Afery

Cholesterol: największe kłamstwo XXI wieku. Medycyna zamiast leczyć, zabija!

Cholesterol: największe kłamstwo XXI wieku. Jego wysoki poziom jest oznaką zdrowia, nie choroby!

Na zdjęciu powyżej: nazistowski zbrodniarz wojenny, po procesie norymberskim i odsiedzeniu krótkiego wyroku, został przewodniczącym zarządu korporacji farmaceutycznej Bayer.

Na zdjęciu powyżej: nazistowski zbrodniarz wojenny, po procesie norymberskim i odsiedzeniu krótkiego wyroku, został przewodniczącym zarządu korporacji farmaceutycznej Bayer.

Jest kilka kłamstw medycyny, kłamstw perfidnych, kosztujących życie milionów ludzi rocznie. Wśród nich jest właśnie kłamstwo cholesterolowe, ale też:
-szczepienia (szkodliwe, nieskuteczne i niepotrzebne)
-chemioterapia (bardzo wątpliwa skuteczność i ekstremalna toksyczność)
-leki psychotropowe (leczą jedne problemy psychiczne ale powodują zaraz następne, i nie są obojętne dla zdrowia fizycznego)
-leki na nadciśnienie (wypłukują elektrolity – sód, magnez, potas – pogłębiając problem z nadciśnieniem i wymuszając coraz wyższe dawki)
-pigułki antykoncepcyjne (rujnują organizm, w szczególności jego gospodarkę hormonalną)
-i wiele innych.

Filozofią korporacji farmaceutycznych jest kapitalizm, czyli psychopatyczna żądza zysku za wszelką cenę, nawet za cenę pogorszenia zdrowia społeczeństw i uzależnienia ich od swoich produktów. Nawet za cenę tego, że jakiś odsetek umrze w wyniku działań niepożądanych, zaś większość umrze przedwcześnie w wyniku braku leczenia przyczyny chorób, a jedynie chwilowego zaleczania objawów. Teoria spiskowa? A skąd! Tak działa kapitalizm, tak działa wolny rynek! Czysta, psychopatyczna logika.

Filozofię jaką kierują się korporacje farmaceutyczne i ich potężne lobby – a więc: eksperci, SANEPID' y, lekarze, system edukacyjny, uniwersytety, ośrodki badawcze, media – opisałem w linkach poniżej:
Medycyna akademicka, fabryka śmierci. Kto chce delegalizacji homeopatii?
Ostateczny zmierzch psychologii. „Ta pseudonauka nie działa..”
Wyznanie kardiologa: oficjalnie polecane diety niszczą ludziom zdrowie! (Dlaczego dieta niskotłuszczowa i wysoko-węglowodanowa nie działa)

Wróćmy do tematu artykułu. Dlaczego cholesterol to jedno z największych medycznych kłamstw? Co dobrego powoduje cholesterol w naszych organizmach? Cholesterol:
-jest prekursorem ważnych hormonów płciowych;
-jest budulcem układu nerwowego;
-pozytywnie wpływa na przewodnictwo w układzie nerwowym i na procesy myślowe;
-jest jednym ze źródeł energii

Bez cholesterolu nie ma życia!

Obniżanie poziomu cholesterolu może być w interesie rządzących a co za tym idzie, koncernów farmaceutycznych, bo to jedna wielka ośmiornica, oplatająca cały glob ziemski – sieć naczyń połączonych. Mniej hormonów płciowych, szczególnie testosteronu, to mniejsza pewność siebie, mniejsza żywotność, gorsze myślenie i kojarzenie faktów. Mniej cholesterolu to także mniej budulca dla układu nerwowego, mniej surowca energetycznego, itp itd. Mówi się powszechnie o ograniczeniu tłuszczy, promując jednocześnie dietę wysokowęglowodanową (zboża i gluten), co przypomina leczenie dżumy cholerą.

Obecnie statyny, czyli leki obniżające stężenie cholesterolu, to przemysł warty miliardy dolarów w samych tylko Stanach Zjednoczonych. Co jeszcze trzeba dodać w sprawie niepotrzebnego obniżania poziomu cholesterolu? To, że górne normy poziomu cholesterolu były wielokrotnie obniżane. Tak samo z normami ciśnienia tętniczego, od lat 50-tych były obniżane wiele, wiele razy. Według najnowszych norm (120 / 80) praktycznie każdy powinien łykać piguły na nadciśnienie,  Ostatnio postąpiono tak samo z górnym poziomem cukru we krwi, obniżając go o 10 punktów.

Jaki jest tego cel? To logiczne, wystarczy znać logikę jaką posługują się kapitalistyczni psychopaci. Osoby o wysokiej empatii potrafią się wczuć i w taką „logikę”, i wyczuć ją na kilometr, choćby z ust polityka pozornie zatroskanego złodziejstwem ZUS i władz.. Ale do rzeczy. Im niżej znajduje się górna granica normy zdrowotnej, tym więcej osób podpada pod definicję choroby. Stąd sukcesywnie obniża się normy, by za 10, 20 lat wmówić ludziom, że do wody należy dodawać nie tylko związki fluoru, jak dziś, ale także: statyny na cholesterol, leki na nadciśnienie.. Science-fiction, teoria spiskowa? Nie! Takie projekty już są! Pomysł, by do sieci wodociągowych dodawać leki na nadciśnienie, cholesterol, i inne, w małych dawkach, był podejmowany wiele lat temu w debacie publicznej choćby w USA.

Polecam wykład Pani Iwony Wierzbickiej na temat cholesterolu z jej kanały na You Tube (link do kanału):

Polecam też inne artykuły z mojej strony na tematy cholesterolowe:
Wysoki cholesterol nie powoduje chorób serca! To kolejny kit przemysłu farmaceutycznego
Masz wysoki cholesterol? To dobrze, będziesz długo żył!
Medycyna kłamie na temat chorób serca! Miliony ludzi umiera przedwcześnie

Autor nagrania video: Iwona Wierzbicka
Autor tekstu:
Jarek Kefir
Autor grafik: VA

Jeśli uznałeś ten felieton za warty uwagi, wartościowy, odkrywczy – możesz wesprzeć jego autora, czyli mnie. Warto wspierać niezależne media! (kliknij tutaj po informację)

 

19 odpowiedzi »

 1. w przypadku wojny z cholesterolem dobrze jest zapodać obszerne badanie robione w Europie, któe wykazało, że osoby przyjmujące te leki miały 0,7% mniejsze szanse na zawał niż osoby niż reszta. Czyli mieści się to w granicach błędu statystycznego. Równie dobrze możnaby jeść sobie garść orzechów
  *pisze na podstawie art z Nexusa, może się go da gdzieś znaleźć

 2. Dlaczego usunęliście mój komentarz pod tym artykułem?Dlatego,ze się nie zgadzał z poglądami admina?Nieładnie,ze wprowadzacie cenzurę…

  • Cenzura, och, cenzura! Wszędzie cenzura! xD
   Proszę wracać na wykop.pl czy na racjonalista.pl, tutaj zabroniona jest tylko jedna ideologia – racjonalizm naukowy / sceptyzm. Pozostali mają u mnie głos, nawet jeśli piszą kontrowersyjnie.

   Otrzymujesz perm ban na IP i adres e-mail.

   „Empirycy to Ci, którzy wierzą w to, co widzą. Racjonaliści to Ci, którzy widzą to, w co wierzą”

   Dla pozostałych czytelników chcących się dowiedzieć, dlaczego racjonalizm, sceptyzm i promowanie oficjalnej medycyny jest u mnie zabronione, polecam poniższe linki:

   1. Nauka jest irracjonalna, przeżarta korupcją i służy interesom przemysłowców. Ukrywane fakty historyczne:
   http://kefir2010.wordpress.com/2014/05/15/nauka-jest-irracjonalna-przezarta-korupcja-i-sluzy-interesom-przemyslowcow-ukrywane-fakty-historyczne/

   2. „Racjonalizm naukowy” czyni z nauki prostytutkę wielkiego biznesu:
   http://kefir2010.wordpress.com/2013/11/13/racjonalizm-naukowy-czyni-z-nauki-prostytutke-wielkiego-biznesu/

   3. Racjonalistyczni liberałowie, czyli psychopaci:
   http://kefir2010.wordpress.com/2013/02/11/racjonalistyczni-liberalowie-czyli-psychopatyczne-biomaszyny/

   4. Racjonalistyczna filozofia Ayn Rand jest filozofią psychopatki, mizantropijną fantazją okrucieństwa, zemsty i chciwości:
   http://kefir2010.wordpress.com/2013/11/02/racjonalistyczna-filozofia-ayn-rand-jest-filozofia-psychopatki-mizantropijna-fantazja-okrucienstwa-zemsty-i-chciwosci/

   5. Tzw. „nowy ateizm” też jest kultem religijnym:
   http://kefir2010.wordpress.com/2013/10/01/tzw-nowy-ateizm-tez-jest-kultem-religijnym/

   ___________________________________________

   Cytuję: „Racjonaliści:

   Wbrew temu, co tak ochoczo deklarują, wcale nie krzewią oni rozumu ani nie są zainteresowani naszym dobrem i dbałością o nasze bezpieczeństwo. W rzeczywistości interesuje ich wyłącznie władza i terror, ponieważ jako rasowi psychopaci świetnie się bawią grając ludźmi niczym pionkami na planszy do gry. Prawdziwym celem ich działań jest pozbawienie nas wolności pod pretekstem chronienia nas przed iluzorycznymi zagrożeniami, nierzadko (a raczej bardzo często) przez nich cynicznie aranżowanymi.

   Nie działają oni spontanicznie, jak każdy z nas, komu zdarza się czasem pod wpływem emocji napisać komentarz na onecie czy w forum Gazety. Ci ludzie to prawdziwa sfora internetowych wilkołaków, a jedną z ich agend, miejscem, gdzie się skrzykują, żeby ruszyć do zorganizowanej akcji zwalczania wolnych myśli i wolnych ludzi jest blip i tag „ttdkn”, na którym się wyżywają. Pewnie nie jest to jedyne takie miejsce, ale to akurat jest mi bardzo dobrze znane.

   W dyskusji prowadzonej przez normalnych ludzi chodzi o wymianę opinii i podzielenie się z innymi własnymi przemyśleniami. W rzekomej „dyskusji” z psychopatycznymi trollami racjonalistycznymi chodzi wyłącznie o całkowite pokonanie przeciwnika, co uzyskują oni przez zmasowany atak (wszyscy na jednego), zasypanie go ogniem dywanowym demagogicznych i dezorientujących, a nawet wręcz cynicznie kłamliwych argumentów i w końcu wyczerpanie go energetyczne. Pod tym względem są oni wampirami energetycznymi o wręcz zabójczych właściwościach.

   Ludzie (?) ci (postawiłam znak zapytania, ponieważ czasem mam wrażenie, że to cyborgi bez duszy) są mistrzami w stosowaniu cynicznych, socjotechnicznych sztuczek, dzięki którym skutecznie manipulują osobami nie posiadającymi wystarczająco silnego kręgosłupa światopoglądowego i duchowego i oczywiście młodzieżą. Małolaty szczególnie łatwo dają sobie wcisnąć ten kit „racjonalistycznej troski o dobro głupiego społeczeństwa”, tak rzekomo podatnego na irracjonalne impulsy i wszelkie „szaleństwa tłumów”. Młody człowiek z godnością dystansuje się od tego zabobonnego i prymitywnego motłochu, chętnie stając po stronie „rozumu” i „trzeźwego oglądu rzeczywistości”. Nikomu na tym blogu nie muszę tłumaczyć, że ten rzekomy „trzeźwy racjonalizm” jest w istocie kolejną warstwą matrixowej iluzji, którą mami się ludzkość.

   Pozdrawiam cieplutko, Jarek Kefir, Admin.

 3. Skoro nadciśnienia nie wymaga leczenia, to czemu u nadciśnieniowców częściej są udary, zawały??

  (…edytowano by Admin)

  Jakby Cię zainteresowało, skąd czerpę wiedzę, to częściowo z badań naukowych, ale mam też własne oczy i widzę w szpitalu, że jednak lepiej prowadzą się pacjenci z kontrolowanym nadciśnieniem i relatywnie niższym cholesterolem. Lepiej się czują. Mają mniejsze dolegliwości i dłużej (niewiele, ale dłużej) żyją. Sorry, ale taka jest prawda.

  • Normalnie rozjebałeś 2014 rok, stary haha panie Kifer to było super :-D.

   A teraz tak na serio miałabym pytanie odnośnie mojego taty .
   Mój tata parę lat temu miał ciśnienie około 180 i lekarz natychmiast dał mu jakiś zastrzyk który obniża ciśnienie i przepisał leki na stałe.Skoro te leiki nie leczą tylko trochę tłumią objawy to ojciec musi zapewne zażywać zioła i uzupełniać elektrolity.Moje pytanie do pana brzmi jakich ziół i innych naturalnych substancji pan poleca by w miarę skutecznie obniżyć ciśnienie .Proszę o pomoc , dziękuje .

 4. Cytuję: ”
  ANTYCHOLESTEROLOWE SZALEŃSTWO – największa mistyfikacja stulecia- to strategia, którą obrali producenci margaryny oraz przemysł farmaceutyczny, wytwarzający leki obniżające poziom cholesterolu. Polega ona na rozpowszechnianiu zaniżonych docelowych wartości stężenia cholesterolu we krwi.

  A prawda jest zupełnie inna, a mianowicie: Cholesterol to cenny , a może nawet najcenniejszy składnik ludzkiego organizmu. W każdej postaci oraz ilości podtrzymuje prawidłowy przebieg funkcji życiowych i nie ma żadnego wpływu na rozwój miażdżycy czy zawał serca. Cholesterol uczestniczy w procesach przemiany materii dotyczących gospodarki białkowej, hormonalnej, elektrolitowej oraz witaminowej organizmu, jak również w uwalnianiu wszystkich substancji energetycznych. Nie istnieje choćby jedna przesłanka ani sytuacja uzasadniająca obniżanie jego poziomu. Wręcz przeciwnie, każda redukcja stężenia cholesterolu we krwi jest niebezpieczna i może doprowadzić wręcz do zgonu.

  Światowej sławy badacz prof. Borgers, pisze w swoich książkach: „…wygląda na to, że nie sposób skutecznie stawić czoła tej podstępnej manipulacji stosowanej przez przemysł farmaceutyczny i producentów margaryny, podpierając się jedynie faktami naukowymi…”, gdyż dzięki miliardowym zyskom przemysł ten zdołał zataić wszelkie naukowe fakty. Szczytem absurdu jest sugestia, że aż 80% społeczeństwa z powodu podwyższonego cholesterolu kwalifikuje się do leczenia środkami obniżającymi jego poziom.

  Obyśmy nie stali się ofiarami tego niebezpiecznego nonsensu!!”

  Źródło: http://zdrowo-szczesliwie.blog.onet.pl/2013/11/03/ku-pokrzepieniu-serc/

  • A trójglicerydy ? Przy cholesterolu 350 i trójglicerydach 450 dostałam Liphantyl Biorę bo podobno grozi mi zawał ?
   MMarianna

 5. O cholesterolu mogłabym napisać rozprawę naukową, a w szczególności o tym, jak wielkiego dokonano przekrętu. Cholesterol oskarżono o uśmiercanie żywiciela, a prawda jest taka, że cholesterol pozwala nam żyć i funkcjonować naszemu mózgowi. Każdy spadek stężenia cholesterolu poniżej 200 mg% sprawia, że przyblizamy się do choroby nowotworowej, zawału, udaru i depresji, która kończy się samobójstwem. Z badań wynika, że u samobójców był zaskakującio niski poziom cholesterolu.
  Polecam ksiązkę „Mity o cholesterolu”, po przeczytaniu której otworzą się Wam oczy.

  Własnie obublikowano wyniki tegorocznych matur. I co czytamy? Że 30% oblało maturę!
  Mnie to nie dziwi. Propaganda antycholesterolowa działa. Teraz są juz zakusy, aby leczeniu antycholesterolowemu poddawać dzieci od 8 roku zycia. Czy potrzebujemy więcej półgłówków? Alez tak, przecież takimi rządzi się najłatwiej. Nigdy nie maja własnego zdania, bo zbyt niski poziom cholesterolu ogranicza ich intelekt.

  Dzisiejsza PRAWDA w medycynie zależna jest od oczekiwań i zasobności portfela zamawiającego ją 🙂

  Cholesterol nie jest Waszym wrogiem. Martwić należy zacząc się, gdy jego stężenie przekroczy 360 mg%. Bardziej czuwajcie nad homocysteiną i lipoproteina a, bo to one sieją spustoszenie w naczyniach krwionośnych.

  • „Każdy spadek stężenia cholesterolu poniżej 200 mg% sprawia, że przyblizamy się do choroby nowotworowej, zawału, udaru i depresji, która kończy się samobójstwem.”

   Poczytaj „Nowoczesne zasady odżywiania” Campbell’a. Opisuje on tzw. „badanie chińskie”, które jednoznacznie udowadnia, że stężenie cholesterolu poniżej 150 praktycznie gwarantuje Ci zdrowe serce (nie licząc oczywiście różnych innych schorzeń serca). Ponadto, zjadany cholesterol pochodzi tylko i wyłącznie z produktów pochodzenia zwierzęcego, które to drastycznie wpływają na rozwój raka. Książka dowodzi też, że dieta składająca się wyłącznie z nieprzetworzonych produktów roślinnych potrafi całkowicie wstrzymać rozwój raka. Kapisz? Jak wp…asz rośliny to masz i cholesterol niski i zdrowe serce i żadnego k…a raka. Ani k…a depresji bo się czujesz po prostu lepiej i masz więcej energii, niż typowy wp…alacz mięcha.

   Różne instytucje obniżają dopuszczalny poziom cholesterolu właśnie ze względu na to badanie, a nie przez jakieś k…a spiski. Na c…j komu taki spisek?

   (… edytowano by Admin)
   (… wulgaryzmy skorygowane by Admin)

   • A cholesterol organizm produkuje sam. Nie trzeba sztucznie utrzymywać jego większą ilość.

 6. To w takim razie jak naturalnie obniżyć ciśnienie? Mojemu Tacie przepisano leki na obniżenie i strasznie się o niego martwię 🙁 Będę wdzięczna za informacje.

  • wyrzuć z kuchni sól jodowaną przemyslową zwana dla zmyłki spożywcza ..
   i zamien ja na himalayska 🙂
   i z dobra wodą + sól szczypta na szklankę 2 litry dziennie !
   i surowa dieta co najmniej 70% – nadcisnienie zniknie ..
   i poczytaj o vitaC, sodzie, h2o2 i chlorku magnezu..
   i dr Ratha poczytaj – warto !

 7. Ale jak wytłumaczyć starszej osobie ,że cholesterol jest potrzebny? Próbuje mamie wyjaśniac ale chociaż mnie rozumie to boi się,bo jej poziom rośnie.Ma już 305 a homocysteiny nie ma wysokiej.Mówi,że jak będzie dalej rósł to wróci do statyn.Propaganda zrobiła swoje.Statyny rzuciła pod moim wpływem.Nie wiem do czego może ją doprowadzić zbyt wysoki cholesterol tym bardziej,że ma nadciśnienie,migotanie przedsionków,miażdżycę i niewydolność żylną.Powiedziała mi jedynie,że od kiedy rzuciła statyny to nie ma już takich ogromnych bólów mięśni.Cholesterolem to ja osobiście się nie martwie ale jaki to może mieć wpływ na serce i miażdżycę to już nie wiem.

  A tak przy okazji nie wyskakuje mi artykuł:cholesterol nie powoduje chorób serca! To kolejny kit przemysłu farmaceutycznego

 8. Miażdżycę wywołuje zła gospodarka wapniem (wapnienie zyl.) Wtedy powstają blaszki z wapna obrastają błoną i 2tedy osadzają się cząstki cholesterolu. Z czasem drewnieją. Wtedy wysoki cholesterol jest groźny.
  Ale jeśli wapń zamiast do żył.trafi do.kości, to wszystko będzie na miejscu…za prawidłową gospodarkę wapniem odpowiada K2 mk7 i enzym nattokinaza!
  Cholesterol może wówczas być wysoki ale swobodnie będzie przepływał bo nie będzie blaszek miażdżycowych… do tego poprawi się krzepliwość krwi i jej płynność!
  Jeśli statyny to tylko naturalnego pochodzenia…syntetyczne to śmierć na raty. W USA toczą się już wygrane kolejne procesy po śmierci przez statyny. Odszkodowania idą w miliony USD.
  Cholesterol nie jest groźny ale muszą mu towarzyszyć dobry poziom trójglicerydow.
  Badania w Kanadzie potwierdzają, że w domach starców umierają wpierw siedemdziesięcilatki mające niski cholesterol…te z wysokim 300-400 dożywają regularnie dziewięćdziesięciu lat!!!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.