Afery

Mroczne tajemnice producentów żywności. „To potężne lobby, ale trzeba walczyć”

Mroczne tajemnice producentów żywności. „To potężne lobby, ale trzeba walczyć”

szkodliwa zywnoscPisałem niedawno dwa artykuły o działalności komentatorów na etatach – będących „żołnierzami do wynajęcia” dla różnych grup interesu, w tym: karteli farmaceutycznych, żywnościowych, GMO, itp. Wielu ludzi do dziś kojarzy słowo „lobbing” z nieszkodliwą działalnością opisywaną kiedyś tam w oficjalnych mediach. Wszelkie opinie o tym, że organizacje i grupy lobbingowe korzystają z: czarnego PR, NLP, inżynierii społecznej, nacisków prawnych czy wręcz otwartego zastraszania i łamania prawa, są zbywane jednym terminem: „teoria spiskowa”.

Polecam na początek lekturę moich dwóch artykułów na ten temat:
Medycyna akademicka, fabryka śmierci. Kto chce delegalizacji homeopatii?
„Komentatorzy do wynajęcia” to nie teoria spiskowa, ale fakt

W USA utarło się powiedzonko, że lobbing jest po prostu współczesnym, poprawnym politycznie określeniem na zalegalizowaną korupcję. Jest to możliwe, gdyż w świecie, gdzie rządzą zorganizowane kartele przemysłowców, korporacje, kapitaliści – ostatnią barierą dla ich psychopatycznej żądzy zysku za wszelką cenę, jest ludzkie zdrowie i życie. Według nich, trzeba więc obniżać normy żywnościowe, farmaceutyczne i medyczne na naszą niekorzyść, wpływać na instytucje takie jak GIS, SANEPID, korumpować urzędników, „ekspertów”, polityków, itp itd.

Zasada jest jedna: kartel spożywczy i kartel farmaceutyczny się wspierają wzajemnie. Z produkcji toksycznej żywności wyrastają całe pokolenia klientów korporacji farmaceutycznych. Ale nie o ogólne teoretyzowanie w tym artykule chodzi. Chciałbym przedstawić Wam to, co spotkało twórców pionierskiej aplikacji eFood w Polsce.

Aplikacja eFood, w skrócie, jest ciekawą aplikacją, która pomaga sprawdzić skład danego produktu, szczególnie pod kątem szkodliwości dodatków, jakie on posiada. Klasyfikuje ona składniki spożywcze w skali od 1 do 5, od tych zupełnie nieszkodliwych, po wręcz trujące. Byłoby to spore ułatwienie dla konsumentów, gdyż teraz smartfony ma każdy i zabiera je na zakupy.

Możecie przeczytać o tej aplikacji w poniższych linkach:
Projekt eFood – aplikacja na smartfony, na „Polak Potrafi”
Kanał eFood na You Tube

Jednak jest jedno „ale”… Aplikacja eFood jest solą w oku dla producentów żywności, choćby zrzeszonych w tzw. „Polskiej Federacji Producentów Żywności”. Solą w oku dla tej organizacji jest to, że eFood ujawnia za dużo, o wiele za dużo, o rynku spożywczym w Polsce. Szykany i żądania ze strony PFPR wobec twórców aplikacji eFood wpisują się w to, co głoszę od dawna na swojej stronie. Otóż kapitalizm nie jest ustrojem, systemem korzystnym dla konsumentów. Kapitalizm to psychopatyczny system, w którym na pierwszym miejscu jest zysk, zaś zdrowie i życie ludzi jest na dalszych, często odległych pozycjach.

Pisałem o tym choćby w artykułach:
Kapitalizm i polityka: systemy stworzone przez psychopatów
Umierająca przyroda, kapitalizm i opowieści kultury śmierci
Kapitalizm zawsze prowadzi do niewolnictwa, rewolucji i zagłady cywilizacyjnej
Kapitalizm to oszukańczy system, który prowadzi do powszechnej biedy

Czy twórcy tej aplikacji się wybronią? Czy stawią czoła organizacjom lobbingowym, machinie urzędniczej i typowej polskiej rzeczywistości? Oby tak! Producent spożywki zawsze będzie dążył do tego, by sprzedać produkt o jak najniższej jakości za jak najwyższą cenę. Takie są logiczne prawa kapitalizmu, tak właśnie działa wolny rynek! Aż chce się zakrzyknąć za głównym jego propagatorem, tak popularnym w podstawówkach i gimnazjach.

I właśnie w tym celu, by ukryć złą jakość produktów, używa się wszelkich barwników, polepszaczy smaku, konserwantów, przesadnych ilości soli, cukru, glutaminianu sodu. A wszystkie one mają oszukać nasze zmysły smaku i zapachu, czyli de facto oszukać nas. Często kosztem naszego zdrowia, bo chemia nie jest obojętna dla organizmu.

Od naszego sprzeciwu zależy, czy producenci będą dodawać coraz bardziej szkodliwe dodatki do żywności w coraz większych ilościach, czy nie. W USA dzięki społecznemu sprzeciwowi, producenci napojów gazowanych musieli wycofać szkodliwy dodatek na bazie bromu, pierwiastka uszkadzającego centralny układ nerwowy. Da się? Da!

Autor: Jarek Kefir

Jeśli uznałeś ten felieton za warty uwagi, wartościowy, odkrywczy – możesz wesprzeć jego autora, czyli mnie. Warto wspierać niezależne media! (kliknij tutaj po informację)

 

3 odpowiedzi »

 1. W Polsce nawet jesli zrobi sie taki sprzeciw,to zawsze znajda sie inni,ktorzy nie sprzeciwia sie,a wrecz popra go jakimis dziwnymi argumentami,bo kazdy ma inne zdanie i nie byloby jednosci nawet w tym wzgledzie.Stad tez powiedzenie jako o kraju absurdow.

 2. Właśnie przeczytałem wstrząsającą wiadomość – hiszpańscy hodowcy świń odkryli że substancje powszechnie używane do produkcji plastikowych opakowań na żywność oraz wyściółek konserw, powodują bezpłodność u ssaków! Substancje te to cykliczne laktony i BADGE (bisphenol A diglycidyl ether).
  Plemniki poddane działaniu tych substancji poruszają się normalnie, wnikają do komórki jajowej i rozpoczynają proces mejozy. Jednak powstały zarodek się nie rozwija prawidłowo i nie zagnieżdża się w macicy, zatem jest wydalany i nie dochodzi do ciąży.
  BADGE zostało wykryte w 100% próbek moczu ludzi w USA i w Chinach.
  W przypadku świń przyczyną zanieczyszczenia okazał się adhezyjny klej, którym uszczelniano foliowe worki na spermę używaną do sztucznego zapładniania macior.
  Badacze odkryli że maciory zapładniane skażoną chemicznie spermą zachodziły w ciążę tylko w 58% przypadków, a mioty były znacznie mniej liczne niż w próbie kontrolnej, gdzie zajście w ciążę zachodziło w 84% przypadków.
  Biorąc pod uwagę jak wszechobecny jest plastik w przemyśle spożywczym krajów rozwiniętych, podejrzewam że przyczyną kolapsu demograficznego nie jest nadmierny dobrobyt i wygodnictwo, jak twierdzą socjolodzy, tylko bezpłodność wywołana chemikaliami przenikającymi z opakowań do żywności.
  http://www.care2.com/causes/if-plastic-bags-are-causing-infertility-in-pigs-what-are-they-doing-to-us.html
  http://www.naturalnews.com/045698_plastics_chemicals_endocrine_disruptors_infertility.html#
  http://news.nationalgeographic.com/news/2014/06/140605-pigs-plastic-sperm-endocrine-disruptor-infertility-science/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.