„Komentatorzy do wynajęcia” to nie teoria spiskowa, ale fakt

„Komentatorzy do wynajęcia” to nie teoria spiskowa, ale fakt

racjonalizmOto kolejna teoria spiskowa przestaje być teorią spiskową, a staje się powszechnie uznawanym faktem. O co tym razem chodzi? Tym razem chodzi o zjawisko pisania komentarzy za pieniądze. Zauważono to już w 2007 roku podczas kampanii wyborczej, gdzie walczyły ze sobą dwie frakcje z solidarnościowo-PZPR’ owskiej rodzinki politycznej. Wtedy setki tysięcy komentarzy na zamówienie były generowane przez elektorat i opłacanych komentatorów z Platformy Obywatelskiej.

Ja w roku 2009 zauważyłem i głośno mówiłem, że zjawisko opłacanych komentatorów dotyczy nie tylko partii politycznych, ale także innych dziedzin życia. Opłacani komentatorzy lobbują więc za medycyną oficjalną, szczególnie szczepionkami, za GMO, za energetyką atomową, itp itd. Dyskurs negatywny tych opłacanych trolli to medycyna naturalna, duchowość, teorie rzekomo „spiskowe”. I inne dziedziny, na których tracą rządy, „eksperci”, politycy i korporacje – a więc wspierająca się solidarnie, mafijna ośmiornica. Ogólnie, wystarczy wejść na portal racjonalista.pl by przekonać się, jaki dyskurs mają opłacani trolle piszący komentarze.

Na zdjęciu powyżej: powiązania portalu racjonalista.pl z polską masonerią? Czy chodzi o to, że dla maluczkich masoneria jako receptę ma prymitywne kulty materii (ateizm, racjonalizm), zaś dla elit jest wartościowa wiedza tajemna?
Na zdjęciu powyżej: powiązania portalu racjonalista.pl z polską masonerią? Czy chodzi o to, że dla maluczkich masoneria jako receptę ma prymitywne kulty materii (ateizm, racjonalizm), zaś dla elit jest wartościowa wiedza tajemna?

Wtedy, w 2009 roku wyśmiewano mnie. Każdy komentator na etacie piszący swoje zachwalające produkty farmaceutyczne komentarze, przytaczał argument o PiSowcach i o spiskowej teorii dziejów. Bo przecież to niemożliwe by tak wspaniałe produkty jak szczepionki wymagały tak wątpliwego etycznie, czarnego marketingu. No i wiadomo, to PiS przytaczał w dyskusjach argumenty o opłacanych trollach PO. Więc Macierewicz, Kaczyzm, IV RP i skojarzenie psychologiczne wiadome. Reakcja jak u psa Pawłowa.

Dziś marketing i PR, w tym czarny PR w internecie, to pełnoprawny dział gospodarki który już teraz angażuje milionowe przychody. Obecnie nie tylko rządy, korporacje, partie i frakcje ideologiczne (racjonaliści, sceptycy teorii spiskowych) korzystają z tego typu wątpliwego etycznie wsparcia. Dziś byle lekarz, fryzjer czy mechanik samochodowy zakłada w internecie stronę www i składa zlecenia na pozytywne komentarze. Czy możliwe jest więc, że duża część opinii o danych markach, produktach, jak i dyskusji w internecie, jest sztucznie generowaną fikcją? Czy możliwe, by matrix sięgał tak daleko? A Ty, Czytelniku, w jakiej sytuacji się postawisz? Zażyjesz czerwoną czy niebieską pigułkę?

Obecnie wiele firm świadczy usługi z dziedziny prowadzenia marketingu szeptanego na blogach, forach i portalach społecznościowych (facebook i in.). Na stronie jednej z nich czytamy:

Cytuję: „Brandle to narzędzie dla agencji, które prowadzą kampanie marketingu szeptanego na forach, blogach i portalach„.
Więcej: http://www.brandle.pl/

Teoria spiskowa? Oszołomstwo od Macierewicza? Skąd! Po prostu czysty marketing, czysty rachunek zysków i strat. Ot, kapitalizm, tak działa wolny rynek! Chciałoby się zakrzyknąć za znanym w podstawówkach i gimnazjach politykiem, Januszem Korwinem Mikke. Tak jak jest biała magia (o której czasami dla Was piszę) i czarna magia, tak samo PR dzieli się na biały i czarny. Nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości, że uczestniczymy w procederze dezinformacji (wojny informacyjnej) na wielką skalę, gdzie amunicją jest informacja, kłamstwo, spreparowane dowody, fejkowe zdjęcia i nagrania, itp itd.

Przygotowałem dla Was zbiór linków o tym, na czym polega racjonalistyczno-sceptyczny, czarny PR w polskim internecie:

1. Racjonaliści naukowi: medyczni ignoranci czy agentura korporacji? Mam mocne dowody!

Czyli drobiazgowa anatomia manipulacji, jakiej dopuszczają się grupy lobbingowe, korporacje, rządy, politycy, bazujące na dyskursie racjonalistycznym i antyspiskowym:
https://kefir2010.wordpress.com/2014/03/21/racjonalisci-naukowi-medyczni-ignoranci-czy-agentura-korporacji-mam-mocne-dowody/

2. Racjonaliści piszący komentarze za pieniądze są częstym zjawiskiem!

Tutaj zdemaskowałem „komentatora na etacie” który pisał pod różnymi nickami, ale z tym samym adresem IP i z tym samym przypisanym mailem. Nie znał biedaczek panelu wordpressa i tego, jaki wgląd ma admin w nicki. Cóż, szkolna gafa operacyjna, jak to mówią. Komentator ten generował komentarze lobbujące za branżą mięsną i krytykujące wegetarianizm:
https://kefir2010.wordpress.com/2013/11/16/racjonalisci-piszacy-komentarze-za-pieniadze-sa-czestym-zjawiskiem/

3. Komentatorzy na etatach. Nawet 2 złote zarobku za wpis propagujący szczepionki, GMO czy „racjonalizm”

O tym, że według Izraela, internet jest głównym polem wojny, na którym niszczy się niepoprawne politycznie witryny i ich autorów. Plus przecieki dotyczące działalności „komentatorów na etatach” na polskich forach typu onet, interia, wp.pl. Gdy taki atak przeprowadza skoordynowana grupa, możliwości moderacji są bliskie zeru:
https://kefir2010.wordpress.com/2013/02/09/hasbara-czyli-komentatorzy-na-etatach-nawet-2-zlote-zarobku-za-wpis-propagujacy-szczepionki-gmo-czy-racjonalizm/

4. Racjonalistyczni liberałowie, czyli psychopaci?

Szczegółowa analiza psychologiczna „komentatora na etacie” o zapatrywaniu racjonalistycznym i antyspiskowym. Część z nich prowadzi własne blogi, a nawet duże portale, typu „pogromcy mitów zdrowotnych”. Okazują się oni być psychopatami, którzy żerują na swoich ofiarach w dyskusjach:
https://kefir2010.wordpress.com/2013/02/09/hasbara-czyli-komentatorzy-na-etatach-nawet-2-zlote-zarobku-za-wpis-propagujacy-szczepionki-gmo-czy-racjonalizm/

5. Opłacani komentatorzy i dezinformatorzy: jak rozpoznać? Tekst z 2010 roku

Klasyfikacja moja, a potem autora z portalu Wolne Media. Część prezentowanych w poniższym artykule poglądów jest już nieaktualna – różnica 4 lat, a wiadomo, że człowiek ma po to rozum, by się rozwijać, a nie tkwić ciągle w tym samym. Niemniej tekst wart przeczytania, choćby ze względy na elementy psychologiczne:
https://kefir2010.wordpress.com/2012/12/30/trolle-internetowe-i-dezinformatorzy-jak-rozpoznac-tekst-z-2010-roku/

Autor: Jarek Kefir

Jeśli uznałeś ten felieton za warty uwagi, wartościowy, odkrywczy – możesz wesprzeć jego autora, czyli mnie. Warto wspierać niezależne media! (kliknij tutaj po informację)

 

6 myśli w temacie “„Komentatorzy do wynajęcia” to nie teoria spiskowa, ale fakt

  1. Co o tym wszystkim myślę? No cóż! Dla mnie Polska juz nie istnieje jako praworządny kraj.Z ludźmi się coś porobiło.Wszyscy zachorowali na jakąś schizofrenię,ogólne wariactwo.Politycy lobbyści,komentatorzy na etatach pochłonięci tym wariactwem zarabiania kasy zapomnieli o moralnośąci,etyce a niedługo empatia stanie się słowem niezrozumiałym.POLITYCY W sEJMIE są jak w zakładzie zamkniętym.Polski Sejm i Parlament Europejski to odzdziały zamknięte i panuje tam czyste(krystaliczne) szaleństwo. Ja postawiłam Polakom i Europejczykom diagnozę choć psychiatrą nie jestem.-odmóżdżenie.Kto wypatroszył mózgi politykom i wszystkim tym,którzy powinni dbać o obywateli?I o to chyba chodzi. Dzisiejszy artykuł w Onecie vice-kanclerza Niemiec o braku humanizmu Polaków, Węgrów,naszym nacjonaliźmie najlepiej świadczy, że to schizofrenia zaraźliwa.Wiecie jaki będzie koniec jak wpuszczą do Europy jeszcze ze 2 mln. uchodźców? ONI, CI,zrobią z naszych kościołów klozety.Najbogatsi wybudują Arkę i na niej się schronią, zabierając ze sobą dorobek naszej cywilizacji i i po parze zwierząt jak zrobił to NOE.Dziś mam wątpliwości czy Noe to był człowiek Boga,czy tylko bogacz,który umknął Arką i rozpoczął nową erę.Znowu mnie oszukano?Konkluzja: To, co sie dzieje na naszych oczach -to zaplanowane manipulacje.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.