Religia Korwina Mikke (liberalizm) to ludobójstwo dokonywane na Polakach

Religia Korwina Mikke to ludobójstwo dokonywane na Polakach. „170.000 samobójstw z powodu biedy w latach 1990-2012, to hekatomba”

JKM wolny rynek i postawa roszczeniowa

Wpis ten dedykuję wszystkim tym, którzy obecnie, ucząc się w gimnazjach lub liceach, i będąc na utrzymaniu rodziców, wrzeszczą, że pensje w wysokości 800 zł netto to zarzynanie gospodarki.

Prezentuję kilka szokujących artykułów, ukazujących najbardziej pragmatyczne i realne oblicze życia. Oblicze, które jest dalekie od konstruktorów wszelkich ideologii, wszelkich korwinizmów, libertarianizmów, i innych pokrewnych.

Od zarania dziejów jest tak, że obłąkańcy mówią swoje, a życie idzie swoim torem. Tragedią dzisiejszych czasów jest to, że obłąkańcy nauczyli się maskować, i zamiast udawać Napoleonów w szpitalach psychiatrycznych, wzięli się za politykę.

Niegdysiejsze opowiastki o byciu Napoleonem czy Cezarem, zastąpiły ideologie. A sale szpitali psychiatrycznych gdzie przeprowadzano zabiegi elektrowstrząsów i lobotomii – zastąpiły wiece partyjne, telewizja, sejm, senat.

Na „górze” nie ma ludzi, którzy mają realną wizję przyszłości kraju / świata, za to są ślepi i zadufani w sobie fanatycy. Wierzą oni, że uda im się nagiąć chaotyczne, ekspresyjne i nieprzewidywalne życie, do ich na pozór sztywnych i usystematyzowanych urojeń. Pora to w końcu powiedzieć wprost.

Ideologie i religie, czyli Las Vegas parano i obwoźne sadomaso w jednym, dla ubogich duchem, sercem i umysłem

gospodarka i ekonomia JKM

Jest takie powiedzenie: „kwadratura koła”. Według mnie, idealnie pasuje ono do wszelkich prób dopasowania życia do modelu ideologicznego czy religijnego. Religia bądź ideologia jest odpowiedzią przerażonej jednostki z niską samooceną, która usiłuje ogarnąć chaos życia, przyjmując wygodny sposób postrzegania tego życia.

I tutaj dochodzimy do sedna. Czym się różni postrzeganie życia / świata od rzeczywistego obrazu życia / świata? Człowiek nie ma przed sobą całego obrazu świata. Ba. Dostrzegamy mniej niż 0,1% prawdziwego świata. Wiesz dlaczego? Widzenie prawdy o świecie ogranicza nam wiele czynników.

Są to między innymi nasze zmysły. Czy pięć zmysłów na pewno wystarczy do prawidłowego postrzegania świata? A może poprzez wiele czynników – nie wykorzystujemy wszystkich „zmysłów” np tych z dziedziny postrzegania pozazmysłowego? Od dzieciństwa wpaja się młodym ludziom, że telepatia jest niemożliwa.

Zmysł telepatii, który dzieci mają doskonale rozwinięty, jest blokowany, poddawany symbolicznej „lobotomii”. To tak, jakby każde dziecko po urodzeniu poddawać chirurgicznej lobotomii „dla jego dobra” – wykreowałoby to później całe generacje ludzi w ogóle nie odczuwających ludzkich emocji.

Wspomnienia z poprzednich żyć (reinkarnacji) które ma większość dzieci, są przez rodziców traktowane z zabobonnym przerażeniem. A wypowiadające je dzieci straszy się diabłami, sądem ostatecznym, piekłem, ognistymi kotłami i wszechogarniającym swądem siarki. To jeden z powodów, dlaczego większość dzieci zapomina to, co pamiętało z poprzednich wcieleń do 6 roku życia.

Idąc naprzód: matryce podświadomości

podswiadomosc psychika i rozwoj duchowy

Jest to także to, co nam wtłoczono do 18 roku życia. W naukach tajemnych do około 18 roku życia trwa „programowanie” matrycy podświadomości. Nie jest to zależne od Ciebie, a od rodziców, bliskiej i dalszej rodziny, sąsiadów, kapłanów, nauczycieli, środowiska w którym obraca się taki nastolatek, telewizji itp. 99,9% przekonań, poglądów które dziś uważasz za swoje, nie są Twoje, a zostały Ci narzucone, najczęściej przemocą. Niech zgadnę – 99% tych w/w destrukcyjnych przekonań, nie jest zgodnych z Twoim Wyższym „Ja”. Ta matryca podświadomości wgryzła się tak głęboko, że szczerze uważasz narzucony Ci przed laty bełkot za swój i budujesz na nim rzekomo Twoje życie.

Jeśli od dziecka wbijano Ci (a jeśli jesteś Polakiem, na 95-9% wbijano) tematy takie jak: smutek, umartwianie się, śmierć, tortury żydowskiego cieśli na krzyżu, potrzebę pokory, bojaźni, podporządkowania, strach, kult biedy – to takie wzorce będą procentować w Twoim życiu dorosłym.

W zasadzie, cały Okultyzm to nauka o przeprogramowaniu matrycy podświadomości i „zbawieniu” się , „illuminacji” poprzez wgranie nowej. Potężni magowie to ludzie, którzy mają zarówno dużo pieniędzy (wiedzą jak wykorzystywać swoje mocne strony i jak „przyciągać” korzystne sytuacje”) i mnóstwo kobiet (aura uwodziciela-maga, to kobiety ich proszą i występują w roli żebrzących petentów, nie oni).

Dlatego wszystkim Wam polecam już nie drogę „poznania”, już nie drogę ezoteryczną ani nawet new age. Polecam wszystkim drogę Okultyzmu, tego prawdziwego, który zakłada przepracowanie i uświadomienie sobie zarówno swojej dobrej, jak i złej strony.

Czy Jarek Kefir się zdemaskował? Tak, w 100%. A teraz biegnij wkleić ten artykuł na forum anty-NWO z przekreśloną piramidką w logo.

Robię to rozmyślnie i z całkowitą premedytacją. Używając, skądinąd, bardzo słusznej tematyki zdrowia, spisków rządów, geopolityki – dążę ku temu by pokazać prawdziwe znaczenie myślenia religijnego i dogmatycznego. Świat idealny według mnie to świat, w którym nie istnieją religie i ideologie, a jeśli już – to jako martwe, historyczne modele. Takim martwym, historycznym modelem dziś jest faszyzm. Któż z nas nie był przestrzegany przed tym, do czego może taka ideologia, połączona z kultem jednostki, doprowadzić?

Wspinaczka ludzkości na symboliczną „Górę Kalwarii” właśnie trwa, ale po niej, wg nauk tajemnych, nastąpi „wzniesienie”, „illuminacja”, „wniebowstąpienie”.

Prawidłowe postrzeganie świata ogranicza nam też to, co mamy w środku – ego.
-jesteś korwinistą nie dlatego, że doszedłeś do wniosku, że korwinizm odpowiada prawdzie, ale dlatego, że to zaspokaja Twoje ego;
-jesteś socjalistą nie dlatego, że doszedłeś do wniosku, że socjalizm odpowiada prawdzie, ale dlatego, że to zaspokaja Twoje ego;
-jesteś wyborcą PiS nie dlatego, że doszedłeś do wniosku, że poglądy PiS odpowiadają prawdzie, ale dlatego, że to zaspokaja Twoje ego;
-itp itd.

Każda tego typu ideologia zakłada, tak, jak każda religia, archetyp cienia. Archetyp cienia w ideologii to odpowiednik religijnego piekła. Dla korwinisty cieniem będzie socjalizm. Dla socjalisty – prawica. Dla wyborcy PiS cieniem będzie PO.

Z tym, że ten nasz cień, jest.. elementem nas samych. To, z czym się nie zgadzamy, na co się oburzamy, co tak zaciekle i emocjonalnie krytykujemy – jest integralną częścią naszego prawdziwego, Wyższego „Ja”. Tylko my tę część nas samych zepchnęliśmy do symbolicznego „piekła” – do podziemi podświadomości i teraz, z poziomu naszego niby „oświeconego umysłu” bluzgamy i złorzeczymy w jej kierunku.

W rzeczywistości, bluzgamy i złorzeczymy na część nas samych, robimy krzywdę samemu sobie, kiedy spychamy nasz „cień”, kiedy nie chcemy się do niego „przyznać”, kiedy nie chcemy go przepracować.

Przeczytaj także o duchowości, wiedzy tajemnej na mojej stronie:
Potęga podświadomości: mamy w sobie Boga, ale mamy także diabła!
Od nas zależy los Ziemi! Każdy człowiek to odrębny “wszechświat”
Przesłanie do odczuwających cierpienie. Jak się bronić, co robić by było lepiej?
Tajemnice podświadomości: nawiąż kontakt ze swoją matrycą!
Możesz pokonać system! Etapy świadomości i rozwoju człowieka

Patriotyzm, honor i godność człowieka, wiara: idealne programy kontrolne

ZUS i opus dei afera

Patriotyzm jest fikcyjnym, sztucznym pojęciem. Dla ludzi nie ma większego znaczenia, czy są:

pod butem Kaczyńskiego z zarobkami 1600 brutto z biało-czerwoną dekoracją reanimowaną podczas olimpiad czy imprez piłki kopanej;
pod butem Tuska z zarobkami 1600 brutto z z biało-czerwoną dekoracją reanimowaną podczas olimpiad czy imprez piłki kopanej;
pod butem germańskim z zarobkami 1600 brutto pod nazwą Bundesrepublik Deutschland;
pod butem rosyjskim z zarobkami 1600 brutto pod nazwą Priwiślański Kraj;

Przyczyną starć na Ukrainie nie są patriotyczne mrzonki o patriotyzmie i uniezależnieniu kraju od Rosji, ale w 99,9% ekonomia (bieda, niskie zarobki) pokolorowane w 0,1% obłudnym bełkotem wierszokletów, poetów itp, których władze i ideologie zawsze używały by wysyłać lud na rzeź.

Polecam przestać myśleć kategoriami 19 czy wręcz 18 wieku. Teraz mamy wiek XXI i to, o czym lamentujecie na swoich patriotycznych forach anty-NWO, dokonało się dekady temu, często grubo przed Waszymi narodzinami.

-czy wyznawałbyś jakąkolwiek religię, gdybyś wiedział czym jest prawdziwe życie duchowe?
-czy wyznawałbyś jakąkolwiek ideologie, gdyby w naszym kraju wygrała partia całkowicie bezideowa, ale tak regulująca gospodarką, by Polska stała się potęgą gospodarczą?
-czy byłbyś tak gorącym patriotą, nienawidzącym innych nacji, gdybyś miał czarno na białym dowody, że tylko w naszej galaktyce jest miliardy zamieszkanych przez różne istoty rozumne planet?
-czy popierałbyś podziały i nienawiść wewnątrz: planety Ziemia, kontynentów, krajów, województw, miast, dzielnic, a nawet wewnątrz pojedynczych bloków (koalicja dwóch sąsiadów przeciwko trzem innym), gdyby w Twoim państwie, mieście, kilka razy dziennie lądowali przedstawiciele obcych cywilizacji? Gdyby przedstawiali swoje technologie, propozycje, idee, kulturę, sztukę, fakty z życia codziennego na ich planetach?

jj

Wracając do prowokacyjnego tytułu tego artykułu – oficjalna definicja słowa ludobójstwo (Wikipedia):

Cytuję: „Artykuł II Konwencji definiuje ludobójstwo jako czyn „dokonany w zamiarze zniszczenia w całości lub części grup narodowych, etnicznych, rasowych lub religijnych, jako takich:
a) zabójstwo członków grupy
b) spowodowanie poważnego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia psychicznego członków grupy
c) rozmyślne stworzenie dla członków grupy warunków życia, obliczonych na spowodowanie ich całkowitego lub częściowego zniszczenia fizycznego
d) stosowanie środków, które mają na celu wstrzymanie urodzin w obrębie grupy
e) przymusowe przekazywanie dzieci członków grupy do innej grupy”

Za: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludob%C3%B3jstwo

Punkty b) i c) są realizowane przez liberalizm i jego mutacje, np neoliberalizm. Neoliberalizm powinien być zdelegalizowany tak samo jak narodowy socjalizm Adolfa Hitlera, i mieć swoją „Norymbergę”.

Neoliberalizm – na zakończenie:

wolny rynek i liberalizm

Dla jednego trucizna jest gorzka i ją krytykuje, dla innego jest słodka i boska w smaku, więc ją zachwala. Dla innego jest neutralna w smaku i nie wypowiada się w tej kwestii.
Co nie zmienia faktu, że trucizna jest trucizną i konsekwencje jej zażycia poniosą wszyscy 3 wyżej wymienieni ludzie, o ile ją zażyją.
Nie ufaj temu, co mówią Twoje zmysły, emocje, odczucia. Staraj się przede wszystkim poznać fakty.
(Z inspiracji komentatora Pokręcia xD )

Cytuję: „Kiedy wprowadziliśmy do organizmu państwowego truciznę liberalizmu, cały jego ustrój polityczny uległ zmianie, państwa zapadły na chorobę śmiertelna, na zakażenie krwi. Nie pozostaje, jak oczekiwać końca ich agonii

Cytuję: „
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy „do ludności”, „do żołnierzy”
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak

W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę

Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem,
I judzić „historyczną racją”,
O piędzi, chwale i rubieży,

O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,

Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę – bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,

A stado dzikich bab – kwiatami
Obrzucać zacznie „żołnierzyków”. –
– O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!

Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z panami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,

Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne

Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!

I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
„Bujać – to my, panowie szlachta!”

Autor: Julian Tuwim, poeta, artysta, wizjoner

Autor powyższego wstępu, poza wyraźnie zaznaczonymi cytatami: Jarek Kefir

Możesz mnie wspomóc. Pomoc Was, Czytelników jest kluczowa jeśli chodzi o niezależność stron takich jak moja.

Dotacje są całkowicie dobrowolne i nieobowiązkowe, w przeciwieństwie do różnych “gazetoidów” typu GW czy Rzeczpospolita, gdzie za dostęp do artykułów w internecie trzeba wykupić abonament lub wysłać SMSa.
Szczegóły podałem poniżej, w linku zaznaczonym na niebiesko. Serdeczne dzięki!

http://atomic-temporary-22196433.wpcomstaging.com/wsparcie/

Portal Jarka Kefira na facebooku:

W moim cyklu publikacji pod tytułem “Laboratorium Ziemia” przedstawiłem pewną zaskakującą koncepcję tłumaczącą działanie i prawa wszechświata.

Mówi ona, iż rzeczywistość w której żyjemy, została wygenerowana nie wiadomo jaki czas temu, jako eksperyment, doświadczenie, którego końcowy wynik nie jest wcale taki pewny..

Bóg – Kreator, “generator” tej wielkiej przestrzeni – Uniwersum – nie kocha nas i nie ma na celu wysłuchiwania naszych modłów i żalów, określił nam pewne mechanizmy, zasady, prawidła, i jest zajęty ciągłą kreacją nowych przestrzeni.

Poniżej linki do tych artykułów:
Dokąd zmierza nasza cywilizacja?
Czy ta planeta jest więzieniem?
Nasze przekonania to nasze więzienie
Jaka jest natura życia, wszechświata, naszej egzystencji na Ziemi?


Poniżej 2 artykuły z serii: „Jak przeżyć za płacę minimalną”? Dedykuję to libertarianom i zwolennikom Janusza Korwina Mikke w 99% będących na utrzymaniu rodziców…

janusz korwin mikke gospodarka i ekonomia w polsce

Jak przeżyć za płacę minimalną?

Cytuję: „Postanowiłem wziąć udział w akcji „Jak przeżyć za płacę minimalną?” mojej redakcyjnej koleżanki Justyny Niedbał . Tu się nie ma z czego cieszyć. Tu trzeba płakać.

Płaca minimalna w Polsce wynosi tylko 1237 zł netto. To jeden z najgorszych wyników w UE. Równocześnie minimum socjalne jest wyższe tylko o 100 zł z hakiem. Gdy nie masz rodziny, dzieci i zobowiązań to przeżycie za takie pieniądze jest nawet wykonalne bez większego problemu. Jest skromnie, bo skromne, ale na piwo starczy. Gorzej, gdy człowiek wchodzi w dorosłość i uświadamia sobie, że to co było akceptowalne w akademiku, w szarej rzeczywistości zamienia się w traumę dnia codziennego. Po opłatach za mały pokój na końcu świata, rachunek za najtańszy telefon i bilet miesięczny w portfelu pozostaje już naprawdę niewielka kwota.

Szczerze współczuje ludziom, którzy nie mogą dostać lepiej płatnej pracy nawet pomimo często wysokich kwalifikacji. Wiem to, znam to z autopsji. Byłem świadkiem jak wielu moich znajomych, przyjaciół i często ludzi drogich w moim życiu nie może poradzić sobie z męczącą pracą, z której jedyną satysfakcją jest przeżycie kolejnego dnia.

Pocieszanie zapłakanego i załamanego człowieka też kosztuje. Najwięcej, gdy nie możesz lub nie umiesz pomóc. Proszę zapomnieć o wakacjach. Proszę zapomnieć o wycieczce jednodniowej w góry. Może się Pan / Pani pozachwycać roślinnością w pięknym parku z fontanną za 6 mln zł (współfinansowaną ze środków UE).

Najbardziej cyniczny był „dodatek stażowy” w ramach PO Kapitał Ludzki – wstyd przyznać, że na ochronę świerszcza wydajemy więcej niż na ukochane dzieci, które przekonać do pozostania w kraju mają słowa, że będzie lepiej. „Jeszcze jeden wpis w CV i zwiększą mi się dochody”. W Psiej Wólce, gdzie stopa bezrobocia wynosi 30%, a mama i tato łącznie mają mniej niż wynosi przeciętna krajowa.

To jest ta druga Polska „B” i jej nie widać w Internecie. Słuchać jej szepty na ulicy i tupanie nóg na mroźnych przystankach. Do tych ludzi przychodzi cwaniak w garniturze i mówi – Wasz głos na mnie, to Wasz sukces. Będzie dobrze, będą niskie podatki, będzie prościej. – A o czyj interes tak naprawdę Ty walczysz? – Podatku mogę zapłacić i 90%, byle z tych 10% stać mnie było na utrzymanie rodziny – cała prawda o ekonomii polskiej wsi.

W social mediach nie używa się wulgaryzmów. Social media to nie życie. Kto na facebooku pisze, że jest biedny, nie ma pieniędzy na mieszkanie i siedzi tu tylko dlatego, bo nie wie co zrobić? Nikt. Mdli mnie na myśl o marketingu w Internecie. Tacy profesjonalni. Tacy zakłamani. Tacy „biedni nowocześni”. Na polskich ulicach rządzi przekleństwo wypowiadane na głos za każdym razem, gdy trzeba otworzyć portfel. Można też zapłacić zbliżeniowo – wtedy wg banków biedy nie widać.

I tak toczy się życie na suchej bułce i bez kawy z cacao kupionej za 15 zł w pięknej kawiarni. Tu każdy mówi do siebie po imieniu. Tu największym żartem jest cena. Tutaj grosze mają znaczenie. Kultura ogranicza się do filozoficznych westchnień i próby pocieszania samego siebie obserwując zachody i wschody słońca. Pozostają spacery w parkach, gdzie matki z dziećmi w drogich wózkach implikują pytanie – czy mnie będzie kiedyś stać na taki luksus jak potomek? Tarantino nie bawi, Spacey nie zachwyca. Mistrzowie estrady dobijają biedaka, który kulturę kocha, ale kradnie ją w największej wypożyczalni świata.

A różnica między ludźmi to często tylko łut szczęścia. Dlaczego Ty masz, a ja nie? – Mamy takie same wykształcenie, takie same oceny, wiemy podobne rzeczy i mamy podobne zainteresowania. Dlaczego Ty masz szczęście, a ja muszę szukać swojego na emigracji? To jest właśnie wielka tragedia społeczna, której zza iPada poseł nie ujrzy.

Tutaj, proszę Państwa, nie ma miejsca na nowoczesne metody motywacji za pomocą tajemnej amerykańskiej metody – trzy kroki do uszczęśliwienia pracownika. Jedyna motywacja to podwyżka – koniec dyskusji.

I zgodnie z obietnicą rozpoczynam eksperyment jak przeżyć za płacę minimalną.

Dzień pierwszy – płacę za mieszkanie.
Dzień drugi
– idę po chwilówkę”

Źródło: http://lukaszpiechowiak.blogbank.pl/2014/02/18/jak-przezyc-za-place-minimalna/


Nie stać nas na najtańszą żywność

Korwin Mikke ekonomia i przedsiebiorczosc

Cytuję: „Za większość produktów płacimy mniej niż konsumenci w innych krajach w Europie – wynika z danych firmy Euromonitor International, które publikuje „Rzeczpospolita”. więcej »

W trudnej sytuacji znajdują się także mieszkańcy województwa dolnośląskiego (20 proc. ubogich). Wrocław jest jednym z najbogatszych miast w Polsce, ale w innych rejonach województwa, np. w Wałbrzychu czy Jeleniej Górze, jest gorzej.

W lubelskim ludzi ubogich jest 18,95 proc., małopolskim – 18,92 proc., w warmińsko-mazurskim – 18,77 proc., a na Podkarpaciu – 18,56 proc.

 • Porównywaliśmy dwie kategorie biedy: monetarną, czyli dochody ludności i pozamonetarną, czyli jakość życia ludzi – tłumaczył „Dziennikowi” prof. Tomasz Panek. – Jakość życia rozpatrywana w takich kategoriach jak to, czy ludzi stać na wyjazd raz do roku na tygodniowe wakacje, na regularne jedzenie mięsa, drobiu lub ich wegetariańskich zamienników, zupełnie nie pokrywa się z prostą informacją, ile zarabiają – stwierdził.

W porównaniu z krajami Europy Zachodniej płaca minimalna jest u nas bardzo niska. Obecnie wynosi 1386 zł brutto. Ustawowa granica ubóstwa wynosi dla czteroosobowej rodziny 1404 zł. To znaczy, że w rodzinie, w której pracuje jedna osoba i dostaje za nią płacę minimalną, panuje bieda. W 2009 roku najniższą pensję pobierało 10 proc. zatrudnionych”

Źródło: http://biznes.interia.pl/news/pracujemy-za-grosze-na-nic-nas-nie-stac,1584239

duchowosc i wiedza tajemna

6 myśli w temacie “Religia Korwina Mikke (liberalizm) to ludobójstwo dokonywane na Polakach

 1. Oj no ale przecież państwo to też jest bezwzględny przedsiębiorca i nigdy nie daje nic za darmo, w innych krajach dzisiaj z malutkimi wyjątkami też nie jest lepiej niż w polsce z różnych przyczyn.

 2. Od ściany komunizmu do ściany globalizmu z tym samym Karolem Marksem,tylko inaczej bez Boga i bez Ojczyzny,ale z jeszcze większą radykalizacją jego wczesnych myśli :

 3. Jarku Kefirze. Ludzi nie wolno na sile uszczesliwiac, mowiac im jaki jest prawdziwy sens zycia, czym lub kim jestesmy na tej planecie. Zrozumie to moze znikomy ulamek procentu populacji, tej czesci ktora to czuje. Bo nikt inny tego nie zrozumie. Ale mozesz czuc sie wyjatkowo. Taka swiadomosc otaczajacej rzeczywistosci… dystans do zycia na Ziemi i umiejetnosc dostrzegania sensu zycia jest godna podziwu. Obejrzalam ostatnio swietny dokument NationalG obrazujacy jak Ziemia zareagowalaby gdyby nagle znikneli wszyscy ludzie. Jesli jeszcze nie widziales to polecam Aftermath population zero. Dawno nie widzialam tak pozytywnego filmu. Daje nadzieje. Ze w nastepnych wcieleniach gdy juz ziemia sie odrodzi… Tak.. nie zdradzam wiecej 🙂

  1. Hmm, rozumujesz typowo po masońsku, według motta: „Prawda jest jak ogień, można się przy niej ogrzać, ale można się też przy niej sparzyć”.
   To, co ja robię, to próba przekazania prostej i zwartej wiedzy tym, którzy obecnie tkwią w jarzmie ideologii, religii, schematów. Stąd obok artykułów o duchowym rozwoju, znajdziesz artykuły o polityce i straszeniu „końcami świata”, kometami, Nibirami, i innymi 😉
   Myślę, że jak to będzie robić wielu ludzi – to to zaprocentuje. Wystarczy im tylko pokazać, że jest jakaś alternatywa między wyborem: „albo X albo przeciwieństwo X”. Resztę długiej pracy oni wykonają sami, z zapałem. Bo w zasadzie, dalszej pracy nikt za nich nie wykona..

   Nie sądzisz, że to, co jest ukrywane, powinno być powoli, ustawicznie, w taki właśnie sposób pokazywane? „Na świadectwo wszystkim narodom” jak mówi pewna religijna księga” 😉

   Pozdrawiam

 4. Lekarstwo na liberalizm:
  „WYJAŚNIENIE DLA KONIA”.
  Zakładamy, że jakiś człowiek (koncern) ma 10 tysięcy stacji benzynowych (lub sklepów lub innych…), które przynoszą mu określony zysk. Ile on potrzebuje domów? 1, 2, 5? Ilu murarzy zarobi? 1,2,5? I tyle. Co zrobi z nadmiarem bogactwa? Będzie budował imperium finansowe (banki, korporacje), bo nie chce i nawet NIE JEST W STANIE wydać swoich pieniędzy, nawet po zaspokojeniu wymyślnych potrzeb (link). Mało tego, będzie sponsorował kampanie wyborcze politykom w zamian za sprzyjające mu przepisy prawne żeby powiększać swoje imperium i kolonizować następne rynki zbytu… Czy jego pracownicy mogą wybudować sobie domy zarabiając 1500 zł brutto? HA HA HA
  A teraz zakładamy, że jest 10 tysięcy właścicieli pojedynczych (lub kilku) stacji benzynowych (sklepów lub innych…), które przynoszą im określony zysk. Ile wybudują domów? 10 tysięcy? Może 20, bo trzeba pomóc dzieciom. Jak interes dobrze idzie to nawet 30 tysięcy, bo fajnie mieć domek za miastem. Ilu murarzy zarobi? 20 tysięcy? Murarze też chcą sobie budować i urządzać domy, bo mają sporo pracy i ich stać. Nawet swoim dzieciom mogą pomóc. Kupują pralki, lodówki, samochody, ubrania i inne dobra… O, inni zaczynają sprzedawać pralki, lodówki, samochody, ubrania, to też ich stać budować domy… Wzrasta produkcja…
  O jej, nie ma bezrobocia, bo wszyscy są zajęci, pracują kupują, budują, jedzą w restauracjach, bo ich stać…
  O jej, brakuje ludzi do pracy, bo wszyscy są zajęci…
  Trzeba ludzi przyciągnąć do pracy. Tylko jak? Podnieść wypłaty, zaoferować inne świadczenia, bo nie będzie komu pracować… Co? Pracownicy stacji benzynowych dostali podwyżki? To mają zdolność kredytową. Też chcą budować domy, kupować pralki, lodówki, samochody i ubrania, żeby pokazać się znajomym… Istne szaleństwo! Urzędy pracy świecą pustkami. Urzędnicy się zwalniają, żeby zakładać własne stacje benzynowe lub inne interesy, bo jest dużo konsumpcji na rynku… ZUS ma tyle kasy, że obniża składki, urzędnicy dostają podwyżki, żeby nadążyć liczyć kasę w nadgodzinach… Co? Oni też chcą mieć swoje domy? Pralki? Lodówki? Samochody? Kto to wszystko ma wyprodukować? Chyba roboty…
  Teraz szybkie, proste pytanie:
  Pamiętacie ile było w Polsce małych lokalnych prywatnych stacji benzynowych, sklepów w latach 90-2010?
  Ile jest teraz?
  Coś wam to przypomina???
  Większość przejęły koncerny…. Wystarczy zobaczyć loga.
  Przychodzi przedstawiciel koncernu do właściciela stacji i mówi: Sprzedaj pan stację po dobrej cenie, bo jak nie to obok wybudujemy drugą i zniszczymy pana cenami! Starci pan wszystko za darmo, a tak dostanie pan chociaż jakieś pieniądze za to pan teraz ma. Myślicie, że ktoś ma wybór? Ich stać na zaniżanie cen latami, aby tylko wykończyć konkurencję…(potwierdzający sprawę link) (Jeszcze UE pomaga koncernom wprowadzając prawo zaostrzające wymogi środowiska np. wymiana zbiorników itp. link)
  Tak to z grubsza wygląda.
  Źródło:
  http://zdrowykraj.blogspot.com/p/nie-socjalizm-i-nie-ostry-kapitalizm.html

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.