Duże dawki magnezu leczą choroby emocji i psychiki!

Duże dawki magnezu leczą choroby emocji i psychiki!

Wklejam dziś artykuł o leczeniu chorób emocji, psychiki i osobowości (tak naprawdę jest to jedna i ta sama sfera) za pomocą dużych dawek magnezu. Mogę Wam przedstawić swój sposób na wchłanianie odpowiedniej dawki magnezu, i zrobię to. Sposób ten znam od Gai, czytelniczki i komentatorki mojej strony.

Roztwór Delbeta – bo tak się on nazywa. Do 1 litra przegotowanej wody z kranu (mineralna nie może być) dodajemy precyzyjnie odważone (na precyzyjnej wadze elektronicznej) 33,3 grama chlorku magnezu. Sześciowodny chlorek magnezu o jakości farmaceutycznej możemy kupić choćby na allegro, za około 18 – 25 zł za kilogram. Kilogram starczy na rok suplementacji maksymalną dawką magnezu.

Po rozpuszczeniu 33,3 grama chlorku magnezu w litrze ostudzonej, przegotowanej wody, wlewamy ów magnez do pustej, dobrze wymytej od środka i od zewnątrz, szklanej butelki (plastikowa nie może być). Wstawiamy do lodówki. Jak używać?

Do około 100 ml przegotowanej i ostudzonej wody, dodajemy precyzyjnie odmierzoną ilość – 25 ml roztworu delbeta. Do tego dajemy niewielką (1 łyżeczka) ilość soku ze świeżo wyciśniętej cytryny. Sok z kartonu się do tego absolutnie nie nadaje – musi być świeżo wyciśnięty sok z cytryny, w ostateczności z pomarańczy. Mieszamy, i pijemy 4 razy dziennie.

Uwagi i zastrzeżenia bezpieczeństwa: poszukaj w internecie więcej informacji o przygotowywaniu roztworu Delbeta. Musisz mieć sprawną i precyzyjną, elektroniczną wagę, która odmierzy Ci te 33,3 grama chlorku magnezu w sposób nie budzący wątpliwości. Musisz umieć jej używać.

Picie w/w roztworu w takiej dawce, 4 razy na dobę, dostarcza maksymalną dawkę magnezu (400 mg) dla osoby dorosłej. Pamiętaj, że część osób może potrzebować mniejszej dawki – i jest to zależne od płci, wagi ciała, wieku, przyjmowanych medykamentów, diety, chorób przewlekłych, stosowania suplementów z wapniem (nigdy nie podajemy magnezu i wapna razem, bo są antagonistami i są wtedy usuwane z organizmu!) i wielu innych czynników. W przypadku chorób przewlekłych (szczególnie nerek i nadciśnienia) i stosowania lekarstw, zalecam konsultacje z lekarzem.

Tak czy owak, jest to bezpieczne i bardzo wydajne źródło magnezu, bowiem chlorek magnezu należy do najlepiej przyswajalnych przez organizm. Ów sześciowodny chlorek magnezu znajduje się w preparacie Slow Mag znanym z aptek, z tym, że jest on drogi, i należałoby łykać 5 – 10 tych tabletek na dobę by zapewnić odpowiednią dawkę.

Od siebie dodam jeszcze – tak, taka forma magnezu naprawdę działa! Sekret tkwi w tym, że bardzo często kupujemy w aptece takie preparaty magnezu, które wchłaniają się np w 10% – 20% (tlenek magnezu), i to w dawce 50 mg w tabletce. Z takiej aptecznej tabletki wchłonie się max. 10 mg magnezu, podczas gdy potrzebujemy 200 mg do nawet 400 mg na dobę.

I potem narzekamy, że przecież magnez nie może działać, bo to byłoby zbyt proste, że medycyna naturalna to oszołomstwo, i idziemy jak owieczki na rzeź, z byle chandrą po antydepresyjne psychotropy.

Nie róbmy tego błędu!

Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!


Niektóre choroby psychiczne mogą zostać wyleczone za pomocą magnezu

Cytuję: „Osoby, które mają różne zaburzenia psychiczne, takie jak depresja czy lęki, w pierwszej kolejności zwracają się o pomoc do psychiatry. Jednak większość osób nawet nie zdaje sobie sprawy, jak wielki wpływ na nasze zdrowie ma to, co spożywamy na co dzień.

Jak wynika z licznych badań, istnieje związek pomiędzy hipomagnezemią (stanem obniżonego poziomu magnezu w organizmie), a depresją. Jedno z badań przeprowadzono w 2009 roku w Norwegii na 5708 osobach chorych na depresję i lęki, którym zaczęto podawać magnez. Naukowcy ostatecznie doszli do wniosku, że pierwiastek ten rzeczywiście ma wpływ na poprawę zdrowia psychicznego.

Zaobserwowano, że zawartość magnezu w płynie mózgowo-rdzeniowym osób z lekooporną depresją oraz pacjentów, którzy próbowali popełnić samobójstwo, była mniejsza niż u osób zdrowych. Także poziom magnezu w tkance mózgowej mierzony przy pomocy spektroskopii rezonansu magnetycznego był obniżony.

Strona Psychologytoday.com opublikowała artykuł w 2011 roku, w którym przedstawiono badania, prowadzone przez George’a Eby’ego, naukowca i wynalazcy z Teksasu. Można śmiało powiedzieć, że odpowiednie dawki magnezu odmieniły życie chorych osób, które początkowo chorowały na depresję, lęki i miały myśli samobójcze. Po krótkiej terapii magnezowej, ich stan psychiczny znacznie się poprawił.

W niektórych badaniach, stosując magnez, udało się uzyskać poprawę u osób cierpiących na syndrom chronicznego zmęczenia i stany maniakalne. Zaobserwowano również zależność między niedoborem magnezu a nasilonymi objawami schizofrenii.

George Eby powiedział, że przyczyną depresji jest właśnie niedobór magnezu. Naukowiec prowadzi własną stronę internetową, natomiast na jednej z podstron można znaleźć różne, bardzo interesujące informacje, gdzie prezentuje skuteczne leczenie nawet ciężkich depresji dużymi dawkami magnezu. Na stronie można znaleźć różne wypowiedzi naukowca na ten temat.

Eby twierdzi między innymi, że wiele badań naukowych, przeprowadzonych na małą skalę wykazało iż magnez jest skuteczny w leczeniu różnego rodzaju depresji, niepokoju i powiązanych z nimi nerwic. Ponadto, niedobór magnezu niekoniecznie jest jedyną przyczyną depresji ale jego stosowanie w leczeniu choroby i tak jest skuteczne, ponieważ depresja przyczynia się do zmniejszania zasobów magnezu we krwi, w ciele a szczególnie w mózgu. Dotyczy to przede wszystkim depresji wywołanej stresem bądź złym odżywianiem.

Do najpoważniejszych skutków niedoboru tego pierwiastka można zaliczyć zaburzenia depresyjne, lęki, rozdrażnienie, utrudniona koncentracja czy zaburzenia snu. Należy natomiast pamiętać, że nadmiar magnezu jest usuwany z organizmu poprzez nerki. Ryzyko jego przedawkowania dotyczy zwłaszcza osób starszych ze znacznie upośledzoną funkcją tego narządu.

Warto również wiedzieć, że wybierając magnez należy zwracać największą uwagę na stopień jego wchłaniania. Do najlepiej wchłaniających się (tj. około 90%) można zaliczyć cytrynian i mleczan magnezu.

Źródła:

http://george-eby-research.com/
http://www.psychologytoday.com/blog/evolutionary-psychiatry/201106/magnesium-and-the-brain-the-original-chill-pill
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19085527
http://pl.wikipedia.org/wiki/Magnez

Źródło polskie:

http://tylkomedycyna.pl/wiadomosc/niektore-choroby-psychiczne-moga-zostac-wyleczone-za-pomoca-magnezu

.

jarek kefir

Czy wiesz, że możesz wspomóc finansowo moje inicjatywy uświadamiające? Jest to forma wdzięczności za moją pracę i treści, które były dla Ciebie pozytywne i coś dobrego Ci dały. 🙂 Wsparcie umożliwia też zachowanie niezależności mojej strony.

Na konto bankowe:
Dla: Jarosław Adam
Numer konta: 16 1020 4795 0000 9102 0139 6282
Tytułem: Darowizna

Wpłacającym z zagranicy potrzebne są także te dane:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL16102047950000910201396282

Na Pay Pal: Kliknij poniższy obrazek:

38 myśli w temacie “Duże dawki magnezu leczą choroby emocji i psychiki!

 1. Magnez, witaminy z grupy D itp..
  Tak naprawdę do prawidłowego funkcjonowania organizmu to potrzebne są wszystkie witaminy.. jak już pisał o tym kiedyś Słonecki w swoich książkach i na portalu.

 2. Kakao – ale to naturalne, gorzkie, a nie słodkie, rozpuszczalne. Już jedna łyżka kakao, czyli około 10g dostarcza nam 42mg (w 100g jest odpowiednio 420mg magnezu);

  1. 3 łyżeczki kakao + 2 cukru do szklanki mleka i mamy smaczną gorzko słodką ciepłą czekoladę w płynie. Taka dawka magnezu spokojnie wystarcza na dwa tygodnie. Wiadome mleko ani cukier nie jest zdrowy ale w tak małej dawce nam się nic nie stanie.

   1. …(nigdy nie podajemy magnezu i wapna razem, bo są antagonistami i są wtedy usuwane z organizmu!) …lovely:(((( jestem po operacji tarczycy juz ponad 20 lat i lekarze powiedzieli mi ze mam usuniete przytarczyczki ktore sa odpowiedzialne za produkcje wapnia (?) i dostawalam od nich specjalnie robione preparaty wapnia i magnezu razem:(..dzisiaj juz znam prawde zreszta jakis czas temu ja poznalam …

  1. Nadmiar magnezu z organizmu jest usuwany przez nerki. Istnieje pewna możliwość przedawkowania preparatów magnezu. Ryzyko to dotyczy więc szczególnie pacjentów starszych, ze znacznie upośledzoną funkcją nerek. Możliwe objawy obejmują: niedociśnienie, nadmierne spowolnienie akcji serca – bradykardia, niewydolność oddechowa, osłabienie odruchów – hyporeflexia, opisano śmierć osoby w podeszłym wieku po przyjęciu bardzo dużej ilości związków magnezu w celu ułatwienia wypróżnienia
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Magnez

   1. To był siarczan magnezu, a ten powoduje kwas siarkowy który pali jelita (sól Epson) stąd takie ekstra wypróżnienie.

 3. gdybym wiedziała o tym wczesniej, to moj facet nie miałby teraz totalnie rozwalonej psychy przez antydepresanty!!!!! nigdy nie bierzcie psychotropów, po ich odstawieniu jest sto razy gorzej. same psychotropy w niczym nie pomogą.

 4. Witam,
  1. Dlaczego nie można używać wody mineralnej ?
  2. Czy do tej samej butelki z w/w chlorkiem magnezu można wsypać witaminę C ?
  Kupuję dwa preparaty w Stanlab-ie i chciałbym je zażywać razem.
  Dziękuję za poradę ! Marek wig20@tlen.pl

 5. Ja polecam również kąpiele solankowe z użyciem właśnie chlorku magnezu bądź siarczanu magnezu. Podobno magnez przez skórę wchłania się najlepiej: http://krainasoli.pl/blog/6_sol-epsom. Nie wiem jak to jest w praktyce, ale mogę powiedzieć, że takie kąpiele naprawdę mnie relaksują, zarówno fizycznie jak i psychicznie, zawsze mam później dobry humor 🙂

 6. Mam pytanie – te100 ml wody z 25 ml roztworu Delbeta należy rozłożyć na 4 dawki w ciagu dnia czy pic 4x(100ml+25ml) dziennie?
  Ile roztworu/samego chlorku dodawac do kąpieli?
  Dziękuje

  1. Trzeba pić maksimum 4 razy 25 ml roztworu delbeta wymieszanego z 100 ml wody dziennie, daje to 400 mg magnezu i jest to dawka MAKSYMALNA. Większość ludzi potrzebuje dawek mniejszych. Zacznij najpierw od 200 mg czyli 2 razy 25 ml, a potem dojdź do 300 mg czyli 3 razy 25 ml. Trzeba zachować dwugodzinny odstęp między preparatami zawierającymi wapń lub jego źródłami z pożywienia (mleko, sery, jaja, ryby itp itd) gdyż wtedy i magnez i wapń się nie wchłoną, bo stworzą w żołądku nieprzyswajalne dla organizmu związki.
   Dawki oczywiście rozkładaj na całe 12 godzin dziennej aktywności, np rano i wieczorem, lub rano, południe i wieczór.

 7. Ja daję 2 szklanki na wannę. Można oczywiście więcej. Jak mam dłuższą przerwę w kąpielach lub bardzo zbolały kręgosłup sypie więcej.

  1. Można moczyć nogi w roztworze chlorku lub siarczanu magnezu (siarczan dostarcza również siarkę). Wystarczy łyżka na miskę ciepłej wody – 20-25 minut moczymy nogi. Taki zabieg całkowicie zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na magnez.

  2. Az 2 szklanki roztworu Delbeta na kapiel?
   A można sam chlorek wsypać, czy lepiej w formie wczesniej przygotowanego roztworu wlasnie?
   Często takie kąpiele robisz?
   Bo widze, ze chyba hurtowe ilości tego trzeba robić:)
   Dziękuje, będę próbować

 8. Witam
  jestem nabywcą wymienionego chlorku.
  Mam prośbe o podanie stosowania doustnego
  gdyż chcę rozpocząć kurację, o której czytałem na łamach
  waszej strony.
  Z wieści wynika, iż może pomocna być przy bólach stawów.
  przy problemach z cukrzycą
  nadciśnieniem
  Czy jest mozliwość pomocy z waszej strony?
  Pozdrawiam
  Zenon

 9. Witam, jak ma się temat zakwaszenia organizmu przez chlorek Mg? Piję roztwór Delbeta self-made czyli w domu zrobiony, ale że lubię dociekać, zaczęłam szukać innych danych. Wiemy, że obecne odżywianie (przeciętnego zjadacza chleba) powoduje kwasicę organizmu. I jeśli tak jest, a chlorek dodatkowo ma działanie zakwaszające wówczas może lepiej byłoby go zastąpić inną postacią Mg, np. jabłczanem i z niego robić roztwór?

 10. Czytam własnie artykuł i mam watpliwośc jak to jest z tą dawką /tak zastanawiam się skąd znalezione sa dawki bo w artykule Jak zażywać magnez? Będziesz zdziwiony, że tego nie wiedziałeś! jest informacja : „Kolejną bardzo często pomijaną rzeczą jest fakt, że stopień wchłaniania magnezu zależy od dawki. Im większa dawka magnezu, nawet dobrze wchłanialnego, tym mniej się go wchłania. Nie powinniśmy brać więcej niż 60 mg magnezu jednorazowo! Dawki powyżej 60 mg mają już kiepską wchłanialność. Na rynku są tabletki po 250 mg a nawet 375 mg jonów magnezu. Niestety, z tych 250 mg wchłonie Ci się co najwyżej kilka procent. Co ciekawe, jedna z korporacji farmaceutycznych wypuściła preparat zawierający prawie 400 mg magnezu w tabletce, w formie bardzo słabo przyswajalnego tlenku.”

  a tutaj podana jest 400 mg na 4 czyli 100 mg jednorazowo … więc która jest prawidłowa?

  Dziekuję za odpowiedź

 11. Napiszcie prosze czy do tych odlanych 100 ml.-do picia na caly dzien mozna dodac np.wit c,msm.potas aby to popijac razem czy tak nie powinno sie.Prosze napisac .Pozdrawiam

 12. Witam, a czy te 25 ml trzeba jeszcze rozcieńczać w 100 ml wody czy niekoniecznie? Bez rozcieńczania jest paskudne ale po mału sie przyzwyczajam i teraz nie wiem czy dobrze robię.

 13. Witam, czy do spożycia doustnego konieczne jest stosowanie wcześniej przygotowanego roztworu (np. Delbet – 100 ml dziennie z roztworu 33,3g chlorku magnezu na 1 litr wody) czy można po prostu rozpuścić 1 płaską łyżeczkę w herbacie tuz przed konsumpcją?

 14. Jest magnez w płynie?
  Mi dziewczyna wysłała dwa opakowania magne B6, tabletka ma 48mg magnezu więc się chyba dobrze wchłania. Mam też potas z apteo, takie rzeczy kosztują grosze dosłownie i nie ma co oszczędzać. Jedzenie jest ubogie w wiele substancji które naturalnie w nim występują: stres, kawa, alkochol wypukują te substancje z organizmu. Ja kawe piję wiadrami więc trzeba brać, na zdrowiu nie oszczędzajcie.

 15. Tak z czystej ciekawości (ponieważ nigdzie nie zostało to przez nikogo wyjaśnione) – w jaki sposób magnez pokonuje barierę w postaci skóry i wchłania się do organizmu. Chodzi mi o jak najdokładniejszy opis przebiegu całego procesu oraz zapis reakcji, jakie zachodzą podczas przenikania magnezu przez skórę. Będę wdzięczna za odpowiedź.

 16. 6 orzechow dziennie namoczonych przez noc zalatwia sprawe nagnezu i wszystkich innych mineralow, najlepiej almondy albo wloskie

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.