Afery

Szokująca wypowiedź Donalda Tuska: „musimy zaakceptować naszą niemiecką przeszłość”

Szokująca wypowiedź Donalda Tuska: „musimy zaakceptować naszą niemiecką przeszłość”

Warto zwrócić uwagę na to, co powiedział pan premier Donald Tusk gdy był z wizytą w Opolu. Jego wypowiedź cytował portal o jakże znamienitej nazwie „Portal Niemców w Polsce”. Dziwne jest to, iż polskojęzyczne media, przeznaczone dla tubylczej, nadwiślańskiej ludności, jeszcze o tym nie mówią.

Jednak i to się zmieni wraz z likwidacją resztek tego autonomicznego, nadwiślańskiego regionu UE, gdy zostanie on wcielony np do Republiki Federalnej Niemiec. Już nie nawet jako „województwo” UE, ale jako integralna część Niemiec. O to się toczy bowiem gra.

Na ostatnim spotkaniu w Opolu stawili się Norbert Rasch – przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim – oraz ks. dr Arnold Drechsler – germanofil, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej.

Donald Tusk był uradowany faktem, iż region Opolski jest faworyzowany przez fundatorów UE, i że z budżetu są wysyłane ogromne dotacje dla szkół niemieckich. Później pan premier Tusk powiedział:

Cytuję: „Dla wszystkich nas odpowiedzialność za niemieckie dziedzictwo jest ważna. Musimy zaakceptować naszą niemiecką przeszłość.
(…)
Opolszczyzna stała się liderem, który daje bodźce do działań strategicznych i doraźnych

Wezwał do wyzbycia się kompleksów związanych z niemieckością oraz zaakceptowania niemieckiej przeszłość jako przeszłości własnej.

Czy chodziło mu o germanizację Polski lub likwidację resztek tego, co zostało z naszego państwa? Odpowiedź domyślna.

W naszym kręgu kulturowym – w Europie – panuje przekonanie, że elity danego państwa to najbardziej inteligentna i znacząca część społeczeństwa. Elity państwowe mają być tymi obywatelami „naj” pod każdym względem. Cóż, jakie mamy elity, każdy widzi. Czy to oznacza, że Polacy są tacy, jak elity – proste, nieociosane, zaprzedane zagranicznym interesom, łatwe do kupienia?

Z tym się nie zgodzę, choć z drugiej strony, formalnie, od 25 lat jesteśmy demokratycznym państwem prawa, i niemożliwością jest, by władze zdobyli u nas uzbrojeni w kałasznikowy kanibale, jak to bywa w państwach afrykańskich. Prawda jest jak zwykle pośrodku.

Pozostaje jeszcze zadać pytanie: czy ta wypowiedź Donalda Tuska na Opolszczyźnie nie była aby tzw. freudowską wpadką? Czy nie było to typowe przejęzyczenie ze względu na niemieckie korzenie pana premiera?

Autor artykułu poza wyraźnie zaznaczonymi cytatami: Jarek Kefir

Możesz mnie wspomóc. Pomoc Was, Czytelników jest kluczowa jeśli chodzi o niezależność stron takich jak moja.

Dotacje są całkowicie dobrowolne i nieobowiązkowe, w przeciwieństwie do różnych “gazetoidów” typu GW czy Rzeczpospolita, gdzie za dostęp do artykułów w internecie trzeba wykupić abonament lub wysłać SMSa.
Szczegóły podałem poniżej, w linku zaznaczonym na niebiesko. Serdeczne dzięki!

http://jarek-kefir.com/wsparcie/

5 odpowiedzi »

 1. Jarku prosze nie porownuj sie z takim pismakiem jak ,,Fakt„,ktory pisze tylko o tanich sensacjach bo przestane Cie czytac,mysle ze stac cie na wiecej niz lapanie za slowka …gdzie powiedzial cos niejaki Donald Tusk….a swoja droga czy naprawde myslisz ze ktos by dzisiaj kupic chcial taka Polske????z takimi dlugami? Kto ma rozum niechaj mysli 😉

 2. z Amber Gold mu nie wyszło… to kombinuje z Niemcami.
  Zrobią nam super autostrady jak w Niemczech.
  Ciekawi mnie tylko czy też będą bezpłatne jak w RFN,
  i z limitem predkości 250km/h.

 3. „czy naprawde myslisz ze ktos by dzisiaj kupic chcial taka Polske????z takimi dlugami? Kto ma rozum niechaj mysli ;)”
  Kupujący nie będzie spłacał długów.Kupujący wykupuje pewną przestrzeń działań.Nie zasila kasy ale staje się właścicielem hipotetycznie zadłużonych aktywów -i to wszystko za bezcen.Ma tanią siłę roboczą,ulgi podatkowe,firmę za granicą-tam płaci podatki i z tamtych banków dostaje kredyty.Tu kupuje jedynie moce przerobowe i rynki zbytu.Po co mu Polska?Jako właściciel musiałby dbać o dobra firmy(Polska) a jak jej nie posiada a działa kapitałowo w sferach zbankrutowanego kraju to jest bogiem.
  Każdy rynek towaru czy usług jest wyceniony.Czy to rynek płatków zbożowych,kafeterii,elektroniki,usług bankowych,stalowni,górnictwa miedzi,cynku,ołowiu,siarki,węgla ,ropy,srebra-wszystko jest wycenione.Wchodząc w interes wiesz ile jest wart cały rynek tego produktu.Wycenia się go na dany kraj,kontynent świat.To jest tylko matematyka w podstawowym zakresie.Czysta kalkulacja wydatków i wpływów.Resztę stanowi ciemna strefa-przekupstwo kosztuje.To również jest wycenione-ile kosztuje ustawa?Bajońskie kwoty a jednak wiadomo ile.A jednak kupują w naszym kraju-kraiku.Mało tego-będą kupować jeszcze więcej.Jest tu tanio- w przeliczeniu na wydajność pracy i inwestycji,rynek łatwo uczynić chłonnym .

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.