Organizmy GMO transferują obce DNA do naszego krwiobiegu

Organizmy GMO transferują obce DNA do naszego krwiobiegu

organizmy GMO

Na tapecie znowu tematyka organizmów modyfikowanych genetycznie (transgenicznych) a więc GMO. To, co podejrzewano od dawna, teraz stało się faktem – syntetyczne geny dodawane do roślin GMO nie ulegają rozkładowi w układzie trawiennym tylko przeżywają i trafiają do obiegu. Brzmi upiornie?

W Polsce praktycznie 100% pasz dla zwierząt hodowlanych jest transgeniczna (GMO). Również normy w skupach kukurydzy są tak ustawione, że skupy te nie przyjmują kukurydzy innej niż GMO. Ziarno takiej kukurydzy można kupić od dawna w Czechach i Słowacji, i od dawna do naszego kraju wjeżdżają całe wagony tego ziarna dla naszych rolników.

Poza tym, powszechne są też produkty z transgenicznej soi – kotlety sojowe, sosy sojowe, lecytyna, i tym podobne. Możliwe, że część importowanych łososi również jest organizmami GMO. Syrop glukozowo-fruktozowy, oskarżany o wywoływanie epidemii cukrzycy i otyłości, produkowany z kukurydzy GMO, jest czymś powszechnym w wielu produktach.

Od dawna spożywamy organizmy GMO i trzeba z tego zdać sobie sprawę. W internetowych dyskusjach na pewno traficie na zażartych obrońców GMO, szczepień i tym podobnych wynalazków. Są to tzw racjonaliści naukowi. Część pisze w celu obrony swoich racji (pożyteczni idioci), część to opłacane trolle albo eksperci do wynajęcia od prowadzenia lobbingu w internecie. Szukajcie na mojej stronie pod hasłem: „racjonalizm” i / lub „racjonaliści”, korzystając z wyszukiwarki po lewej stronie.

Wstęp: Jarek Kefir

Proszę o rozpowszechnienie tego materiału!

__________________________________________________________

Organizmy GMO mogą transferować geny do naszego krwiobiegu

Cytuję: „Najnowsze badania potwierdzają, że zasada biologicznej równoważności jaką próbuje się stosować względem organizmów modyfikowanych genetycznie jest nieprawdziwa. Co więcej dowiedziono, że fragmenty kodu genetycznego z GMO są w stanie przetransferować geny bezpośrednio do naszego krwiobiegu.

Badania opublikowane niedawno w periodyku naukowym PLOS ONE dowodzą, że produkty żywnościowe GMO są w pełni zdolne do transferowania genów po ich spożyciu jako pożywienia. Obala to uznawany przez wiele osób za aksjomat mit, wedle którego produkty transgeniczne są zupełnie nieszkodliwe a ich wpływ na nasze zdrowie nie różni się od tego jaki wywierają normalne organizmy.

Najnowsza analiza została przeprowadzona na 1000 ochotników. Za badanie odpowiadają naukowcy z Węgier, Danii i USA. Analizowano proces asymilacji produktów GMO konsumowanych na całym świecie.

Badano między innymi wpływ spożycia syropu glukozowo-fruktozowego pozyskiwanego z modyfikowanej genetycznie kukurydzy (HFCS). Oprócz tego testowano wpływ białek pozyskanych z soi GMO, a także skutki diety mięsnej ze zwierząt żywionych GMO.

Zespół naukowców odkrył, że DNA spożywanych roślin nie ulega całkowitej degradacji podczas trawienia. Zmodyfikowane genetycznie organizmy podczas dekompozycji pozostawiają łańcuchy DNA, które dostają się następnie do krwiobiegu.

Specjaliści twierdzą, że po analizie 1000 próbek pobranych od ochotników uzyskano przekonujące dowody na to, że spożywając żywność modyfikowaną genetycznie narażamy się na to, że w naszych ciałach krążą fragmenty DNA, które unikają degradacji.

Mechanizm tego przenikania nie jest niestety znany, ale uczeni twierdzą, że sprawa jest poważna ponieważ koncentracja takie roślinnego DNA może być większa nawet niż ludzkiego, co zidentyfikowano w niektórych próbkach.

Wiadomość pochodzi z portalu medycznego: http://tylkomedycyna.pl/wiadomosc/dna-organizmow-gmo-moze-sie-dostac-naszych-cial

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.