Teorie spiskowe które stały się faktami. Mówią o nich wszystkie media

Teorie spiskowe które stały się faktami. Mówią o nich wszystkie media

teorie spiskoweCzytelnikom mojej strony na 99% znane jest pewne zjawisko. Zjawisko to to stygmatyzowanie pewnych elementów debaty publicznej terminem „teoria spiskowa”.

Opisywałem kilka razy, na czym polega tego typu stygmatyzacja i jaki jest jej cel. W skrócie, stygmatyzacja „teorią spiskową” wykorzystuje znane mechanizmy psychologiczne. Konkretnie, bardzo silny u każdego człowieka lęk przed ostracyzmem społecznym i odrzuceniem. Od zarania dziejów ludzkie lęki są zgrabnie wykorzystywane przez władze – zarówno władze świeckie jak i religijne.

W zasadzie, sama emocja strachu, lęku, sprawia, że bardzo łatwo nami manipulować. Co by było, gdyby nie ludzki lęk i chęć przezwyciężenia tego lęku, i zaznania w końcu świętego spokoju! Żadna władza w takim społeczeństwie nie miałaby racji bytu.

Nikt przecież nie dyskutuje z „tymi oszołomami od teorii spiskowych”. No dobrze, ale co począć w sytuacji, gdy jeszcze w 2009 roku jakieś zjawisko określano teorią spiskową i śmiano się z niego w kułak, a już pięć lat później o tym cyklicznym wydarzeniu piszą wszystkie liczące się media w kraju?

Historia, ta najnowsza, zna mnóstwo przykładów tego, gdy teoria spiskowa po latach okazuje się być prawdą. To, co przedstawię za chwilę, może być dla Was szokujące.. Tak było bowiem choćby z instytucją mafii. Jeszcze w latach 60-tych XX wieku wyśmiewano się z ludzi, którzy rozmawiali o potędze mafii. Sam Al Capone był przedstawiany jako „król kilku ulic” w zapadłym miasteczku. Prawda okazała się być jednak inna, bowiem Al Capona trząsł całym krajem. Żeby tylko jednym krajem..

Andrzej Lepper zasłynął z wypowiedzi na temat talibów, którzy mieli lądować w Klewkach na Mazurach. Został on wyśmiany i wyszydzony na wszelkie możliwe sposoby, a łatkę wariata przypięto mu oficjalnie. Dziś człowiek ten nie żyje, a zmarł w, mówiąc eufemistycznie, bardzo dziwnych okolicznościach. Ostatnie dwa lata to okres, gdy wyciekło wiele informacji potwierdzających to, co mówił Andrzej Lepper. To, że w bazach wojskowych na Mazurach, wbrew polskiemu prawu i wszelkim możliwym ustaleniom międzynarodowym, przesłuchiwano, torturowano i być może mordowano ludzi spoza Polski.

Także w zeszłym roku (2013) także poprzez czynniki oficjalne, wyszedł na jaw fakt, że księżna Diana, która zmarła w 1997 roku, mogła zostać zamordowana na zlecenie angielskiej rodziny królewskiej. Byłą ona ponoć w ciąży ze swoim kochankiem – muzułmaninem, a tego dwór królewski nie mógł ponoć zdzierżyć.

Projekt monarch i fakt niehumanitarnego traktowania ludzi, na których eksperymentowano. Podawano im LSD, wysokie dawki innych narkotyków, poddawano ich przemocy, wymyślnym torturom psychologicznym, deprywacji snu. Sprawa wyszła dopiero po latach, i zajmowała się nią senacka Komisja Rockefellera.

Eksperyment o nazwie „grom dźwiękowy w Oklahoma City” również należał do niehumanitarnych eksperymentów, jakim poddawano Amerykanów, mieszkańców rzekomo demokratycznego państwa prawa. Chciano sprawdzić, jak dużą ilość hałasu generowanego przez odrzutowce mogą znieść mieszkańcy sporego miasta, zanim pojawią się u nich problemy psychiczne.

W 1964 roku samoloty przekroczyły barierę dźwięku 1253 razy. Przekroczenie bariery dźwięku przez odrzutowiec zawsze generuje głośną falę akustyczną. Organizatorzy tego niehumanitarnego eksperymentu stworzyli nawet fałszywą linię wsparcia, na którą dzwonili zaniepokojeni mieszkańcy. Władze musiały się wycofać z eksperymentów po 6 miesiącach gdyż obywatele zaczęli protestować, a potem sprawę nagłośniły media.

W 1949 roku na tzw. Dzikim Zachodzie USA przeprowadzono operację Green Run. Polegała ona na wypuszczeniu do atmosfery radioaktywnych izotopów ksenonu i jodu. Skażenie wykryto na przestrzeni 200.000 hektarów, w tym na obszarach zaludnionych. W 1957 roku na poligonie wojskowym w Nevadzie, też w USA, blisko zaludnionych terenów, przeprowadzono 29 wybuchów bomb atomowych. Spowodowały one około 212.000 przypadków raka tarczycy i kilkadziesiąt tysięcy zgonów.

Teoria spiskowa, która również okazała się dyskutowaną we wszelkich mediach prawdą, to klub Bilderberg – nieformalny „rząd światowy”. Pamiętam gdy przez lata wszelkie próby dyskusji o posiedzeniach tego tajemniczego gremium, były wyśmiewane. Prawie nikt nie chciał słyszeć argumentów, reakcja była automatyczna, niczym u wytresowanego psa Pawłowa.

Dziś o posiedzeniach grupy Bilderberg informują czołowe polskie portale takie jak Gazeta Wyborcza czy Onet.pl.
Oto kilka linków na temat spotkań grupy Bilderberg. W 2014 roku spotkanie to odbyło się w Kopenhadze w Danii:
Wirtualna Polska / PAP: Grupa Bilderberg obraduje w Kopenhadze w pełnej tajemnicy
Dziennik Gazeta Prawna: Grupa Frankfurcka, Bilderberg i inni, czyli kto dziś rządzi Europą
Interia.pl (news z 2013 roku) Pod Londynem obraduje tajemnicza grupa Bilderberg. „To władcy marionetek”

Powyższe argumenty potwierdzają tezę, iż to, co jest prawdą, a co jest już „teorią spiskową” lub „mową nienawiści” zależy od aktualnych trendów w polityce. A te, jak wiadomo, zmieniają się często i szybko. To, co dziś jest wyśmiewane, za kilka lat, po zmianie dyskursu politycznego lub rzadziej, po protestach społecznych, może zostać uznane za prawdę. Z tego co czytałem w latach 90-tych w czasopiśmie Nexus, pierwsze spotkania grupy Bilderberg odbywały się w ścisłej tajemnicy. Nie wiedział o nich nikt.

Jaka będzie przyszłość? Które teorie spiskowe staną się obowiązującą prawdą, a które będą dalej wyśmiewane przez usłużne prostytutki dziennikarskie w korporacyjnych mediach? Jeśli chodzi o szczepienia czy GMO, prawda może długo nie wyjść na jaw. Z tego względu, że na tym się zarabia duże pieniądze. Poza tym realizowana jest dzięki temu polityka depopulacji globu, bo ludzi, według władz, jest za dużo.

W międzyczasie zapewne nie raz i nie dwa usłyszymy o tym, że to, co dotąd dyskutowaliśmy w zamkniętym gronie „tropiących teorie spiskowe pasjonatów”, staje się wykładnią obowiązującej prawdy.

Wszystko płynie i nic nie pozostaje takie samo
~Heraklit z Efezu

Dokładnie wiemy jaka będzie przyszłość. Problemy mamy jedynie z przeszłością, ona ciągle się zmienia
~Radio Erevań

Autor: Jarek Kefir

Jeśli uznałeś ten felieton za warty uwagi, wartościowy, odkrywczy – możesz wesprzeć jego autora, czyli mnie. Warto wspierać niezależne media! (kliknij tutaj po informację)

 

2 myśli w temacie “Teorie spiskowe które stały się faktami. Mówią o nich wszystkie media

  1. Czas pokaże co jest prawdą a co nie. Na razie internet jest pełen różnych teorii spiskowych, wiadomości są przerażające . Myślę że wszystko się wyjaśni do 2027 roku.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.