Afery

Jeśli lekarz szantażuje Cię w sprawie szczepień, zgłoś to do organów ścigania

Jeśli przychodnia szantażuje Cię w sprawie szczepień, zgłoś to do organów ścigania

Źródło grafiki: http://www.stopnop.pl/

Źródło grafiki: http://www.stopnop.pl/

Wklejam dziś Wam odpowiedź Ministerstwa Zdrowia na list Stowarzyszenia Wiedzy o szczepieniach „Stop NOP”. Okazuje się, że przychodnie nie mają prawa wymuszać na rodzicach podpisywania oświadczenia w sprawie świadomej odmowy szczepień u dziecka.

Generalnie zasada jest jedna i łatwo ją zapamiętać. Jeśli bezwzględnie czegoś nie musisz podpisywać – nie podpisuj. Jeśli bezwzględnie nie musisz podawać jakichkolwiek danych, informacji, w tym tych wrażliwych, kompromitujących itp – nigdy ich nie podawaj. Ta zasada dotyczy nie tylko sfery prawnej, ale także relacji międzyludzkich.

Podobnie sprawa ma się z wymuszaniem przez szpitalne oddziały operacyjne szczepień na WZW B, które znane są z wysokiej toksyczności. Okazuje się, że lekarze na tych oddziałach nie mają podstaw prawnych by do tych procedur zmuszać pacjentów, jednak to robią. Dlaczego?

To jest właśnie zagadka państwa zbrodni i bezprawia, jakim jest nasz unijny bantustan nad Wisłą. Konstytucja sobie, prawo sobie, ale SANEPIDy i wszystkie szpitale zawarły nieformalne porozumienie, i mogą robić co chcą. Np straszyć pacjentów, że jeśli nie będą chcieli się zaszczepić, to operacja się nie odbędzie. W takich wypadkach polecam stanowczą postawę i wezwanie na oddział szpitalny policji, a następnie, po operacji, wytoczenie im sprawy w sądzie.

Podobnie sprawa wygląda z abonamentem radiowo telewizyjnym (RTV). Nie ma żadnej podstawy prawnej by go ściągać. Jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego przeciwny tym praktykom. Ba, nie ma żadnej podstawy prawnej, by ściągać kary za zaległy abonament RTV. Ale co z tego? Kary są ściągane tysiącami, konta są blokowane, a ludzie zostają bez środków do życia. Tak wyglądają właśnie standardy państwa bezprawia, państwa oligarchicznego, upadłego – jakim stała się III RP za rządów różnych ekip z byłej „Solidarności”.

Całość listu na stronie Stowarzyszenia w linku poniżej:
Skarga dotycząca żądania podpisania tzw. świadomej odmowy szczepienia ochronnego w przychodniach [format PDF]

„Podpisanie tego (lub innych oświadczeń) przyśpiesza przekazanie sprawy do sanepidu i w niektórych miastach skutkuje wszczęciem postępowania egzekucyjnego i przekazaniem sprawy do wojewody, który sporadycznie nakłada grzywny w wysokości 300-500 zł.
Zapytaj o podstawy prawne tego żądania.”

Jeśli uznałeś ten felieton za warty uwagi, wartościowy, odkrywczy – możesz wesprzeć jego autora, czyli mnie. Warto wspierać niezależne media! (kliknij tutaj po informację)

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.