Bulwersujący pomysł władz Piły. Uwiężą jelenie na małej przestrzeni w centrum miasta!

Bulwersujący pomysł władz Piły. Będą więzić jelenie w centrum miasta, na małej przestrzeni

jelenie park pilaTym krótkim felietonem chciałem zasygnalizować pewien problem społeczny i ekologiczny, jaki powstał w mieście Piła położonym na północy województwa Wielkopolskiego.

Władze, samorządy, politycy w Polsce, są znani nie tylko z różnych interpretacji standardów państwa prawa, ale także z totalnie idiotycznych pomysłów – jak tu przypodobać się elektoratowi. A że elektorat jest niewymagający pod względem intelektualnym i każdym innym, stąd pomysły są bardzo różne, nieraz totalnie szalone.

Na tego typu pomysł wpadły władze Piły. Wiadomo, wybory, kampania, kiełbasa wyborcza.. W kraju wódki, cebuli, kiełbasy i pensji 800 zł netto (na czarno) trzeba coś spektakularnego zrobić, by się pokazać. Ot! Zastaw się, a postaw się – typowa dewiza stereotypowego Polaka.

W Pile ma powstać specjalny park w którym mają żyć.. jelenie. Te wielkie ssaki mają zajmować niezwykle wąski skrawek zieleni blisko ścisłego centrum miasta. Oprócz jeleni, mają się tam znaleźć pawie. Koszt całego przedsięwzięcia to aż 700.000 złotych.

Głupie? Chore? Bulwersujące i oburzające? Nie szkodzi, wszak kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami, a kiełbasa wyborcza w Polsce może mieć postać choćby kupy, byle była ona zapakowana w kolorowy, błyszczący papierek. Najlepiej z napisem „made in USA”. (To oczywiście metafora taka).

Oprócz tego, że jest to pomysł ze wszech miar głupi i pokazujący niewrażliwość społeczną samorządowców – należy wspomnieć także o nie mniej ważnym aspekcie ekologicznym. Przecież te zwierzęta będą się tam bardzo męczyć, wyrwane ze swojego naturalnego środowiska, wyrwane z wolności, i zamknięte na tak niewielkim skrawku przestrzeni.

Na jeszcze lepszy pomysł wpadły władze Krakowa, które chcą tam przeprowadzić.. Olimpiadę Zimową za kilka lat. Mieszkańcy zaczęli się organizować przeciwko temu absurdalnemu pomysłowi samorządowców i powstała inicjatywa „Kraków przeciwko igrzyskom” (link).

Zapraszam Was wszystkich do uczestnictwa w wydarzeniu:

„STOP Jeleniom w Parku Miejskim w Pile!” (link).

Proszę też o podpisywanie petycji:

http://www.petycjeonline.com/signatures/stop_jeleniom_w_parku_miejskim_w_pile/

Jeśli działasz w fundacji bądź ruchu ekologicznym – pokaż ten jak i zawarte w tym artykule linki, podziel się tą informacją ze znajomymi!

Szkoda, że za kampanijne orgie samorządowców muszą płacić ludzie (mniej funduszy na cele społeczne) i zwierzęta (niewola, cierpienie). Szkoda, że za wyborcze nabijanie punktów, cierpią zupełnie niewinni. To są standardy naszego państwa – nazwane niegdyś „standardami bantustanu”.

Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

 

Możesz wesprzeć autora tej strony. Warto wspierać niezależne media! (kliknij tutaj po informację)
Dzięki wsparciu czytelników moja strona “Kefir 2010″ nie potrzebuje “sponsorów” i może zachować niezależność.

5 myśli w temacie “Bulwersujący pomysł władz Piły. Uwiężą jelenie na małej przestrzeni w centrum miasta!

  1. Kazdy socjologiczny sposob jest dobry na zlodziejstwo w korycie I zrobie teatru dla disco biesiadnych troje najabac sie wuda I ogurami i…typowa polska rodzina idzie z sobotniej libacji do kosciola, a po kosciulku na piwko do parku rozrywki podziwiac jelenie….

    LUDZIE OGLUPIELI TOTALNIE JUZ I SA CHORZY PSYCHICZNIE ….a oligarchia czyli lokolane samorzady sejmiki trzepia unijna kase….

    Sadze ze te lokalne mafie lokalne sejmiki powiatowe ,tych zlidzieji radnych, wujtuw gmin powinno sie pozamykac do takich klatek jak w zoo, na pokaz publiczny…., za demagogie zlodziejska….. …..JELENIE…

  2. Kto na takie coś pozwala, to jest chore! a ci ludzie kosztem zwierząt pokazują swój debilizm jak tacy ludzie mogą rządzić??? sad sad sad….

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.