszosci niestety:(, zdaja sie nie przywiazywac wielkiej wagi do roli jaka pelni wit d3 w organizmie. Przykre to. Przestrzegam jednak, przed rozpoczeciem suplementacji wit d3 na wlasna reke polecam wykonac badanie wapnia, fosforu i magnezu w surowicy, wapnia zjonizowanego oraz badanie dobowej zbiorki moczu na wydalanie wapnia oraz badania TSH (podstawowe badanie kontrolujace prace tarczycy)!!! Wyjasniac zasadnosci wykonania tych badan nie bede-zbyt wiele pisania, wszystkie konieczne informacje nt w tekscie (link powyzej).

  A na koniec, krotko, moja historia:
  Cala kupa dolegliwosci i typowanie oraz wykluczanie roznych chorob…
  czerwiec 2014 badanie poziomu wit d3… 4 ng/ml!!!
  lipiec, sierpien – niekonczaca sie diagnostyka…
  wrzesien- jest wyrok SM…:(

  Dlugotrwaly niedobor wit d3…moze nie jest jedynym winowajca ale mial w moim zachorowaniu duzy udzial..:(

 6. Witam mam pytanie moj synek ma dwa i pol roczku.od jakiegos czasu uskarzal sie ze bola go nozki lekarz zlecil badanie krwi,i fosfaza alkaiczna przekroczyla gorna granuce normy,ale lekarz powiedzial ze dziecko szybko sie rozwija i to moze byc przyczyna. Kazal powtorzyc badania za dwa miesiace i kazal podawac witamine d3 dwie tabletki dziennie,czy to nie zaduzo?? Jak na takie dziecko?? Jedna tabletka zawiera 10 ug? Nie potrafie tego przeliczyc moze ktos mi pomoze??

 7. Ewa, w jednej tabletce masz 400 I.U, czyli 800 I.U. w dwóch. Szału nie ma jeśli chodzi o ilość.
  My naszym dzieciom przy bólach wzrostowych nóżek podawaliśmy znacznie więcej (i tu trzeba dodać istotną informację, że podawaliśmy D3 jednocześnie z wit. K2). Problem ustąpił niemalże całkowicie. Tzn. jeśli wcześniej bardzo często dzieci wieczorami narzekały na bóle w nóżkach, również budziły się z płaczem w nocy, tak teraz ma to miejsce jedynie sporadycznie.
  Powodzenia!

  • jak moja córka złamała rękę znajomy chirurg polecił mi dawać jej CADiK : wapń, wit D, wit k2 i fosfor. Skład pomaga na wbudowanie wapnia do kości. Na opakowaniu pisało że nadaje się też przy intensywnym wzroście. No i jest w saszetkach do rozpuszczenia więc dzieci nie musza nic połykać

 8. Polecam również moczenie nóg dzieci w chlorku magnezu.
  Garśc na miskę + garść sody.

  U mnie bardzo skuteczne.
  I wit.D3 w kroplach codziennie 5-10. I łyżeczka wit.C.

 9. „ODKRYTO” ??? – zapomnieli dodać , że NALEŻY ją/ D3 /brać razem z witaminą K2-MK7 w proporcjach D3[ 5 – 10 tyś IU = 125 – 250 mcg ] + K2-MK7 100 mcg . A czemu razem – ano bo bez K2 nie trafi do kości D3 . To tyle – mógłbym napisać więcej – ale wiedza kosztuje – dodam tylko , że k2mk7 musi być naturalne / np. z soi natto / – pozdrawiam – heniek

  • Nie bądż taki mądry bo ci rozumu zabraknie jak wiesz to sie podziel a jak nie to spier…. bo mnie denerwują tacy mądrzy ”wiedza kosztuje” no wszysko na pieniadze przeliczacie zamiast pomagać sobie na wzajem po to by lekarze mieli jak najmniej pacjentów ja też mam dużą wiedze i jak moge to sie dziele bez pieniedzy tak że pozdrawiam i nie myśl że jesteś najmądrzejszy na świecie damy sobie rade bez ciebie.

  • K2 powinno się wg starych szkół pobierać przy przekroczeniu 50 ng/ml D3.
   Jest cholernie droga, nie wiedzieć czemu.
   Trzeba znaleźć dojście do proszku, jak np. przy kwasie R-ALA, wit. D3
   i innych.

   • ostatnio K2 w proszku dostał mój tato po złamaniu żeber. Preparat do rozpuszczenia: K2 +D3 + fosfor + wapń .nazywa się CaDiK

 10. pokaż inny produkt bez potrzeby połykania kapsułek który ma: 1000 mg wapnia, 480 mg fosforu, 50 mcg K2 MK-7 i 1000 j.m. wit. D3

 11. A dlaczego uparłaś się na tego cadika?
  Nie znam takich preparatów i nie szukałbym.

  Po złąmaniach trzeba dodać przede wszystkim krzem, bor, kolagen
  I askorbinian sodu z MSM.
  Bołotow proponuje jeszcze żywokost, nazwa jest wymowna.
  Przy ubytkach w uzębieniu (też kość) potrafi działac 'cuda'.
  W synergii z sola kamienną i ziołami, polecam lekturę.

  Za twardość skorupki jaja np. nie odpowiada wapń, tylko krzem..

  • dlatego, że mój tato ma 85 lat i problemy z połykaniem. Saszetki dla niego to dobre rozwiązanie. A o tych cudach co piszesz, doczytam.

 12. a zęby to nie kości:) ale twarde twory anatomiczne w jamie ustnej. Stanowią element układu trawienia a nie układu kostnego:)

  • Zęby są zbliżone budową anatomiczną, twardościa do kości, przez naturalnych
   określane są w ten sposób.
   Nie sprzeczałbym sie o szczegóły,.
   Rzeszotowienie kości i zębów ma identyczne przyczyny. 😉

 13. Aga
  żadne cuda i wszystko w proszku tanio kupisz, pieknie rozpuszcza się w wodzie.
  Rób ojcu kąpiele z płatkami magnezowymi (25 kg najlepiej kupić), solą, i
  wywarami z roślin krzemowych (skrzyp, pokrzywa, rdest).
  Podgotuj na wieczór kilka łyżek suszu lub świeżego (teraz w bród tego chwastu jest)
  i zostaw na kilka godzin, wtedy sie uwolni spokojnie.
  Albo wieczorem na poranna kąpiel.

  Mozesz smarować Biszofitem Połtawskim (też ma bor, krzem w składzie)
  http://www.biszofit.info/index.php/sklep/promocja/biszofit-1kg-solanka-wiaderko-1l-ekstrakt-sosnowy-1l-biszofit-poltawski-profi-detail
  To kupiłem małżonce na żylaki, pajączki, ale na razie smaruje Avilinem.

  I przy zrostach, regeneracjach pourazowych MAGNEZ!
  Polecam lekture tego podr,ecznika dr Sircusa, nie pożałujesz:
  http://www.nieprzeczytane.pl/Leczenie-magnezem,product860997.html

  • Dzięki, Pierwsze słyszę o biszofcie. Czy to pomaga również na krwiaki? Bo siniak jest na 1/4 pleców (w opisie liczne złamania żeber). O magnezie słyszałam i polecano mi jakiś w spraju/ ale też podany zewnętrznie, a nie do połykania. Podobno lepiej przyswajalny. Próbowałam jak działa na sobie/ szczypie w popsikanym miejscu. poza tym nie umiem ocenić działania.

 14. Tak : krwiaki pourazowe, żylaki, obrzęki.
  TYlko nie biszolin, musi być oryginalny Biszofit.

  Olejek rycynowy tez bywa bardzo skuteczny – okłady.

  ==Świetnie działa nazywa się Biszofit Połtawski
  Występuje pod różnymi postaciami jako roztwór, maść i żel. Ma bardzo ciekawy skład . W aptekach są podróbki pod nazwą Biszolin , być może skład podobny , ale to nie to.
  Hakorośl i Biszofit wykazują silne oddziaływanie synergiczne – ich jednoczesne współdziałanie gwarantuje większy łączny efekt niż suma ich efektów działania osobnego.

  Wskazania

  artretyzm, dna moczanowa
  zapalenia stawów kończyn i kręgosłupa
  zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (choroba Bechterewa)
  reumatoidalne i odczynowe zapalenie stawów
  zwyrodnienia układu kostnego
  zapalenie korzonków nerwowych kręgosłupa (lumbago, postrzał, rwa kulszowa)
  zapalenie kaletek maziowych
  mięśniobóle, nerwobóle i urazy nerwów obwodowych, przykurcze mięśniowe w tym u dzieci z porażeniem mózgowym
  bóle pleców, kolan, bioder, barków itp. (artroza)
  osteochondropatie i dyskopatie kręgosłupa
  zapalenie kłykcia, narośl kości piętowej (ostrogi)
  rozrosty kości (halluksy)
  zespoły bólowe szyjne, barkowe i lędźwiowe
  bóle reumatyczne tkanek miękkich
  choroby pourazowe: krwiaki, stany bólowe i obrzękowe po zwichnięciach, złamaniach i stłuczeniach, rozciągnięciach i pęknięciach wiązadeł i ścięgien mięśni
  choroby układu naczyniowego: schorzenia naczyń obwodowych, zakrzepowe zapalenie żył, niepękające żylaki kończyn dolnych

  Działanie:

  Tonizuje, wygładza i ożywia skórę, nasyca minerałami i mikroelementami. Przywraca równowagę mineralną skóry. Zmiękcza nagniotki i odciski.

  Daje bardzo dobre efekty w leczeniu dolegliwości i chorób układu ruchowo-oporowego. Pomaga przy problemach reumatycznych, problemach ze stawami, więzadłami i kręgosłupem, a także skurczach mięśni, obrzęku mięśni i stawów.

  Działa łagodząco przy stanach zapalnych.

  Zaleca się do stosowania przy ostrodze piętowej, halluksach, następstwach stłuczeń oraz siniakach.

  Posiada właściwości kosmetyczne skutecznie wspomagając walkę z wszelkimi dolegliwościami skórnymi.

  Nadaje się do stosowania po ciężkiej pracy fizycznej i wysiłku sportowym.

  Skład:
  Zawiera roztwór chlorku magnezowego o wysokiej mineralizacji 400 g/l (czego nie ma żadne inne źródło mineralne) oraz ponad 30 mikro- i makroelementów.

  Magnez – poprawia krążenie i zapobiega zakrzepicy tętnic, jeden z minerałów biorących udział w budowie tkanki kostnej, wpływa korzystanie na stan skóry (do 100g/l),

  Bor – stymuluje procesy przenikania substancji przez skórę do wnętrza komórek, działa leczniczo przy stanach zapalnych obwodowego układu nerwowego (zapalenie korzonków, rwa kulszowa),

  Potas – niezbędny element do zachowania prawidłowych funkcji mięśni i nerwów (jego niedobór może doprowadzić do ogólnego osłabienia organizmu, w tym osłabienia pracy mięśni, a nawet do paraliżu),

  Jod – ma działanie odkażające, aseptyczne, usuwa nagromadzone w organizmie substancje toksyczne, bierze udział w procesie przemiany międzykomórkowej (zapalenia skóry, artretyzm),

  Krzem – korzystanie wpływa na układ kostno mięśniowy, budowę kości, chrząstek,

  Inne mikro- i makroelementy wspomagające działanie preparatu.

  Stosowanie: wmasować w skórę.==
  http://davidicke.pl/forum/specyfiki-zdrowotne-warte-polecenia-t15362.html?hilit=biszofit#p199051

 15. Witam. Ja sie suplementuje wit. D3 w ilosci 2500 jedn. + wit. K2 MK7 100 mcg + wit. A 5000 jedn. Witaminki dobrej jakosci firmy Swanson. Czuje sie bardzo dobrze i wogole nie choruje. Mam tylko mala watpliwosc czy dobralem odpowiednia dawke wit.A. Jesli ktos moglby cos doradzic to prosze o info. Dziekuje i pozdrawiam 🙂

  • Witam! Ja zazywam podobne witaminy. D3 10.000 jednostek plus K2 MK7 200 mg. Do tego duza dawka wit. A 10.000. Magnez. Produkty firmy Swanson. Dobra tez jest firma Solgar ale produkty drogie. Badalam poziom wit. D. Mam 91 ng/ml. Nie choruję. Grypa jest mi obca.

  • Z witaminą A należy uważać, gdyż ona kumuluje się w organizmie. Lepiej poszukać informacji o niej, bo co za dużo to…;-)

  • Uważaj z witaminą A, ponieważ ona gromadzi się w organizmie i można ją przedawkować. To nie jest tak samo jak z witaminą C, że nadmiar organizm natychmiast usuwa.

 16. Witam,
  mam pytanie, otóż poziom witaminy d3 wyszedł mi na poziomie 8 ng/ml (tragedia) , mam tabletki d vitum forte 2000 i chciałaby zapytać czy dwie tabletki dziennie to optymalna dawka w moim przypadku ?
  Aha i jeszcze jedno, czy wzrost poziomu witaminy d3 moze wpłynąć na pracę tarczycy ? Moje tsh waha się w okolicach 3-3,5 i chciałabym je obniżyć bez leków, zastanawiam się czy jest to jakkolwiek skorelowane ze sobą.

  Z góry dziękuję za odpowiedź i za całą stronę – kopalnię wiedzy 🙂

 17. Pochodzimy od czarnych ekkkhhhhm… Prada jest taka ze co chwila powstaja nowe teorie naukowe po to by je w przyszlosci obalac tak jak ten swiat naukowy wyglada na dzien dzisiejszy jak i dzisiejsze problemy z niewiedza. Brak witaminy D to jedna z wielu przyczyn a co maja powiedziec eskimosi? Lubie czytac ale ten blog zszedl juz nieco ponizej i karmi tym co karmi… Wole ksiazke.

 18. Witamina D? Slonce? E tam, bzdury, jakos eskimosi zyja, niech mnie tam no pokaze kto slonce u nich 😀
  A tak powaznie to teraz kazdy ma niedobory wszystkiego. Zdziwilibyscie sie, gdybyscie wiedzieli ile aptek zyje z suplementow…

 19. Nawet oni musza mieć wit.D, przeanalizuj dietę..
  Nikt rozsądny nie kupuje aptecznego badziewia.

  • suplementy to niekoniecznie badziewie. Ja sobie chwalę D-Vitum forte – sprawdza mi się kolejny sezon. Badania potwierdzają, że niedoboru już nie mam.

 20. Moja mama ma 76 lat. Szczupła, dbająca o siebie, spacerująca 3 razy w tygodniu, przestrzegająca dietę, tak w granicach rozsądku. Od ok. 16 lat dokuczało jej nadciśnienie, od 11 lat cukrzyca typu 2 – brała insulinę i to dużo. Często miała problemy z unormowaniem poziomu cukru, oraz skoki ciśnienia, dość poważne. Tak było. Teraz od prawie 2 miesięcy nie zażywa leków na nadciśnienie, cukrzyca się cofnęła!!!. Lekarze zaskoczeni. Niestety nie przyznała się im skąd taka u niej .poprawa, nie pozwoliłam jej na to. A teraz najważniejsze – od czerwca 2016 systematycznie!!!!!! bierze wit. D3, wit.K2 i moczy nogi w magnezie. Fakt trochę trzeba było poczekać na efekty brania tych witamin, ale było warto. Do tego zestawu dołączyłam teraz wit. E [ od stycznia] , bo jeszcze cholesterol ma podwyższony, a okazało się, że te witaminy i Mg na niego nie podziałały, tak jak myślałam. Wszystkie produkty są firmy PROVED. Fakt – drogie, ale działają i nie będę szukać innych zamienników. O tym zestawie witamin i jak je zażywać można poczytać w czasopiśmie Harmonia z 2016. Ja też je stosuje. Nie mam jednak żadnych przewlekłych dolegliwości [ na szczęście], więc na sobie trudno jest mi stwierdzić ich skuteczność oprócz tego że nie choruje… Jednak moja mama jest znakomitym przykładem, że to działa. Najważniejsza rzecz, by zażywać witaminy systematycznie, no i oczywiście w to wierzyć, że działa. Ile musiałam się nagadać, to moje 🙂

  • Hej 😉 Witam na mojej stronie. U mnie w rodzinie każdy bierze D3 i K2 😉 Babci lekarz to zalecał, mówiąc wprost o tych dwóch witaminach i by pomóc sobie także w sposób naturalny. Mówił jej też o doktorze Ziębie i jego publikacjach, na co moja mama będąca z nią na wizycie doznała szoku. Ja biorę 175 mcg D3 i 300 mcg K2. W maju zmniejszę dawkę do 125 mcg.

   • W aptece farmaceutka powiedziała, że dobowa dawka witaminy K2MK7 tylko 100 mg, bo większa ilość grozi przedawkowaniem, dlatego też przy zażywaniu witaminy D3 najlepiej kupować osobno witaminę K2MK7.

 21. Dziękuję za ten wpis. Ja sam dopiero niedawno korzystam z dobrodziejstwa witaminy D3, przetestowałem mnóstwo produktów, ale z czystym sumieniem mogę polecić póki co tylko angielską witaminę D3 BG Lab. Polecam o niej poczytać, bo warto. Pozdrawiam

  • Co w niej takiego szczególnego?
   Cholekalcyferol to prosta substancja.
   Aby był faktycznie w suplu, bo bywa, że wcale
   go nie ma.
   Sprawdzić trudno, trzeba mieć spektrometr.
   U weterynarzy można kupić koncentrat i samemu wymieszać z olejem.
   Koszty znikome, jakość 1 klasa.
   Sprawdzony w Polsce na spektrometrze, import z USA.

 22. Wybacz, ale dziewczyny są w ciąży, a ”fachowcy” każą odstawić witaminę c , bo rozrzedzi krew???
  Witaminą D3, magnezem?

  Jest coraz więcej światłych lekarzy, ale większość bez zmian,
  a już przełożeni to szczyty korupcji i niekompetencji..

  ”Na 300 pacjentek ciężarnych będących pod opieką dra Klennera przyjmujących zalecane przez niego dawki witaminy C podczas ciąży (4 g w pierwszym trymestrze, 6 g w drugim i 8-10 g w trzecim, z czego niektóre panie miały większe niedobory i wymagały podawania większej ilości np. 15-20 g na dobę):

  – żadna pacjentka nie poroniła
  – wszystkie miały poród lekki, krótki oraz mniej bolesny
  – po porodzie nie doszło do krwotoków w ani jednym przypadku
  – dzieci tych pacjentek były silniejsze, zdrowsze i miały większą masę urodzeniową (maluszki te były w klinice nazywane pieszczotliwie „vitamin C babies”) niż dzieci pacjentek nie będących pod opieką dra Klennera i nie biorących podczas ciąży dodatkowych ilości
  witaminy C.”
  http://www.akademiawitalnosci.pl/qa-001-najczestsze-pytania-na-temat-witaminy-c/

  ”w 1966 r. grupa kobiet ciężarnych, chcąc zapobiec wystąpieniu wu swych dzieci wad genetycznych
  wywołanych brakami wapnia, przyjmowała 100.000 I.U wit.D dziennie przez CAŁY CZAS TRWANIA CIĄŻY.
  Wszystkie dzieci urodziły się zdrowe!
  Należy zaznaczyć (!), że kobiety przyjmowały wit.D2.

  (D2 ma między 1/4 a 1/16 mocy wit. D3.) – czyli między 6.250 a 25.000 I.U D3.

  bigfarma rozdmuchała ryzyko zatrucia wit. D do niesamowitych rozmiarów pomimo
  wieloletnich badań, które tego nie potwierdzają (Pubmed)

  Równocześnie z odkryciem dobroczynnych włąściwości wit.D3, wprowadzono w przemyśle
  ”jednostkę międzynarodową” w celu dezorientacji konsumentów. (25 mg= 1000 (!) I.U .. Jak brzmi..

  Jednocześnie wypuszczono na rynek 3 leki antynowotworowe Dalsol, Deltalin i Drisdol.
  Te trzy leki to wit D3 w dużych dawkach- 50.000 I.U.. (sic!)

  W latach XX-tych wit. D była tematem ożywionych debat.
  Rząd USA zamówił na Illinois University 9-letnie (!) badania jej toksyczności.
  Popularna nazwa tych badań to tzw. raport Stecka z 1937 r.
  Badanie objęło 773 osoby i 63 psy…

  Wyniki raportu: ” uczestnicy eksperymentu otrzymywali dawki 200.000 I.U i więcej dziennie
  przez okres od 7 dni do 5 lat.
  Nie odnotowano żadnego zgonu. jeden z autorów przyjmował 300.000 I.U dziennei przez 15 dni
  bez żadnych skutków ubocznych.

  Dotyczyło wit D2, przeliczając zgodnie z powyższym to dawki od 12.500 do 50.000 I.U.”
  http://www.ceneo.pl/42726140

  Dlaczego lekarze teraz tego nie wiedzą?…
  Nie chce się czytać?

  ”ale również w pracy opieram się na badaniach naukowych. ”
  Których? Bo jak widać nie wszystkich.
  Dietetycy i lekarze korzystają z tych samych materiałów.

  ”Medycyna konwencjonalna powinna iść w parze z niekonwencjonalną. ”

  Jest jedna medycyna – skuteczna.

 23. poza tym zauważ że to są opinie dr.n. med. – lekarza!
  Nie ma co się oburzać, a walnąć w piersi i zacząć się uczyć.

 24. Kwestia podawania witaminy d ma swoich zwolenników i przeciwników, jedni twierdzą że jest potrzebna (jestem w tej grupie) inni, że to naciąganie przez koncerny farmaceutyczne..najlepiej obserwować swój organizm i sprawdzać przynajmniej 2 razy w roku poziom, choć faktycznie to badania płatne (koszt ok. 70 zł), to warto, żeby pozbyć się wątpliwości. Dzięki temu ja wiem, że robię dobrze podając dziecku 2 kapsułki bobika d tj. 20 mcg (800 j.m.), żeby zapobiec ewentualnej krzywicy i innych związanych z niedoborem dolegliwości, sama mając 76 ng/ml póki co nie zażywam , ale w okresie jesiennozimowym, kiedy aura nie sprzyja naturalnej skórnej syntezie witaminy d z pewnością sięgnę po jakiś suplement.

 25. Ja wierzę w dobroczynne i ważne właściwości witaminy d, tez podaje dzieciakom bobik d, sama też suplementuje witamine d i mam więcej energii.

 26. Bardzo duże te dzienne normy. Trzeba pamiętać, że witaminę D można przedawkować, nadmiar powoduje duże stężenie wapnia we krwi, przez co pierwiastek odkłada się w nerkach i naczyniach. Objawy przedawkowania to: nudności, ból mięśni, uporczywe swędzenie skóry czy nadmierna potliwość. Ustępują one jednak, gdy w odpowiednim czasie odstawimy witaminę D. Należy być czujnym, uważnie obserwować swoje ciało i zachować zdrowy rozsądek.

  • Tak się dzieje jak się zażywa witaminę bez K2MK7 z natto. To ona kieruje wapń do kości i nie ma niepotrzebnego zalegania w naczyniach, nerkach czy mięśniach.

 27. „Ten, kto będzie szukał wiedzy, kto będzie dbał o zdrowie, kto będzie ciągle poszerzał swoje horyzonty myślowe – przetrwa. Głupcy i typowe „telewizyjne zombie” umrą, nie osiągając nawet 50 roku życia. Taki tragiczny los czeka moje pokolenie”

  Zawsze tak było, jest i będzie – to się nazywa selekcja naturalna ;]

  Polecam gorąco łykać wit. D, C i inne pierdoły w tabletkach z których każda zawiera przeciwzbrylacz – tzw. sole magnezowe, czy bardziej naukowo stearynian magnezu – substancję, która skutecznie i nieodwracalnie uszczelnia błonę śluzową żołądka oraz jelit, przez co żadne substancje odżywcze nie mają szans na wniknięcie do układu krążenia….

  • Czy tak trudno sięgnąć po pomarańczę, awokado, szpinak, garść orzechów, ser o.O ?
   Wszystko, czego potrzebujemy daje nam natura, trucizny typu tabletki czy szczepionki nie są wytworem natury, wystarczy się nie rozmnażać jak bezroumne karaluchy to i miejsca w ciepłych krajach dla wszystkich wystarczy i nie będzie epidemii bo powodowane są przegęszczeniem, nie da się być zdrowym, jak się kiśnie w kawalerce z 4 dzieci…

   • Zanim kupiłam D3, sprawdziłąm skład i wybrałam najprostszy: D3, oliwa i zelatyna. żadnych stearynianów. Naturalne pożywienie ma za mało Wit D, nawet ser żółty i jajka:(

 28. Chyba nikt tu nie wspomniał, że wraz z Wit D 3 konieczne jest dostarczanie Wit K2. Tej samej, którą w minimalnych ilościach wytwarza nasz organizm. Bez niej wapń osadza się w żyłąch i nerkach- to dlatego ostrzegają nas przed nadmiarem Wit D3. Żeby nie obciążać się łykaniem kolejnych tabletek, można zjeść w trakcie posiłku coś naturalnie kiszonego: ogórek, garść kapusty.
  Link do artykułu: http://www.akademiawitalnosci.pl/witamina-d-brakujacy-kawalek-twojej-ukladanki-zdrowia/

 29. Odnosząc się do artykułu. Biorę UWAGA 50 000 I.U. D3 dziennie i UWAGA żyję! Obecne normy laboratoryjne określające poziom powyżej 100 ng/ml za potencjalnie toksyczny są śmieszne. Mam ponad 120 od jakiegoś czasu i nigdy nie czułem się tak dobrze.

 30. Witam mój syn ma wynik 26 ng ma 13 lat bierze 1000 /1 tabletkę dziennie od pażdziernika ile Pana zdaniem powinien przyjmować dziennie tabletek

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.