Ebola: zabójcza epidemia czy farmaceutyczny kit? Zapraszam na dobry film

Ebola: zabójcza epidemia czy farmaceutyczny kit? Zapraszam na dobry film

ebola wirusDziś chciałbym Was zaprosić na ciekawy film SF z roku 2011, a więc nakręcony dwa lata po epidemii świńskiej grypy z 2009 roku.

Ludzie którzy posiadają wiedzę, od wieków starają się ją przekazań za pomocą języka metafor i symboli w powieściach, wierszach, piosenkach, i w końcu – w filmach. Pamiętacie film „Truman show” z roku 1998? Proponowałem kilka tygodni temu jego obejrzenie.

W standardowej debacie publicznej przekaz tego filmu jest redukowany i okrajany niemal wyłącznie do roli telewizji i reality show’ ów w dzisiejszym świecie.

Jednak po latach, gdy, jak mniemam – większość z nas osiągnęła pewne poziomy przebudzenia, odbiór tego dzieła filmowego jest zupełnie inny. Widać w nim wiele ukrytych przekazów i metafor, które były zupełnie niedostrzegalne, gdy oglądaliśmy ten film te kilkanaście lat temu.

Tak samo jest w poniższym filmie, który Wam proponuję. Oczywiście, proszę się nie sugerować dosłownie, że szczepionki mają zmieniać nas w „zombie”, co widać na tym filmie. Starajcie się wyłapywać różne niuanse, zakamuflowane komunikaty. Starajcie się analizować mechanizmy przedstawione na tym filmie – podług których działa estabiliszment medyczny, korporacje, rządy, armie.

Błędem jest branie tego typu produkcji dosłownie i sugerowaniem się większością recenzji i opisów. Szukajcie drugiego dna, a jak trzeba – to i trzeciego, czwartego dna.

Porównajcie też mechanizmy które zobaczycie w filmie, z tymi, które obserwowaliśmy podczas sztucznie wykreowanej epidemii świńskiej grypy i teraz, podczas narastania jedynej istniejącej epidemii – epidemii strachu / lęku.

Przeczytaj koniecznie artykuły o farmaceutycznym oszustwie, jakim jest wirus ebola:
Ebola: wirus z laboratorium. Szokujące kulisy planowanego ludobójstwa farmaceutycznego
Ebola: jest się czego bać? „To zabija 90% zarażonych”

Contagion – epidemia strachu (polski lektor) – kliknij tutaj

Autor: Jarek Kefir

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł – podaj go dalej i pomóż go wypromować! Pomóż innym poznać tę prawdę.

Chcesz wspomóc to co robię i sprawić, by tego typu wpisy pojawiały się z regularną częstotliwością? Aby to zrobić, kliknij tutaj.

 

Jedna myśl w temacie “Ebola: zabójcza epidemia czy farmaceutyczny kit? Zapraszam na dobry film

  1. Czy widzeliscie film „outbreak” z 1995 r? Z Morganem Freemanem i Dustinem Hoffmanem. To zobaczcie bo to jest film o epidemii ebola.
    A jak juz go zobaczycie to popatrzcie sobie na to

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.